DEFTERİN TEMİN EDİLMESİ

1.     Öğrenci, Staj Defterini staj evrak biriminden ücret karşılığı temin eder.

·        STAJ-1 (II. Yarıyıl / 1. Sınıf Stajı)   “###-150” için bir staj defteri kullanılır.

·        STAJ-2 (IV. Yarıyıl / 2. Sınıf Stajı)  “###-250” için bir staj defteri kullanılır.

DEFTERİN TESLİM EDİLMESİ

Staj defterinizi, stajınız bittiğinde iki şekilde teslim edebilirsiniz:

1.     Elden Teslim:

Elden teslim edilen staj defterleri, imza karşılığında teslim alınır. Staj defteriniz, arkadaşınız veya bir tanıdığınız tarafından teslim edilebilir. Ancak bu durumda teslim eden kişi, teslim ettiğine dair ilgili evrakı imzalamalıdır. İmza karşılığı teslim alındığı için güvenilirdir.

2.     Kargo Aracılığı ile Teslim:

Staj defterinizi kargo aracılığı ile gönderebilirsiniz. Paketin staj defteri olduğu ve staj evrak birimine teslim edilmesi gerektiği belirtilmelidir. Kargoda yaşanabilecek sorunlar nedeniyle staj defterinin kaybolmasından okul yönetimi, danışman, program başkanı, birim evrak sorumlusu, güvenlik vb. diğer okul çalışanları sorumlu tutulamaz.

ADRES:           PAÜ-Bekilli Meslek Yüksekokulu

                        Zeynep Şamil Girgin Yerleşkesi

                        STAJ EVRAK BİRİMİ

                        Posta Kutusu:20930   Bekilli/DENİZLİ

DEFTERİN TESLİM TARİHİ

1.     Takvimde belirtilen değerlendirme tarihinden önce teslim edilen staj defteri, değerlendirme tarihleri içinde değerlendirilir ve sisteme kaydı yapılır.

2.     Takvimde belirtilen değerlendirme tarihlerine kadar teslim edilmeyen staj defteri, teslim edildiği tarihten itibaren ilk değerlendirme takviminde işleme alınır.

3.     Staj defteri staj bitişi tarihini takip eden 30 gün içinde okula teslim edilmiş olmalıdır. Staj defterinde yaşanacak gecikmelerde ortaya çıkabilecek sorunlarda okul personeli sorumlu tutulamaz!

DEFTERİN DEĞERLENDİRİLMESİ

1.     Staj defteri, Staj Evrak Birimince usul açısından kontrol edilir. Eksiklikler öğrenciye bildirilir ve giderilmesi istenir.

2.     Staj evrak biriminden danışman tarafından teslim alınan staj defteri usul ve esas açısından değerlendirir, bu değerlendirme nota dönüştürülür ve “Staj Değerlendirme Defteri” staj komisyonuna imzaya gönderilir.

3.     Staj komisyonu defteri inceler ve staj defterini imzalamasıyla “Staj Defterinin Değerlendirilmesi” tamamlanmış olur. Danışman, onaylanan staj defterinin notunu pusula bilgi sistemine girer ve onaylar.

4.     Öğrenci, Staj notunu sistem üzerinden görür.

 

[ ] -Bu sayfada verilen bilgiler yönetmelik maddelerine aykırılık teşkil ediyorsa bu durumda yönetmelik maddeleri geçerlidir!