Uygulamalı   Bilimler  Fakültesi, Denizli-Uşak karayolu üzerinde bulunan Çivril’de Çivril Yerleşkesinde bulunmaktadır. Uygulamalı   Bilimler  Fakültesi Çivril Atasay Kamer MYO ile birlikte 48.213 metrekare açık alana sahip bir kampüste olup  3.853 metrekare kapalı alanda eğitim öğretimine devam etmektedir. Uygulamalı Bilimler  Fakültesi; dersliklerin ,  akademik  ve idari ofislerin bulunduğu üç katlı bir binaya sahiptir. Fakülte binamızda akademik ve idari personel için 19 adet çalışma ofisi bulunmaktadır. Fakültemizde   72 kişilik 11 derslik,56 kişilik 2 derslik,100 kişilik 1 amfi bulunmaktadır. Ayrıca 1 seans odası,1 biyoloji laboratuvarı,1 entomoloji laboratuvarı, 1 kapalı sera(150metre kare) ve 2 adet iklim odası mevcuttur.

Kütüphane, yemekhane, konferans salonu ve kapalı spor salonu yerleşkemizde bulunan Ziraat Fakültesi, Çivril Atasay Kamer Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile Fakültemiz öğrencilerinin ortak kullanımına açıktır.

Fakültemizde 1Profesör,1 Doçent,9 Dr. Öğr. Üyesi,3 Öğretim Görevlisi ve  10 idari personel  görev yapmaktadır.

Çivril Atasay Kamer MYO ve Ziraat Fakültesi öğrencileriyle ortak kullandığımız 200 seyirci kapasiteli kapalı spor salonunda öğrencilerimiz sportif faaliyetlerini düzenleyebilmektedirler. Ayrıca 500 metrekare alana sahip açık basketbol ve voleybol sahalarımız mevcuttur.

Kampüs alanımızda bulunan  kafeteryamızda (448 metrekare)  öğrencilerimizin her türlü yiyecek içecek ihtiyaçları karşılanmakta ve birbirleriyle hoşça vakit geçirebilecekleri bir ortam sağlanmaktadır.

 Denizli’nin  en büyük ilçelerinden biri olan Çivril’de öğrencilerimizin gidebilecekleri kafeteryalar, parklar ve eğlence yerleri  mevcut olup Akdağ, Işıklı gölü, Gümüşsu Şelalesi    gibi doğal güzellikleri görüp buralarda vakit geçirebilme imkanları bulunmaktadır.