KALE MESLEK YÜKSEOKULUNDA KALPLER AŞURE İLE KAYNAŞTI

Pamukkale Üniversitesi Kale Meslek Yüksekokulu tarafından aşure dağıtım etkinliği gerçekleştirildi. Bu sene 7’ncisi yapılan etkinlikte bin kişiye aşure ikramında bulunuldu.

 

Bu yıl 7. düzenlenen geleneksel aşure etkinliği Kale MYO'da gerçekleştirildi. Etkinliğe Kale Kaymakamı Murat GÜNEŞ, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih SAĞINÇ, Kale MYO Müdürü Prof. Dr. Ersan ÖZ, Denizli Kızılay Şube Müdürü Erdal OTÇU, ilçe protokolü, meslek yüksekokulu akademik ve idari personeli, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Kale Kaymakamı Murat GÜNEŞ, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih SAĞINÇ, Kale MYO Müdürü Prof. Dr. Ersan ÖZ öğrenci ve vatandaşlara aşure dağıttılar. Yaklaşık 1000 kişiye  aşurenin dağıtıldığı etkinlikte Kale MYO Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz "Bolluk ve bereket ayı olan Mübarek Muharrem ayında birlik ve beraberliğin önemine değinerek" Biz birbirimizi bu kazanın içindeki farklı şeyler olarak görüyoruz. Birlikteliğimizden böyle bir tat meydana getirebiliriz, Millî birlik ve beraberliğimizin daha çok güçlenmesi açısından buna ihtiyacımızın olduğunu ve Kalplerimizin Aşure ile kaynaştığını söyledi. Öğrencilerimiz ile Kale Halkını daha çok bir araya getirmek için Kale MYO olarak daha farklı etkinlikler yapacaklarını dile getiren ÖZ şimdiye kadar Kale MYO için desteklerini esirgemeyenlere teşekkür etti.

Etkinliğin ardından Kale MYO Müdürü Prof. Dr. Ersan ÖZ ve Denizli Kızılay Şube Müdürü Erdal OTÇU, Kale MYO ve Denizli Kızılay Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen kan bağışı kampanyası için meslek yüksekokulu önünde bulunan kan bağış aracını ziyaret ettiler.

                        

Menü