Meslek Yüksekokulları Ön Lisans eğitimi ile belli bir meslek dalında ara kademe eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim veren okullardır. Meslek Yüksekokulumuz, başarılı bir mesleki eğitim ile istihdam talebine cevap verecek nitelikli, aranan işgücünü sağlamak üzere 05.07.2002 tarihinde açılmış ve bu tarihten itibaren, bu doğrultuda eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

Pamukkale Üniversitesi Acıpayam Meslek Yüksekokulu, 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılında Gıda İşleme Bölümü/ Süt ve Ürünleri Teknolojisi Programı’yla birlikte eğitim öğretim faaliyetine başlamış olup, 2013-2014 Eğitim – Öğretim Döneminde toplamda dört bölüme daha öğrenci kabul etmiştir. Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü/ Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı, Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü/ Maliye Programı, Veterinerlik Bölümü/ Laborant ve Veteriner Sağlık Programı 2013-2014 Eğitim-Öğretim Döneminde ilk defa öğrenci alımı gerçekleştirmiş bölümlerdir.

Acıpayam Meslek Yüksekokulu sonraki eğitim-öğretim döneminde yeni bölümlerin ve programların açılması için gerekli girişimlerde bulunmuş ve bu girişimlerin sonucunda iki yeni bölümün açılması talebi kabul edilmiştir. Bu gelişme ile birlikte, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü/ Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı ile Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü/ Özel Koruma ve Güvenlik Programı Acıpayam Meslek Yüksekokulu bünyesine kazandırılmıştır. Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Özel Koruma ve Güvenlik Programına 2014-2015 Eğitim-Öğretim Döneminde öğrenci alınmıştır. 2014-2015 Bahar Eğitim- Öğretim Yarıyılında Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü kapsamında Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı açılmış olup, 2015-2016 Güz Yarıyılında ilk defa öğrenci alarak, eğitim-öğretim hayatına dahil olmuştur.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü/ Çocuk Gelişimi Programı ilk kez öğrenci almıştır. 2022-2023 yılında Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü altında Ayakkabı Tasarım ve Üretimi programı açılmış olup, ilk kez 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci alımı yapılacaktır.

Pamukkale Üniversitesi Acıpayam Meslek Yüksekokulu’nda 2023-2024 eğitim-öğretim yılı itibariyle sekiz bölüm, dokuz program mevcut olup, sekiz programda eğitim öğretim faaliyetleri devam etmektedir.

Yüksekokulumuzda 2022-2023 eğitim-öğretim yılı itibariyle 5 programda (Çağrı Merkezi Hizmetleri, Çocuk Gelişimi, Laborant ve Veteriner Sağlık, Maliye, Özel Güvenlik ve Koruma) 3+1 İşyeri Eğitimi Sistemi başlatılmış olup, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılından itibaren Ayakkabı Tasarım ve Üretimi, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Süt ve Ürünleri Teknolojisi programlarında da İşletmede Mesleki Eğitim uygulamasına geçilerek tüm bölüm ve programlarda 3+1 sistemini uygulanmaya başlanmıştır.

Menü