PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ADAY ÖĞRENCİ KILAVUZU

A. BÖLÜME AİT BİLGİLER

YKS Puan Türü: Eşit Ağırlık (EA)

Öğrenci Kontenjanı: 60 

Öğrenim Süresi: 4 yıldır ve hazırlık zorunlu değildir.

Eğitim Dili: Türkçe

Değişim Programları: Bölümümüz lisans öğrenci alımını ilk kez Eylül 2021'de gerçekleştireceğinden henüz değişim programları anlaşmamız bulunmamaktadır. Değişim programlarına dair genel bilgiye üniversitemizin Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğünden ulaşabilirsiniz: https://www.pau.edu.tr/uluslararasi/tr

Sıkça sorulan sorular: https://www.pau.edu.tr/uluslararasi/tr/sayfa/sikca-sorulan-sorular-13

 

Bölümün Yeri: Bölümümüz, Kınıklı Kampüs Fen-Edebiyat Fakültesi A Blok’ta yer almaktadır.

Ayrıntılı bilgi için; bölümün web sitesi (https://www.pau.edu.tr/psikoloji) ve sosyal medya hesaplarından (Facebook: paupsikoloji, Twitter: paupsikoloji, Instagram: pau_psikoloji)  yararlanılabilir.

B. ÜNİVERSİTEMİZDE EĞİTİM-ÖĞRETİME İLİŞKİN GENEL BİLGİLER

Öğrenim Ücreti: Yoktur. YÖK’ün almış olduğu karar neticesinde birinci öğretim öğrencilerinden herhangi bir öğrenim harcı alınmamaktadır.

PAÜ Lisans Yönetmeliği: https://www.pau.edu.tr/oidb/tr/sayfa/yonetmelik

Akademik takvim, üniversitelerin kayıt yenileme, ders ekleme ya da bırakma, akademik konular ile ilgili son başvuru tarihleri, sınav başlangıç-bitiş tarihleri, üniversitenin resmi tatil günleri vb. bilgileri içeren takvimdir. Bağlantıdan ulaşılabilir: https://www.pau.edu.tr/oidb/tr/sayfa/akademik-takvim-3

Pusula Bilgi Sistemi, tüm uygulamalara tek bir kullanıcı adı ve şifre ile erişebilmeyi sağlayan ortak kimlik doğrulama platformudur. Giriş yapmak için: https://pusula.pau.edu.tr/

C. ÜNİVERSİTEMİZİN SAĞLADIĞI OLANAKLAR

1. BARINMA HİZMETLERİ

Üniversitemiz ana yerleşkesi olan Kınıklı Yerleşkesinde Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı 4150 öğrenci kapasiteli öğrenci yurtlarına sahiptir. Bu yurtlardaki odalar iki ya da dört öğrenci tarafından paylaşılır ve konaklama konusunda maddi imkânları sınırlı öğrencilere yöneliktir. Yurtta; çalışma salonları, kütüphane, oyun ve TV salonu, özel çamaşır yıkama ve ütü bölümü, kantin ve kafeler, kuaför ve çok amaçlı kapalı spor salonu, futbol sahası ve atletizm pisti bulunmaktadır. Bu yurtlarda kalmak istemeyen öğrenciler ise Denizli İlinde yerleşkeye yakın özel yurtları ve apart daireleri seçebilirler.

2. SAĞLIK HİZMETLERİ

MEDİKO SOSYAL MERKEZİ

08:30-16:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Sosyal güvenceniz olsun ya da olmasın ücretsiz muayene olabilirsiniz. Mediko binası Gölbahçe’yi geçince sağınızda kalacaktır.

PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK EĞİTİM, UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (PDREM)

Eğitim Fakültesi ve Devlet Tiyatrosu’nun arasında, Mühendislik Fakültesi karşısında yer almaktadır. Merkez aktif olarak Mayıs 2017 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. Kurumda 2 ofis, 3 bireysel psikolojik danışma odası, 1 grupla psikolojik danışma odası bulunmaktadır. Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi'nden randevu almak için veya online bireysel psikolojik danışmanlık hizmeti için başvuru yapmak için Pusula Bilgi Sistemi'nden PDREM Randevu Sistemi'ne tıklamanız ve başvuru için gereken formların tamamını doldurmanız gerekmektedir. COVID-19 salgını nedeniyle Mart 2020'den itibaren bütün hizmetler online olarak sunulmaktadır. PDREM, Pamukkale Üniversitesi öğrencileri için ücretsiz olarak hizmet verir.

C. DİĞER HİZMET VE OLANAKLAR

Kısmi Zamanlı Öğrenci

Kısmi zamanlı öğrenci alımları her eğitim-öğretim döneminin başında (Eylül ayı) yapılmaktadır. İhtiyaç halinde daha sonra bir alım daha (Şubat ayında) yapılmaktadır. Başvurular için; http://www.pau.edu.tr/sks/ adresinden ilgili kısma bakabilirsiniz.

Yemek Bursu

Üniversitemizde 1000 öğrenciye yemek bursu verilmektedir. PAÜ Pusula Bilgi Sistemi SKS Bilgi Sistemi’nden başvuru yapılabilmektedir.

Ayrıca üniversitemizde merkez yemekhanesi ve kampüste çeşitli kafeler, Kongre Kültür Merkezi, Denizli Devlet Tiyatrosu, rektörlük binasında yer alan kütüphanemiz (http://kutuphane.pau.edu.tr/), Ömer Halisdemir Spor Merkezi ve yaklaşık 155 öğrenci topluluğu bulunmaktadır.

Üniversitemize ait daha ayrıntılı bilgiyi https://www.pau.edu.tr/pdrem/tr/sayfa/oryantasyon sayfasından elde edebilirsiniz.

Şimdiden hepinize başarılar ve bol şans dileriz.