Menü

 Bölüm Başkanı’nın 2020 – 2021 Dönemi’nde Bölüme Yeni Gelecek Adaylara Mesajı
  28 Temmuz 2020

Sevgili Adaylar,


Şu günlerde geleceğinizi şekillendirecek okul ve bölüm kararınızı vermeye, sizin için en iyi tercihi yapmaya çalışıyorsunuz. Bu konuda birçok insan sizin isteğinizle veya sizin isteğiniz olmadan sizi ve seçim sürecinizi etkilemekte. Asla unutmayın: İnsan sevdiği işte mutu olur! Mutluluk ise başarının anahtarıdır. Bu nedenle sizin ilginizi en çok çeken, sevdiğinize en çok inandığınız ve kişiliğinize en uygun bölümü seçmeye gayret ediniz. 

Endüstri Mühendisliği Bölümü ülkemizde en çok tercih edilen bölümlerden birisidir. Birçok üniversitede bu bölüm mevcuttur. Bölümümüz ilk defa 2008 yılı Haziran ayında mezun veren ülkemizin en genç Endüstri Mühendisliği Bölümlerinden birisidir. Yeni eğitim ve öğretim tekniklerini uygulayan, öğrenci-bölüm çalışanı arasında gelişimi yönlendirici iyi bir diyalog ortamı sunan, teknik altyapısını gittikçe güçlendiren bölümümüz, kararlı adımlarla daha iyi olma hedefine doğru yürümektedir. Ana misyonumuz, öğrencilerimizi araştırmacı bir yaklaşımla öğrenmeye teşvik etmek, öğrencilerimize güncel uygulamalara yönelik teknik ve sosyal yeterlilik kazandırmak, bölümümüzün başarısını sürekli olarak yükseltecek akademik çalışanlara sahip olmak ve yaptığımız bütün araştırma, eğitim ve uygulama çalışmalarında insani değerlere ve çevreye saygı duymaktır. 

Bölüm olarak uygulamalı öğrenmenin önemine inanıyoruz. Bu bakış açısı ile öğrencilerimize daha ilk yıldan itibaren sürekli bir işletme etkileşimi yaratıyor, öğrencilerimize birçok uygulama projesi veriyor kazandıkları bilgileri işletmelerde uygulamalarını böylece de uygulama becerileri ve özgüvenleri yüksek endüstri mühendisleri yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bütün bunları yaparken nitelikli öğretim elemanlarımızın yoğun çabası, öğrencilerimizin sorumluluklarını yerine getirme ve süreci sahiplenme istekleri önem kazanıyor.

Sevgili adaylar, bizler bu ülkede hakkımız olan daha nitelikli bir yaşam için toplumsal gelişim sürecinin birer parçalarıyız. Hepimiz üzerimize düşen görevleri ve sorumlulukları yerine getirdiğimiz ölçüde bu süreç başarılı olacaktır. Bizler burada, sorumluluk sahibi, gelişime odaklanmış yeni umutlarla donanmış sizleri heyecanla bekliyoruz!

Bölümümüzü tercih eden veya etmeyen bütün adaylara bir ömür boyu başarı ve mutluluklar dilerim.

Sevgi ve saygılarımla,


Prof. Dr. Aşkıner Güngör
Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı