Bizi Takip Edin

Etkinlik Takvimi

<Nisan 2021>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789
Tümünü Gör

Duyurular

Tümünü Gör

Menü

Neden Sarayköy Meslek Yüksekokulu ?


EĞİTİM

Sarayköy MYO’da öğrencilerimiz 3+3 (3 dönem eğitim, 3 dönem işyeri eğitimi) eğitim sistemi ile öğrenim göreceklerdir. İlk 3 dönem aldıkları teorik bilgileri ve sonraki 3 dönemde gerçekleştirilen işyeri eğitimi ile öğrencilerimiz birçok mesleki uygulama alanında önemli derecede yetkinliğe erişeceklerdir. Böylece mesleki adaptasyon, iş disiplini, meslek etiği ve klinik uygulamalarda sorun yaşamadan iş hayatına geçiş sağlayabileceklerdir.

Öğrenciler, Sarayköy ve çevresinde bulunan jeotermal çalışma alanlarında işyeri eğitimi alma ve devamında bu alanlarda çalışma fırsatı bulacaklardır.

Bu eğitim modelinin en önemli avantajı öğrencinin gerek işyeri eğitimi aldığı kurumda gerekse iyi bir referansla başka kurumlarda iş bulma durumunun olmasıdır. Öğrencinin işyeri eğitimi süresince takibi bizzat MYO akademisyenlerinin katkı ve gözetiminde yapılmaktadır.

Alanlarında uzman akademisyen kadromuz ile tüm öğrencilerimiz iş hayatına en iyi şekilde hazırlanacaklardır. Öğrenci merkezli bir eğitim anlayışını benimseyen Sarayköy MYO, aktif öğrenme faaliyetleri ile öğrencileri iş hayatına uygun şekilde hazırlayan bir öğretim kurumudur.

 

KÜLTÜR-TURİZM

Antik kentten, termal suya, geçmiş kültürümüzü yansıtan evlerinden, kahramanlık hikâyelerine kadar önemli bir tarihe sahip olan Sarayköy, termal kaplıcaları ile önemli bir sağlık turizmine sahiptir. Sarayköy'de Tekkeköy Ilıcası, Tekkeköy yakınındadır. Kızıldere Ilıcası, İnaltı Hamamı, Tepeköy Kaplıcası, Babaağaç (Kabaağaç) Kaplıcası, romatizma, deri, kadın hastalıkları, idrar yolu rahatsızlıkları tedavisinde kullanılmaktadır.

 

 

Hisar Mahallesi Attuda Antik Kenti: Attuda (Hisarköy), Sarayköy'ün güneybatısında 17 km. uzaklıkta yer almaktadır. Antik Çağda Lykos (Denizli) ovasında kurulan Caria ve Frigya arasında bir sınır kenti olduğu bilinmekte olan Attuda antik kenti’nin Hellenistik dönemde kurulmuş olduğu tahmin edilmektedir. Bu kentte hala yaşamın devam ediyor oluşu, diğer antik kentlerden ayıran en büyük özelliktir. Yollarından evlerine kadar önemli eserlerin bulunduğu bu antik kentteki bazı evlerde hala yaşam devam etmektedir.Jeotermal Enerji

Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın ise ikinci jeotermal elektrik santrali olarak 1974 yılında hizmete giren Kızıldere Jeotermal Elektrik Santrali, kurulduğu günden bugüne kadar jeotermal enerji kapasitesi ve doğrudan kullanımda dünyanın beşinci jeotermal elektrik santrali konumundadır.