“Türk Dünyasında Kadın”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Pamukkale Üniversitesi Kale Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Türk Dünyasında Kadın” konulu Konferansın konuşmacı konukları, Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Nergis BİRAY, Prof. Dr. Bilge Özkan NALBANT ile Dr. Öğr. Üyesi Hatice Aslı Çavuşoğlu AKSOY oldu.

Kale Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğeKale kamu yöneticileri, ilçe kurum çalışanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri, köy-mahalle muhtarları, kale halkı, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Samet SERİN’in açılış konuşmasını takiben Prof. Dr. Nergis BİRAY “Yenileşme (Ceditçilik) Hareketi Çizgisinde Türk Kadını”, Prof. Dr. Bilge Özkan NALBANT “Tarihten Bugüne Türk Kadını” ile Dr. Öğr. Üyesi Hatice Aslı Çavuşoğlu AKSOY “Feminizm” başlıklı konuşmalarını ve sunumlarını gerçekleştirdiler.

Konferans sonunda Kale Kaymakamı Samet SERİN ve Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Mustafa BEYAZIT tarafından konuşmacılarProf. Dr. Nergis BİRAY, Prof. Dr. Bilge Özkan NALBANT ile Dr. Öğr. Üyesi Hatice Aslı Çavuşoğlu AKSOY’ a teşekkür belgeleri ve plaketleri takdim edildi.

 

 

 

 

Menü