Menü

Etkinlik Takvimi

<Temmuz 2021>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678
Tümünü Gör

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni, Antrenör, Rekreasyon Uzmanı ve Spor Yöneticisi yetiştirmekte, bilimsel anlamda araştırmalar ve uygulamalar yapmakta, spor bilimleri alanında seminer, panel, toplantı, konferans ve kongre gibi etkinlikler düzenlemektedir. Akademik kadrosu ve tesisleriyle spor sektörüne ve Denizli halkına hizmet sunmaktadır.

Fakültemizde hangi alanlarda eğitim veriliyor?
Lisans; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Rekreasyon Eğitimi Bölümü, Spor Yöneticiliği
Yüksek Lisans; Beden Eğitimi ve Spor ABD, Antrenman ve Hareket ABD, Sporda Psiko Sosyal Alanlar ABD

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü mezunları için çalışma alanları nelerdir?
Bu bölüm mezunlarına “Beden Eğitimi Öğretmeni” unvanı verilir. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yer alan tüm eğitim ve öğretim kurumları, özel okullar, Gençlik ve Spor Bakanlığı, kulüpler ve spor federasyonlarında görev yapabilmektedirler.

Antrenörlük Eğitimi Mezunları içi çalışma alanları nelerdir?
Bu bölümden mezun olanlara “Antrenör” unvanı verilir. Gençlik ve Spor Bakanlığı, spor kulüpleri, spor federasyonları ve okullarda görev yapabilmektedirler.

Rekreasyon Bölümü Mezunları için çalışma alanları nelerdir?
Bu bölümden mezun olanlara “Rekreasyon Uzmanı” unvanı verilir. Gençlik ve Spor Bakanlığı, spor kulüpleri, spor federasyonları, okullar ve turizm sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlarda görev yapabilmektedirler.

Spor Yöneticiliği Bölümü Mezunları için çalışma alanları nelerdir?
Bu bölümden mezun olanlara “Spor Yöneticisi” unvanı verilir. Gençlik ve Spor Bakanlığı, spor kulüpleri, spor federasyonları, okullar ve turizm sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlarda görev yapabilmektedirler.