Bizi Takip Edin

facebook twitter instagram

Menü

Fakültemizin Misyonu ve Vizyonu

Misyon

        Evrensel değerleri temel alarak yaptığı eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetleriyle her alanda yetkin, yaratıcı, girişimci, ahlaki değer ve toplumsal sorumluluk sahibi üstün nitelikli bireyler yetiştirmeyi, topluma ve çevreye duyarlı yüksek nitelikli bilimsel ve kültürel çalışmalar yapmayı ve insanlığın yararına sunmayı görev edinmiştir.

Vizyon

        Bölgesine, ülkesine ve evrensel bilime katkıda bulunacak bir araştırma kurumu olmaktır." Uygulamalı Bilimler Fakültesi; yeni kurulan bir okul olmakla birlikte,değişen iç ve dış koşullara kendisini hızla uyarlamakta, etkin bir yönetim anlayışıyla, stratejik hedeflerine doğru hızla ilerlemektedir.

         Bilginin üretimi, kullanımı ve yayılımına en üst düzeyde katkı sağlayan, ulusal ve uluslar arası çevrelerde saygın bir eğitim kurumu olmaktır. Yeni ekonomik bilginin önemli bir üreticisi ve katkı sağlayıcısı olmayı, gururla paylaşan mensuplar aracılığı ile ulusal ve uluslar arası platformda tanınmaya yönelik çabaları sürekli kılan araştırma ve öğretim kurumu olmaktır.