Gün içinde, iki farklı etkinlikle gerçekleştirilen programın ilki, Kale MYO Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programda sinevizyon gösterisi ile Pamukkale Üniversitesi’nin tanıtımı yapılırken eğitim öğretimin işleyişi ve akademik hayat hakkında bilgi verildi.  Öğrencilerin soruları ve talepleri de dinlendi.

İkinci etkinlikte ise öğrencilere Kale ilçesi tanıtılırken bu kapsamdabu yıl ikincisi düzenlenen Geleneksel  Tabae Antik Kent Yürüyüşü düzenlendi.Yürüyüşe  Kale Kaymakamı Samet Serin, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih SAĞINÇ, Kale MYO Müdürü Doç.Dr. Mustafa BEYAZIT , ilçe protokolü, Kale MYO akademik ve idari personeli ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve şehitlerimiz için edilen duaların ardından Tabae Antik Kent Kazısı Bilimsel Danışmanı Doç.Dr. Mustafa BEYAZIT tarafından antik kent ile ilgili bilgi verildi.

Antik kent gezisi kapsamında ; Eski çarşı meydanı, Cevherpaşa Camii ve Çarşı Camii ziyaret edilerekyapılarla ilgili bilgilendirme ve tanıtım yapıldı.

Antik Kent gezisinin ardından eski güreş alanında her yıl geleneksel olarak Muharrem ayında gerçekleştirilen Aşure Hayrı yapıldı.Konuyla ilgili olarak konuşan Kale MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa BEYAZIT  “Bu yıl aramıza katılan öğrencilerimize öncelikle hoş geldiniz, diyorum. İlçemiz ve okulumuz olarak herzaman öğrencinin yanında olduk olmaya devam edeceğiz.Sadece derslerle değil ders dışında da öğrencilerimize konferanslar , sosyal ve kültürel etkinlikler  ile  değer katmaya devam edeceğiz Yeni gelen öğrencilerimize eğitim öğretim hayatında başarılar dilerim. Aşurenin  önemine de değinen BEYAZIT ; Kale MYO olarak geleneksel olarak düzenlediğimiz aşure hayrını bu yılda gerçekleştirdik. Aşure ,birçok farklı maddenin, tahılın ve bitkinin birleşmesiyle oluşan bir tatlıdır. Bizlerde birbirimizi bu kazanın içindeki farklı şeyler olarak görüyoruz. Bu tarz etkinlikler , Milli birlik ve beraberlik ile  manevi değerlerin güçlenmesi  , bizi biz yapan farklılıkların zenginliğe dönüşmesi açısından önem arz etmektedir. Bugün burada Ülkemizin farklı bölgelerinden gelen öğrencilerimiz ile ilçemizi bir araya getirerek Gönül Birlikteliği oluşturduk. Bundan sonraki süreçlerde yapacağımız farklı etkinliklerle bu birlikteliği daha da güçlendireceğiz. Etkinlikte emeği geçen ve şimdiye kadar bizlere destek veren herkese teşekkür ederim.

 

          

 

           

Menü