Yönetim ve Organizasyon bölümü Honaz Meslek Yüksekokulunun ilk açılan bölümlerinden birisidir ve İşletme Yönetimi Programı ile eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 2009 yılında Yönetim ve Organizasyon bölümünde Lojistik Programı açılarak öğrenci kabülüne başlanmıştır. İşletme Yönetimi ve Lojistik Programları ilk açıldıkları günden bu yana eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Bölümde 6 adet öğretim elemanı yanı sıra ihtiyaç duyulan uzmanlık alanlarına göre farklı bölümlerden eğitim ve öğretim desteği alınmaktadır. Bölümümüz akademisyenleri tarafından akademik ilerleme, teorik ve endüstriyel alanda, teknoloji konusunda yeni gelişmelerin izlenmesi ve paydaşlarla bu olguların paylaşılması ve geliştirilmesi konusunda bir vizyon öngörülmüştür. Bölümümüz akademisyenleri hem teorik çalışmalar yapmakta hem de endüstri ile projeler üretmektedir. Bu bağlamda üniversite-sanayi işbirliğine katkı sağlayan bir üniversite birimidir ve olmaya devam edecektir.

Ayrıca Yönetim ve Organizasyon bölümü uluslararası akademik ve endüstriyel ilişkilere oldukça önem vermektedir. Hem akademisyenler hem öğrencilerimiz için belirli uluslararası anlaşmalara dayalı olanakları hazırlamış ve hazırlamaya devam edecektir. ERASMUS Programı ile yabancı dil bilgisi yeterli düzeyde olan öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerinin bir dönemini Avrupa Birliği üyesi ülkelerin meslek yüksekokullarında tamamlayabilmeleri için Hollanda, Slovenya, Yunanistan ve Çek Cumhuriyeti’ndeki üniversiteler ile anlaşmalar yapılmıştır. Bölüm öğrencilerimiz  aşağıda listelenen üniversitelerde eğitimlerinin bir ya da iki yarıyılını okul ücreti ödemeden ve Erasmus burslarından faydalanarak eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütme olanakları sunulmuştur.

ŞEHİR/ÜLKE

OKUL/KURUM ADI

HANGİ BÖLÜMDEN YAPILDIĞI

VALASSKE MEZİRİCİ

ÇEK CUMHURİYETİ

OBCHODNI AKADEMİE A VOS

(BUSINESS ACADEMY AND HIGHER PROFFESSIONAL SCHOOL)

YÖNETİM VE ORGANİZASYON

İşletme Yönetimi ve Lojistik

ENSCHEDE

HOLLANDA

SAXION HOGESCHOLEN

YÖNETİM VE ORGANİZASYON

İşletme Yönetimi ve Lojistik

SELANİK

YUNANİSTAN

INTERNATIONAL HELLENIC UNIVERSITY

YÖNETİM VE ORGANİZASYON

İşletme Yönetimi ve Lojistik

LJUBLJANA

SLOVENYA

GEA COLLEGE

YÖNETİM VE ORGANİZASYON

İşletme Yönetimi ve Lojistik

 

Bölümümüz Eğitim ve Öğretim Bakışındaki Öğrenen Boyutundaki Vizyonu:

İşletme Yönetimi ve Lojistik alanlarında  ilgili teorileri özümsemiş, sektörün ihtiyaç duyduğu yeni yeterliliklere sahip, küresel rekabet içinde sektördeki değişime ayak uydurabilen ve değişen tüketici davranışlarını öngören ve değişim yönetimine katkı sağlayabilen, düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip, özgüvenli, saygılı, empati yeteneği gelişmiş, teorik bilgilerini bir dönemlik staj uygulaması ile endüstride pekiştiren bireyleri topluma ve endüstriye hazırlamaktır.

Saygılarımızla…

Yönetim ve Organizasyon Bölümü Akademisyenleri

Menü

Duyurular

Tümünü Gör