Kale Meslek Yüksekokulu

Menü


Madencilik ve Maden Çıkarma Bölümü

Madencilik Teknolojisi Programı

 

2020 Yılı itibariyle Program ismimiz güncellenerek Madencilik Teknolojisi olmuştur.

 

Yeni binaya taşınmamız sebebi ile okul telefon hattımız dışarıdan aramalara aktif değildir. Bize ulaşmak isteyen değerli ziyaretçilerimiz akademik personel sayfasında yer alan kişisel iletişim bilgilerimizi kullanabilirler.

 

Bölümümüz 2019-2020 ve 2020 -2021 Eğitim öğretim yıllarında %100 doluluk oranına ulaşmıştır. Bizi tercih eden genç madenci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

Misyon

 

 Önlisans düzeyinde olan maden teknolojisi programı, eğitim vermek, madencilikle ilgili temel ve uygulamalı araştırmalar yapmak, madencilikle ilgili bütün dallarda yeterli teknik eğitim görmüş bireyler yetiştirmek , madenlerin sürdürülebilir kalkınma anlayışı içinde, güvenli, ekonomik, çevresel ve toplumsal yönleri ile kabul edilebilir biçimde çıkarılması, işlenmesi ve kullanılmasına yönelik bilgi ve beceri edinmelerini sağlamaktır.

 

Vizyon

 

 Madencilikle ilgili kalıcı ve nitelikli eğitim vermek, hedefler belirleme de ve yönlendirme de yardımcı olmaktır. DGS sınavında daha fazla sayıda başarıyı sağlamak için öğrencileri yönlendirme, iş olanakları ve ileri düzeyde eğitim için alternatiflerin ve imkanların en iyi şekilde değerlendirilmesini sağlamaktır.

 

Tarihçe

 

Okulumuzun ilk bölümlerinden olan Maden Teknolojisi programı 2013 yılı itibariyle eğitim ve öğretime başlayacaktır. Programımızda Uygulamalı jeoloji, Maden İşletme ve Cevher Hazırlama çalışma alanlarına sahip üç öğretim görevlisi bulunmaktadır. 

  

Maden Teknikeri Hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


Müfredat (EğitimÖğretim Bilgi Sistemi) için tıklayınız.


Akademik Personel


Sık Sorulan Sorular

 

Aşağıda Müfredat ve Program hakkında hızlı bilgi edineceğiniz sunumlar mevcuttur. 

 

 

Maden Teknolojisi Programı Ders Müfredatı