Erasmus+

Erasmus+ Programı, Avrupa Birliği tarafından eğitim ve gençlik alanında 2007-2013 yılları arasında uygulanmış olan Hayat Boyu Öğrenme ve Gençlik Programlarının yerine uygulanacak olan yeni programdır. Ağırlıklı olarak proje faaliyetlerine dayanmakla birlikte bireysel faaliyetleri de içermektedir.

Erasmus+ Programı’nın amacı; 2014-2020 yılları arasında öğrencilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının arttırılmasıdır. Bu nedenle eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarını kapsar.

 

PAÜ Sanat Tarihi Bölümü’nün İtalya’daki Kore di Enna Üniversitesi ile anlaşması mevcuttur.

Öğrenim hareketliliğinde süre; en az 3 tam ay veya 1 sömestr, en çok 12 aydır.

Staj hareketliliğinde süre;  62 gün, en çok 12 aydır.

Anlaşma ile giden öğrenciler her bir dönem için 30 AKTS karşılığı bölüm derslerini,  Kore di Enna Üniversitesi’ndeki aynı AKTS karşılığı ile eşleştirebilirler.

Lisans Öğrencilerinin başvurusu için gerekli koşullar;

-Genel Not Ortalaması en az; 2.20/4.00

-Dil puanı en az 60

 

PAÜSEM tarafından yapılan dil sınavları ve Erasmus+ başvuru ilanlarını şu sayfadan takip edebilirsiniz: http://www.pau.edu.tr/uluslararasi/tr

 

Detaylı bilgi almak için şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz: http://www.pau.edu.tr/uluslararasi/tr/sayfa/sikca-sorulan-sorular

 

Bölüm Koordinatörü:

Doç. Dr. Muradiye Bursalı

0258 296 36 48

muradiyeb@pau.edu.tr

Menü