emt_logo

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ TOPLULUĞU


EMT HAKKINDA

Endüstri Mühendisliği Topluluğu, 2005 yılında kurulmuş olan ve Endüstri Mühendisliği öğrencilerinin yanı sıra üniversitemizdeki tüm öğrencilere hitap eden en aktif kariyer topluluklarından biridir.

Üniversiteye yeni gelen öğrencilerin gelecekleri hakkında kaygılarını gidermek ve onları ileride nasıl bir iş dünyası beklediğine dair fikir sahibi olabilmelerini sağlamak adına seminer ve konferanslar düzenleyerek üniversite ile iş dünyası arasında bir köprü oluşturmaktayız. Bunun yanı sıra Endüstri Mühendisliği öğrencilerinin mesleki kararlarına yardımcı olabilmek adına teknik geziler, eğitimler düzenlemekteyiz. Ayrıca tüm bölüm öğrencilerinin birbirini tanımaları ve birikimlerini birbirlerine aktarabilmelerini sağlayabilmek için bölüme özel yemek, eğlence ve buna benzer aktiviteler düzenlemekteyiz.

 

MİSYONUMUZ

Ekibiyle birlikte, diğer üniversitelerdeki Endüstri Mühendisi adaylarının da tatminini sağlayarak üyelerinin sosyal, kültürel ve akademik olarak gelişmelerine katkı sağlamayı ve öğrencilerin mesleki kariyer amaçlarının belirlenmesinde aydınlatıcı olmayı amaçlar. Bu suretle kurulduğu günden bu yana ülkesi, üniversitesi, diğer Endüstri Mühendisi adayları için güvenilirlik, devamlılık ve saygınlık simgesi olmayı hedefler.

VİZYONUMUZ

Gerçekleştirdiği faaliyetlerle katıldığı ulusal ve uluslararası oluşumlarla Türkiye’deki üniversiteler arasında her konuda lider bir öğrenci kulübü olmaktır.  

 

 

GEÇMİŞ DÖNEM ETKİNLİKLERİMİZ

25. TEMÖB

 

Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü bünyesinde 5-9 Şubat 2008 tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük öğrenci platformu olan 25. TEMÖB PAÜ Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

temob25

 

YönetsEM 1-2

 

yonetsem_afis

Katılımcıların kariyer hedeflerini netleştirmelerine yardımcı olabilmek amacıyla tasarladığımız ‘YönetsEM’ organizasyonunu 2 aşamada başarılı bir şekilde gerçekleştirip, üniversitemizdeki birçok öğrencinin geleceğe yönelik bakışlarına netlik kazandırdık.

 

 Kariyer Yolunda Büyük Adımlar

 

 kariyer_yolunda_afis

kariyer_yolunda_foto

 

Üniversite hayatımızı bitirdiğimizde elimizde sadece diplomamızla değil, kendimize kattığımız onlarca nitelikle bir iş hayatına adım atabilmemiz için Pamukkale Üniversitesi öğrencilerine yönelik 27 Şubat 2012 tarihinde ‘Kariyer Yolunda Büyük Adımlar’ etkinliğiyle, öğrenci arkadaşlarımızın kariyer planlarının şekillenmesini sağladık.

 

Tasarım Yarışması

Mühendislik denince akla gelebilecek en temel öğelerden biri olan tasarım ile yarışmaya katılan öğrencilerimiz tamamen kendilerine ait olan mancınıklar ile hedeflerini en uzağa atmaya çalıştılar. Bunu yaparken aldıkları eğitimi uygulamalı olarak deneyim etme fırsatları oldu.

 

 

Çocuk Esirgeme Kurumu ve Huzur Evi Ziyareti

 

huzurevi_foto

Kendimizi mesleki anlamda eğitirken, toplumsal alanda da sosyal sorumluluklarımızı kazanmak, canlandırmak ve oluşturmak için üyelerimizle Denizli’deki çocuk esirgeme kurumunu ve huzur evini elimizde hediyelerimizle ziyaret ettik.

