Grafik Tasarım Kursu  (Corel DrawPhotoshop)

  

PROGRAMIN AMACI

 

Desen Nedir - Nasıl yapılır?

Desen, formu görme yöntemidir. Desen çizgiyle ilişkilidir. Ayrıca renk, ışık ve gölgelerde deseni oluşturan önemli öğeler arasında yer alır. Pek çok obje üzerinde gördüğümüz şekillerin, işlemelerin ilk aşamasıdır desen. İyi desen çizebilmek, çizgi, hareket, denge, hacim, oran, form (şekil) ritim, kompozisyon, perspektif, ışık ve renk kavramlarının öğrenilmesiyle sağlanabilir.

Grafik Tasarımın Uygulama Alanları

-Corel Draw’ın kullanım alanları oldukça geniştir, ama ağırlıklı olarak masaüstü yayıncılığı, dijital baskı yapanlar, matbaalar, tekstil firmaları, tabelacılar, açık hava reklamcıları, ve reklam tanıtım firmaları tarafından oldukça tercih edilen bir programdır.

-Adobe Photoshop’un kullanım alanları günümüz bilgisayar çağında neredeyse her alanda kullanılmaktadır. Digital baskı yapanlar,  matbaalar, reklam ajansları, fotoğrafçılar.

Kurs Süresince Hangi Çizim Programlarının Eğitimleri Verilir?

Grafik Tasarımı mesleğinde günümüzde sektörde en çok kullanılan iki program vardır. Bu programlar desen çizmek ve baskıya hazırlamak için yeterli imkanı bizlere sunar.

-Corel Draw 

-Photoshop

Programların Amacı Nedir?

-Corel Draw: Vektörel tabanlı bir program olan Corel Draw bize çizim alanında bir çok kolaylık sağlamaktadır. Eğitimi boyunca oluşturacağımız desenlerde bu özelliğinden oldukça yarar sağlayacağımız, aynı zamanda çizimin temel kuralarını bize öğrenmemizde yardımcı olacak bir çizim programıdır.

-Photoshop: Pixel tabanlı olan program aynı zamanda bize vektörel çizim olanağı da sağlamaktadır. Neredeyse tüm tekstil firmalarında desen oluşturup, baskıya hazırlama işlemleri Photoshop programı ile yapılmaktadır. Bize profesyonel renk, ışık ve gölge imkanları sunan program  A dan Z ye tüm işlemlerini halledebileceği imkanı sağlar.

Programlara Kimler Katılabilir?

Bu çizim ve resim düzenleme programlarına

-Kariyerini grafik tasarımı üzerine sürdürmek veya geliştirmek isteyen kişiler,

-Öğrenci, mezun veya çalışmakta olan kişiler,

-Çizime merakı olup profesyonel olarak çalışmak isteyen kişiler,

-Alternatif bir iş sahibi olmak isteyen kişiler,

-Tasarıma yeteneği olup ilgi alanını geliştirmek isteyen kişiler,

-Desen çizimi yapıp modelleme yapmak isteyen herkes katılabilir.

Programların  Ders İçerikleri

         Araç kutusundaki, tüm araçların uygulamaları, Desen uygulamaları, Logo tasarımı yapmak, broşür, afiş, vb. tasarımların uygulanması, araç kutusu işlevleri, Resim düzenleme, fotomontaj vb. uygulamalar, Renk kavramı, boyama, efekt verme vb. uygulamalar, Filtreler ve uygulamaları, Maskeleme yöntemleri, Layer kavramı ve işlevleri, Çok parçalı kalıplar, Kement aracı, yüze makyaj uygulamaları, kırmızı göz düzeltme, vb. uygulamaların yapılması

 

Çalışma Alanları

        Yaşadığımız yüzyılın ‘tasarım’ çağı olduğu ve üretilen ürünün kalitesinin yanı sıra talebe uygun esnekliğe cevap verebilen değişik tasarımların üretilmesinin üretici firmalar tarafından hayati bir öneme sahip olduğu tartışılmaz bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Denizli’nin Türkiye’de tekstil sektöründe başı çeken birkaç ilden biri olması ve sosyo-ekonomik gelişmişlik sıralamasında her yıl daha da önlere tırmanma gayreti tarihsel temelleri çok eskilere giden ve kentteki en yaygın sektör olan tekstilin elde ettiği başarıyla doğrudan ilişkilidir. Denizli bir tekstil kenti olarak gerek iç piyasa gerekse dış piyasadaki gücünü daha da arttırmak için uzmanlaştığı tekstil ürünü olan nevresim ve çarşaf üzerine özgün tasarımları üretmek ihtiyacı hissetmektedir. Kentte büyük ölçekli, orta ölçekli ve küçük ölçekli firmaların  açığı olduğu ve acilen bu ihtiyacın kapatılması gerektiği anlaşılmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanması da Denizli’de ciddi bir eksiklik olan açığının kapatılmasıyla mümkündür. Bizim açacağımız bu kurs da özelde Denizli tekstil piyasası başta olmak üzere tekstil sektöründe çalışmak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat sunmaktadır.

SINIF KONTENJANIMIZ 12 KİŞİLİKTİR.

 

Kurs Ücreti:

Ücret              :  1.200.00 TL
İndirimli Ücret : 1.000.00 TL

İndirimli Ücret;

  • Kamu Personeli ve Bakmakla Yükümlü olduğu kişiler
  • Öğrenciler
  •   Emekliler
  • Şehit ve Gazi Yakınları
  • Engellileri  Kapsamaktadır.

 

Başlangıç Tarihi :  08 Mart 2021

Eğitim Yeri : Uzaktan

https://www.pau.edu.tr/pausem/tr/sayfa/uzaktan-egitimle-grafik-tasarim-kursu-corel-draw-photoshop

Eğitim Süresi :  48 Saat  

Eğitim Fiyatı :  1.200,00 TL  

İndirimli ücret:1.000,00 TL

Toplam Kontenjan: 15 Kişi