GÜNCEL DUYURULAR
  • Görüntülenecek güncel bilgi yoktur

ETKİNLİKLER

GÜNCEL ETKİNLİKLER
  • Görüntülenecek güncel bilgi yoktur

Haberler

 

 

Yaya Geçiti
Yaya geçidi, bir cadde üzerinde yayaların yolun karşısına geçmesi için özel olarak işaretlenmiş bölümdür. Yaya geçitleri sinyalizasyonlu yaya geçidi ve sinyalizasyonsuz yaya geçidi olmak üzere ikiye ayrılır. Sinyalizasyonlu yaya geçitlerinde araç sürücüleri ve yayalar ışıklara riayet etmelidir. Eğer yaya geçidinde sinyalizasyon bulunmuyorsa, araç sürücüleri yaya geçidine giren veya girmek üzere olan yayaya, durmak veya yavaşlamak suretiyle ilk geçiş hakkını vermelidir. Yaya geçitleri çoğunlukla kavşaklarda bulunmakla birlikte, araç trafiğinin yoğun, hız limitinin yüksek ya da yol genişliğinin fazla olduğu, karşıya geçişin tehlikeli olacağı bölgelerde de bulunabilir. Sürücüler bu tür yollarda yaya geçidi uyarı levhasını gördüğünde hızlarını azaltmalı ve dikkatli olmalıdırlar. Bunun dışında okul önlerinde ve alışveriş bölgeleri gibi yaya trafiğinin yoğun olduğu yollarda da kullanılır.


 

 

Bariyer, Hız ve Güvenlik Denetim Sistemleri
Yerleşke içerisine araç ile geçişlerde bariyer sistemleri araç plaka tanıma, kartlı ve ogs barkodu ile olup yerleşke içerisinde 7/24 hız ve güvenlik kamera sistemleri ile denetlenmektedir. Yerleşke içerisinde hız limiti 45km/s olup hız ihlallerinde puan-ceza yöntemi ile araç plakaların üzerinden gerekli işlemler yapılmaktadır.


 

 

Otopark Alanları
Yerleşke içerisinde her binanın kendi açık ve kapalı otopark alanları mevcut olup, engelli, hamile, yaşlı, motorsiklet ve bisiklet araçları için özel alanlar ayrılmış durumdadır.