Pamukkale Üniversitesi Kale Meslek Yüksek Okulu Sosyal ve Kültürel Ekinlikler Topluluğu tarafından Kale Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda "Hem Tüketim Hem Tasarruf Yapılır mı?" konulu konferans düzenlendi. Konferansa Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih SAĞINÇ, Kale İlçe Emniyet Amiri Murat BAŞTÜRK, Kale Esnaf Odası Başkanı İlyas BARÇIN, Kale MYO öğretim görevlileri, öğrenciler ve halk katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Kale MYO Müdürü ve Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ersan ÖZ, "Toplumsal olarak bir tüketim çılgınlığı içerisindeyiz. Özellikle son yıllarda yaşam standardımızın yükselmesiyle lüks ve ithal tüketir hale geldik. Bu tarz tüketim alışkanlığı tasarrufu engellemesinin yanında tüketimi ve özellikle ithal tüketimi körüklemekte, yatırıma ve üretime gidecek rakamlar azalmakta, cari açık da artmaktadır. Kurtuluşumuzun daha çok üretmek olduğu, markalar tesis etmek olduğu düşünüldüğünde tüketimi bir şekilde minimize etme gerekliliği de aşikardır. Bu yüzden halkımız önce harcayıp kalanı tasarruf ederek değil, önce tasarruf edip kalanı tüketmek şeklinde hareket etmeli, tasarruf oranlarımız artırılmalıdır"dedi.

Programda konuya ilişkin videolar da izleten ÖZ'e konuşmasının sonunda Kale Meslek Yüksekokulu Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Topluluğu Başkanı Ayşe GÜNEŞ tarafından çiçek takdim edilerek etkinlik tamamlandı

                                         

 

                                        

Menü