 

 Geleneksel Bölüm Yemeği

 

 bolum_yemegi_afis 

bolum_yemegi_foto1

bolum_yemegi_foto5

Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu için bir gelenek haline gelmiş Bölüm Yemeklerini her öğrenim yılı başında ailemize yeni katılan öğrencilerle tanışmak, bölüm içi kaynaşmayı sağlamak için hocalarımızın da katılımıyla düzenliyoruz. Her etkinliğimizin sonunda gülen yüzler görüyoruz.

bolum_yemegi_foto2

 

 

 Aynes Teknik Gezisi

 

 aynes_foto1

aynes_foto2

Bölüm öğrencilerimizin Aynes Gıda San. ve Ticaret A.Ş.’yi yakından tanıması ve tedarik zinciri yönetimi hakkındaki teorik bilgilerinin firma bünyesinde pratikteki uygulamalarını görmeleri için bir fırsat oluşturduğumuz faydalı bir etkinlikti.

 

Yurt Dışı Eğitim İmkanları ve Girişimcilik

girisimcilik_afis

 

25.03.2014 tarihinde Endless Abroad Yurt Dışı Eğitim ve Danışmanlık Şirketi ile yurt dışı eğitimi nasıl yapılır, neler gereklidir gibi sorulara cevap aradığımız ve tüm süreçleri yakından öğrenme fırsatı bulduğumuz, kampüs öğrencilerine yönelik düzenlenen etkili bir seminerdi. Bunun yanında girişimciliğe de değindiğimiz bu etkinlik ile 3 kişiye ücretsiz yurt dışında dil okulu eğitimi kazandırdık. 

 

 Yalın Üretim Eğitimi

 yalin_uretim_afis

 

 

Türk Demirdöküm Fabrikaları A.Ş. Yalın Üretim Müdürü Engin Eroğlu'nun etkili sunumuyla, tüm endüstri mühendisliği öğrencilerini yakından ilgilendiren ve Türkiye’ de büyük yankı uyandırmaya başlayan Yalın Üretim Felsefesi Eğitimimiz hocalarımız ve öğrenci arkadaşlarımızın katılımıyla 8 Mayıs 2014 tarihinde Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

 

ERP Proje Yönetimi

 erp_afis

erp_foto

 

 Pazarlama Müdürü Cengiz Pak “ERP Proje Yönetimi” adı altında etkin bir konferans gerçekleştirerek üniversite öğrencilerinin ERP proje yönetimi konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamış ve öğrencilerin gelecekleri hakkında bir rehber olmuştur.

 

Paü EMT Haberleri

haberler_afis

 

Endüstri Mühendisliği bünyesinde gerçekleşen etkinlikler ve duyurular ile ilgili neler olduğunu bölüm öğrencilerine duyurabilmek; bunun yanında keyifli anlar geçirebilmelerine katkıda bulunabilmek için bölüm gazetesi hazırlanmıştır.

 

 

Eğlensem

 

eglensem_foto

Bölüm öğrencilerimizin dönem içerisinde yaptığı çalışmalardan dolayı oluşan stresi azaltabilmek için düzenlenen bowling, kareoke ve laser tag gibi oyunlar ile öğrencilerimizin eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda kaynaşması sağlanmıştır.

ESKİŞEHİR FORD OTOSAN TEKNİK GEZİSİ

27 Kasım 2014 tarihinde Ford Cargo İnönü Üretim Tesisi’ne düzenlediğimiz teknik gezi ile yıllık 10.000 adet kamyon üretim kapasitesine sahip  %100 Türk işgücü ile çalışan Ford Otosan İnönü Fabrikası üretim ağını yakından görme ve  merak ettiklerimizi sorma fırsatı bulduk. Ayrıca gezimiz sayesinde 2 arkadaşımıza staj imkanı sağlandı.

 ford_afis

ford_foto1

ford_foto2

 

Endüstri Mühendisliği Topluluğunun 8 Kasım 2015 tarihinde düzenlemiş olduğu piknik organizasyonundan görseller:

 

piknik1

 

piknik2

 

piknik3

 

12 Nisan 2016 tarihinde İlker Tunaboylu'nun katılımıyla düzenlenen yönetici öğrenci buluşması: