pausem eğitim şablonu
Ön Kayıt İçin Tıklayınız check
 
32 saat
İNŞAAT HUKUKU 
 

Eğitim Hakkında Ayrıntılı Bilgiler


⦁ Eğitim saati toplamda 32 Saat Hibrit.
⦁ Teorik Eğitim 24 Saat (Online)
⦁ Uygulama Eğitimi 8 Saat (Yüz yüze)
⦁ Eğitimlerimizin teorik dersleri Online olarak ARASİS üzerinden, Uygulama dersleri Yüz yüze PAÜSEM’de yapılmaktadır.
⦁ Talep olması hâlinde başka eğitim grupları da planlanacaktır.
⦁ Her grup için toplam katılımcı sayısı en fazla 30 kişidir. Eğitim kontenjanı belirlenirken adayların başvuru sırası dikkate alınmaktadır. Eğitimin açıldığı tarihlerde kontenjanda yer kalmaması durumunda başvurusu bulunan adaylar bir sonraki eğitimde bilgilendirilecek ve kabul edilecektir.
⦁ Eğitimde katılım belgesi verilecektir.
ÖNEMLİ HATIRLATMA

⦁ Eğitime https://egitim.arasis.net/ linki üzerinden giriş yapabilirsiniz.
⦁ Eğitimler, mobil cihazlardan erişime kapalıdır.
⦁ Derse katılım esnasında kamerası bulunan cihazlardan giriş yapılması gerekmektedir.
⦁ Derslere katılımı Google Chrome web tarayıcısı üzerinden sağlamanız gerekmektedir.
⦁ Tercihen Windows işletim sistemi kullanılmalıdır.
⦁ Derse katılım esnasında kameranız açık olmalıdır. Yüzünüzün kamerada net bir şekilde göründüğünden emin olunuz. Sistem üzerinden yüz tanıması yapılmaktadır. Kameranızın kapalı olduğu süre boyunca devamsız sayılacaksınız.
⦁ Ders esnasında sistem tarafından sizlere yönlendirilen “Dersi takip ediyor musunuz?” sorusuna 45 saniye içerisinde cevap vermeniz gerekmektedir.
⦁ Ders esnasında pencereyi küçültemez ve farklı bir sekme açamazsınız. Yapılması halinde sistem tarafından sizlere 60 saniyelik geri dönüş süresi tanınacaktır.
⦁ Ders esnasında bilgisayarınızda farklı bir işlem yapmanız halinde, sistem tarafından sizlere 60 saniyelik geri dönüş süresi tanınacaktır.
⦁ Dersten çıkarılmanız halinde tekrar “Derse Katıl” butonuna tıklayarak derse katılabilirsiniz.
⦁ Eğitmen dersi bitiş saatinden önce sonlandırması durumunda “Derse Katıl” butonu bitiş saatine kadar açık kalacaktır.
⦁ Eğitmenler tarafından derse ara verilmesi halinde, eğitmen dersi sonlandırmamış ise katılımcılara “Dersi takip ediyor musunuz?” uyarısı görüntülenmeye devam edecektir.

Eğitim Süreci

⦁ Eğitim Şekli Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından Hibrit olarak belirlenmiştir. Teorik Eğitim Online, Uygulama Eğitimi ise Yüz yüze yapılacaktır.
⦁ 24 saatlik teorik eğitim online olarak Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nın arasis.net web sitesi üzerinden yapılacak.
⦁ 8 saatlik (1 gün) uygulama eğitimi ise Yüz Yüze olarak uygulama eğitmeni tarafından yapılacaktır.
⦁ Online eğitim giriş bilgileriniz size bildirilecektir.
⦁ Eğitime giriş yapılabilmesi için kamera için izin verilmesi, aktif ve açık olması gerekmektedir.
⦁ Eğitim Süresince kameranın açık olması gerekmektedir.
⦁ Online eğitimlerde sistem üzerinden otomatik olarak yoklama yapılacak ve katılımcıların derse katılım durumu buna göre belirlenecektir.
⦁ İnşaat Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi süresince belgeye dayanan ya da eğitim kurumlarınca kabul edilebilen haklı bir mazeret olmadığı müddetçe verilen ders ve çalışmalara katılım zorunludur. Bu yüzden katılım belgesine hak kazanmak için eğitimde devamlılık şartı bulunmaktadır. Derslerin 1/12’sine veya daha fazlasına katılmayan katılımcılara katılım belgesi düzenlenmeyecektir.
⦁ Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığınca aynı anda birden fazla alt uzmanlık alanında eğitime onay verilebilmektedir.  Katılımcılar başvurduğu eğitim programı ile süresi önemli olmaksızın aynı zaman diliminde bir başka eğitim programına katılım sağlayamazlar.**
Katılımcılardan bu ayrıntıyı dikkate almasını ve Uzmanlıklara o şekilde başvurmasını önemle rica ederiz.
Eğitim Hakkında Açıklama

İnşaat hukuku ülkemiz uygulamasında oldukça yaygın olarak başvurulan ve birçok uyuşmazlıkla karşılaşılan alanların başında gelmektedir. Sektörün önemli bir özelliği birçok farklı kişinin bir arada çalışmasını zorunlu kılması ve aynı zamanda büyük maliyetlerin söz konusu olmasıdır. Hal böyle olunca alanda yapılan faaliyetler hukuk açısından da önemli olmaktadır.
Sözleşmeler hukukunun inşaat hukuku alanında ciddi kullanımı söz konusudur. Esasen inşaat yapımı veya bu yapım sürecinde akdedilen alt sözleşmeler hep bir eser sözleşmesi niteliği taşır. Ancak önemi dolayısıyla eser sözleşmesinin adeta bir alt türü olarak “inşaat sözleşmeleri” kavramı ortaya çıkmıştır. Bu sözleşmelerin yapım aşaması çok önemli olduğu gibi sözleşmenin yürütümü ve ortaya çıkabilecek olası sorunların çözümü de bir o kadar önemlidir.


Eğitimin Kapsamı Nedir?
Eğitimin kapsamı, Adalet Bakanlığı’nın İnşaat Hukuku alanı için yayınlamış olduğu eğitim kitabı içeriği ile belirlenmiştir.Eğitimin İçeriği
İnşaat Hukuku, İnşaat Sözleşmeleri ve Hukuki Nitelikleri İnşaat Hukukunda Karşılaşılabilecek Uyuşmazlıklarda Mahkeme Dışı Çözüm Yollari Ve Bu Uyuşmazlıkların Arabuluculuğa Uygunluğu UygulamaEğitmenler
TC. Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından özgeçmişleri akredite edilmiş öğretim üyeleri ve uygulamacılar tarafından verilmektedir.Eğitime Kimler Başvurabilir?
Bu eğitim programına Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından tutulan arabuluculuk siciline kayıt yaptırmış arabulucular başvurabilmektedir.
Program Takvimi

 

                   Eğitmen
         

         


Ücret Bilgisi

3000 ₺

Lokasyon

Pamukkale Üniversitesi Çamlık Kampüsü(Uçaklı Okul)

Eğitim Tipi

Hibrit