ETKİNLİKLER

GÜNCEL ETKİNLİKLER
  • Görüntülenecek güncel bilgi yoktur

Haberler

Neden Çardak Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksekokulu ?

Meslek Yüksekokulumuzun amacı, öğrencilerinin hem bilimsel hem de sosyal becerilerini geliştiren, topluma ve ülkesine karşı sorumluluk sahibi olan elemanlar yetiştiren, ulusal ve uluslararası alanda kabul gören bir eğitim kurumu olarak, çağın gerektirdiği niteliklere sahip eğitim-öğretim hizmeti vermektir.

LABORATUVARLAR

  

                  ENDÜSTRİYEL OTOMASYON LABORATUVARI                            ELEKTROMEKANİK ENERJİ DÖNÜŞÜM LABORATUVARI

- PLC ve Kumanda Teknikleri                                                                     - Elektrik Makineleri

- İleri PLC Uygulamaları                                                                              - Pano ve Endüstri Elektriği

- Kontrol Sistemleri ve Scada                                                                     - Güç Elektroniği

- Endüstriyel Robotlar                                                                                 

- Hidrolik ve Pnömatik

  

                        BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ LABORATUVARI                                     ENDÜSTRİ 4.0 UYGULAMALARI LABORATUVARI 

-Temel Bilgisayar Teknolojileri Kullanımı                                                 - Ölçme Tekniği

- Algoritma ve Programlama                                                                      - Sayısal Elektronik

- Bilgisayar Destekli Devre Tasarımı                                                         - Analog Elektronik

- Endüstriyel Ağlar                                                                                       - Güç Elektroniği

 

EĞİTİM

Çardak OSB MYO' da öğrencilerimiz 3+1 (3 dönem eğitim 1 dönem staj) şeklinde eğitim göreceklerdir. Bu sayede öğrencilerimizin mezun olduklarında ki tecrübe eksikliğini ortadan kaldırılmış olacaktır.

Bu eğitim modelinin en önemli avantajlarından biri de öğrencinin staj gördükleri iş yerlerinde karşılıklı memnuniyet esasları çerçevesinde işe başlama durumudur. İş yerleriyle öğrencilerin buluşturulması, öğrencinin staj süresince takibi, staj sürecinin sağlıklı yürütülmesi tamamıyla MYO' nun katkısı ve gözetiminde yapılacaktır.

 

KÜLTÜR - TURİZM

Acıgöl (Çardak Gölü)Tektonik oluşumlu bir göldür. Yüzölçümü 41.34km2.dir. Denizli İli Çardak ilçesi ile Afyonkarahisar İli Dazkırı ilçesi arasındadır. Gölü Söğüt Dağları'ndan inen sular besler. Acıtuz Gölü de denilen gölün rakımı 836m.dir. Burdur Gölü (854m rakımlı) tarafından, Söğüt dağı diplerinden, bazen kıyının 1-2 m üstünden acımsı sular çıkar. Bu suların Burdur Gölü'nden geldiği sanılmaktadır. Acıtuz Gölü'nün suları çekilen yerlerinde ince ve bembeyaz tuz örtüsü kalır, bunu hayvanlar yalayarak ihtiyaçlarını giderirler. Goldeki tuz ile birleşik olarak potasyum, sodyum ve sülfat vardır. Bu maddeler gol kenarında kurulan işletmeler tarafından değerlendirilmektedir.

 

Çardak Havaalanı : Denizli şehir merkezine 65 km uzaklıkta olan havalimanı, DHMİ Genel Müdürlüğü ile Hava Kuvvetleri arasında yapılan “Askeri Meydanların Sivil Havacılık Hizmetleri İçin Kullanılması İle İlgili Protokol” gereğince 1991 yılında ilk olarak 250 m2 civarındaki prefabrik bir binada yolcu hizmetleri verilmeye başlanmıştır. Mevcut terminal alanın çok küçük olması ve yetersiz kalması nedeniyle 26 Ekim 1998 tarihinde başka bir Havalimanından transfer edilen 2000 m2 lik prefabrik terminal binasında hizmete devam edilmiştir. Bu arada Havalimanının dış hat trafiğine açılması nedeniyle Gümrük ve Pasaport mekânları düzenlenmiştir. Artan yolcu trafiği ve Havalimanının Gümrük Kapısı ilan edilmesi nedeniyle mevcut terminal binasının da yetersiz kalacağı düşünüldüğünden 1998 yılında pistin güney doğusunda 2.200.000 yolcu/yıl kapasiteli, 280.000 m2 alana oturan yeni bir terminal binası yapılması fizibilite çalışmaları yapılmış ve 2001 yılında temeli atılarak inşaatına başlanan yeni terminal binası 23 Nisan 2008 tarihinde hava trafiğine açılarak hizmet vermeye başlamış olup, anılan tarihten bu yana 18.739 m2 lik yeni terminal binasında, kaliteli ve temiz bir çalışma ortamı ve elit hizmet anlayışı ile havacılık faaliyeti kapsamında hizmet vermeye devam etmektedir.

Salda Gölü