Sevgili Öğrenciler,

İyi bir gelecek için yaşamınızın en önemli kararını verme aşamasındasınız. Doğru tercih yapmanız geleceğiniz konusunda atacağınız adımların belki de en önemlisini oluşturuyor.

Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü tercihinizle sizleri aramıza katılmaya davet ediyoruz.

Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi üniversitemizin Kınıklı yerleşkesinde konumlanmıştır. Dersler ve tüm eğitim öğretim etkinliklerimiz üniversitemizin ana yerleşkesi olan Kınıklı yerleşkesindeki yeni ve modern tasarımlı binamızda yürütülmektedir. Böylece öğrencilerimiz, üniversite yaşantısının sağlayabileceği tüm olanakları merkezinde ve yerinde deneyimleme olanağı bularak etkin bir üniversite yaşamına katılabilmektedir.

İletişim Fakültesi Dekanlığı ve bağlı idari birimler de Pamukkale Üniversitesi Yerleşkesi içindeki binamızda yer almaktadır.

İletişim Fakültemizde alanında yetkin 1 profesör, 4 doçent, 4 dr. öğr. üyesi, 3 araştırma görevlisi ile 4 öğretim görevlisi görev yapmaktadır. Uygulamalı ve proje tabanlı öğretim etkinlikleri ile zenginleştirilmiş öğretim programımız, en güncel eğitim öğretim gereksinimlerine uygun şekilde uluslararası geçerliliği olan ölçütlere göre hazırlanmıştır. Var olan programımız, gerektiğinde değişim ve gelişmelere bağlı olarak geleceğin iletişimcilerini yetiştirmek üzere yenilenip güncellenmektedir.

Fotoğrafçılık, grafik tasarım, halkla ilişkiler ve reklam ortam ve araçlarına yönelik anlatımlar, tamamen uygulamalı olarak yapılmaktadır. Özellikle tasarım dersleri bilgisayar laboratuvarlarında gerçekleştirilmektedir. Halkla ilişkiler ve reklamcılık alanına yönelik tüm proje derslerinde öğrencilerimiz, iletişim sektörünün beklentilerine uygun içerik öğrenimini gerçekleştirmekte ve gerekli uygulama bilgisine sahip olarak mezun olmaktadır. 

Yabancı dil hazırlık sınıfı okumayı tercih edecek öğrencilerimiz isteğe bağlı olarak zorunlu olmaksızın bir yıl süre ile Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi biriminde İngilizce Hazırlık sınıfı okuyabilirler.

İletişim Fakültemiz, yurtdışındaki üniversiteler ile de yakın işbirliği halindedir. Erasmus kapsamında değişim programları ile öğrencilerimiz yurtdışındaki üniversitelerde öğrenim görebilmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz istedikleri Avrupa ülkesinde 2 aydan 6 aya kadar değişen süreler boyunca staj yapabilmektedir. Öğrencilerin tüm staj giderleri Avrupa Birliği tarafından karşılanmaktadır. 

Barınma, ulaşım, kütüphane, sosyal tesisler ve öğrencilerin her an gereksinim duyacağı her türlü olanağın sağlanmış olduğu Pamukkale Üniversitesi‘nde yetişecek siz şanslı iletişimcileri aramızda görmeyi arzuluyoruz. Vereceğiniz her türlü kararın, size mutluluk ve başarı dolu bir gelecek getirmesini diliyoruz.

Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi