Meslek  Yüksekokulumuz  Pamukkale Üniversitesine bağlı olarak 2000-2001 Eğitim-Öğretim yılında öğretime başlamıştır. 7583 m2 kapalı alan üzerinde 20 derslik, 3 bilgisayar laboratuvarı, 2 çok amaçlı salon, 1 kütüphane ile hizmet vermektedir. 1 Profesör, 4 Doçent, 4 Dr. Öğretim Üyesi, 5 Dr. Öğretim Görevlisi ve 32 Öğretim Görevlisi  olmak üzere toplam 46 akademik, 18 idari personel ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Kendi kategorisinde ilkleri içinde barındıran 8 bölüm ve 10 programı ile eğitim öğretim hizmetine devam etmektedir.  2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle;

YÖNETİM VE ORGANİZASYON BÖLÜMÜ

               - İşletme Yönetimi Programı

               -Lojistik Programı

MUHASEBE VE VERGİ BÖLÜMÜ

               -Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı

PAZARLAMA VE REKLAMCILIK BÖLÜMÜ

               -Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı

               -E-Ticaret ve Pazarlama Programı

FİNANS-BANKACILIK VE SİGORTACILIK BÖLÜMÜ

               -Bankacılık ve Sigortacılık Programı

               -Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası Programı (Pasif)

DIŞ TİCARET BÖLÜMÜ

               -Dış Ticaret Programı

BÜRO HİZMETLERİ VE SEKRETERLİK BÖLÜMÜ

               -Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı

HUKUK BÖLÜMÜ

               -Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programı

MÜLKİYET KORUMA VE GÜVENLİK BÖLÜMÜ

               -İş Sağlığı ve Güvenliği Programı

               -Sosyal Güvenlik Programı (Pasif)

Programlarımıza TYT puan türünde tercih yapılmaktadır. Meslek Yüksekokulları sizleri geleceğe hazırlayacak, kısa sürede iş bulmanızı sağlayacak önemli yükseköğretim kurumlarıdır.

HONAZ (SANAYİNİN MERKEZİ)

Honaz, adını Ege Bölgesinin çatısı diye ifade edilen Honaz Dağı’ndan almış, sırtını yeşilin bin bir rengi ile bezenmiş pınarları çağlayan milli parka dayamış, dünyanın en iyi kirazlarını yetiştiren, havasını Türk insanının konukseverliği ile yoğurmuş şirin bir ilçedir. Aynı zamanda bir sanayi şehri olan Denizli İli’nin yüzlerce fabrikasında binlerce çalışanın bulunduğu Organize Sanayi Bölgesi de Honaz İlçesine bağlıdır. Öğrencilerimiz, Honaz Dağı’nın eteğinde tertemiz havada teorik eğitimlerini alırken, ikinci sınıflarının bir döneminde de işyerlerinde staj yapma, yüksekokulumuzu bitirdikten sonra da iş bulma imkânına sahip olabileceklerdir.

YURT DIŞINDA EĞİTİM İMKÂNI

ERASMUS Programı ile yabancı dil bilgisi yüksek öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerinin bir dönemini Avrupa Birliği üyesi ülkelerin meslek yüksekokullarında tamamlayabilmeleri için bazı Avrupa ülkelerindeki üniversiteler ile anlaşmalar yapılmıştır. Bu özelliğe sahip istekli öğrencilerimiz halen bu imkândan faydalanabilmektedir. 

Öğrencilerimiz eğitimlerinin bir ya da iki yarı yılını ücretsiz okuyabilme ve Erasmus burslarından yararlanma imkanına sahiptir.

ÖZEL SEKTÖRDE  İŞ BULMA İMKANLARINI ARTTIRAN BİR DÖNEM BOYUNCA İŞ YERİNDE STAJ İMKANI (3 Dönem Ders+1 Dönem Staj)

2014-2015 eğitim öğretim yılından  itibaren

  • Dış Ticaret,
  • Lojistik,
  • E-Ticaret ve Pazarlama
  • İşletme
  • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
  • İş Sağlığı ve Güvenliği
  • Bankacılık ve Sigortacılık
  • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım programlarında öğrencilerimiz 3 dönem dersin yanında 1 yarı yıl boyunca(3+1) işletmede mesleki eğitim (İME) yapmaktadırlar. 
  • Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programı ise güz ve bahar yarıyıllarında 20'şer gün staj yapmaktadır.

İşyerinde mesleki eğitim ve staj programlarının bir bölümü istihdam garantisi de içermektedir.

ULAŞIM VE KONAKLAMA 

 Honaz, Denizli'ye en yakın ilçe konumundadır. Yeni açılan yol ile kampüs ve şehir merkezi sadece 14 km ve 20 dk. ve  diğer bir yoldan ise 24 km mesafededir. Gece 24:00 a kadar dolmuş seferleri bulunmaktadır. 

Honaz'da Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı 480 kişi kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurdu ile apartlar ve kiralık evler bulunmaktadır. Öğrenci yurdu okulumuza yürüme mesafesindedir. 

 

EĞİTİM ÖĞRETİM VE KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

Eğitim ve öğretimimizin kalitesini her geçen gün arttırmaktayız. Akademik personelimizin önemli bir kısmı özel sektör deneyimine sahip bulunmaktadır. Ayrıca Şubat 2011 ’de ISO-9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi alan sayılı yüksekokullar arasına girdik. 

SOSYAL ETKİNLİKLER

Öğrencilerimize yıl içerisinde tiyatro, şiir dinletisi, konserler, konferans ve paneller, sergiler ve kariyer günleri gibi etkinliklerle de boş zamanlarını değerlendirme ve kendilerini geliştirme olanakları sunmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz yeteneklerine ve taleplerine göre müzik, spor, resim, tiyatro, halk dansları gibi etkinlikler için imkanlar sağlanmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca Honaz Kapalı Spor Salonu’ndan ve okulumuzdaki spor tesislerinden yararlanma ve masa tenisi, step, basketbol, voleybol gibi spor faaliyetleri ile uğraşabilme olanağına sahiptir. Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı kapalı yüzme havuzu öğrencilerimizin yürüyerek ulaşabilecekleri mesafededir. 

KÜTÜPHANE VE İNTERNET

Üniversitedeki merkez kütüphanemiz haricinde, yüksekokulumuzda da bir kütüphane bulunmaktadır. Söz konusu kütüphanede değişik alanlarla ilgili yüzlerce kitap mevcuttur. Ayrıca okul kampus alanı içerisinde kablosuz internet erişim imkânı da mevcuttur.

YAŞAM BOYU ÖĞRENİM KURSLARI

Honaz Halk Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız ortak çalışma sonucunda öğrencilerimize ayrıca İngilizce, İşaret Dili, Bilgisayar Operatörlüğü, Güzel Konuşma ve Diksiyon, Tiyatro Kursları vb kurslar açılmaktadır. Bunun yanında Denizli’nin ve Türkiye’nin önde gelen sanayicilerini ve kariyer uzmanlarını öğrencilerimizle buluşturarak iş dünyasının mezunlarından beklentilerini anlatmalarını sağlıyoruz. Yukarıda saydığımız çalışmalarla yıl boyunca hem sosyal etkinlikleri arttırmayı, hem de yeteneklerinizi geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Sevgili Öğrenci adaylarımız, 

Sizleri de Honaz Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim görmeye davet ediyoruz. 2023-2024  Eğitim-Öğretim yılında Honaz’da buluşmak ümidiyle sizlere başarılı bir üniversite yaşamı diliyoruz.