Duyurular

Tümünü Gör

 

LLP/Erasmus Programı

Programın Amacı

Programın amacı Avrupa'da yüksek öğretimin kalitesini artırmak ve Avrupa boyutunu güçlendirmektir. Erasmus programı, üniversiteler arasında ülkelerarası işbirliğini teşvik ederek; öğrencilerin ve eğitimcilerin Avrupa'da karşılıklı değişimini sağlayarak; programa katılan ülkelerdeki çalışmaların ve alınan derecelerin akademik olarak tanınması ve şeffaflığın gelişmesine katkıda bulunarak bu amacı gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Daha kaliteli yükseköğretim sunan Avrupa'da mezunlar daha donanımlı, iş dünyasının beklentilerine daha fazla cevap veren bireyler olacaklardır.

Program, sunduğu hareketlilik olanağı ile Avrupa halklarının birbirlerini algılamasındaki önyargıların yükseköğretim çevrelerinde kırılmasına hizmet etmektedir. Erasmus programı ile 1987'den günümüze kadar 1,5 milyondan fazla yükseköğretim öğrencisi, başka bir Avrupa ülkesinde öğrenim hayatının bir dönemini geçirmiş; o ülkenin insanlarını ve kültürünü de tanıma imkanı elde etmiştir.  Program 2012 yılı itibariyle 3 milyon öğrencinin Erasmus öğrencisi olmasını hedeflemektedir.

Yurtdışında eğitim görmek, farklı bir kültürü öğrenmek, yabancı bir üniversitede eğitim görmek, yeni arkadaşlar edinmek, başka bir dil öğrenmek....Erasmus öğrenci değişim programı bunların hepsinin birarada bulabiceğiniz bir programdır. 

LLP/Erasmus programı size br Avrupa Birliği ülkesinde 1 yada 2 dönem eğitim görebilme ve 3 ila 12 ay süresince staj yapma imkanı sunmaktadır.

Ayrıca, yurt dışında geçirilen öğrenim süresini kendi üniversitenizde saydırabilirsiniz, dolayısıyla hiç bir zaman ve emek kaybınız olmaz. Bunun yanında, öğretim için maddi katkıda sağlamaktadır. gidilen ülkede hiç bir üniversite harcı ödemek gerekmemektedir. dil beceresiniz ise misafir olacağınız üniversitenin sunduğu yoğun dil hazırlık kursuna katılarak geliştirebilirsiniz.

Erasmus öğrenci başvuruları her sene 1 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında yapılır. Başvuracak öğrencinin akademik not ortalaması 4 üzerinden en 2 ve üstü olmalıdır. Seçmelerde %50 not ortalaması,%50 dil sınav notuna göre değerlendirme yapılır.

Bilgi için; https://www.pau.edu.tr/uluslararasi/default.aspx

 

Biyoloji Bölümü İkili Anlaşmaları

  • SOFIA UNIVERSITY ST. KLIMENT OHRIDSKI (BG SOFIA06), BULGARİSTAN
  • CZESTOCHOWA UNIVERSITY OF TECHNOLOGY (PL CZESTOC01), POLONYA
  • UNİVERSİTÀ Dİ PİSA (I PISA01), İTALYA
  • ADAM MICKIEWICZ UNIVERSITY (PL POZNAN 01), POLONYA
  • POZNAN UNIVERSITY OF LIFE SCIENCES (PL POZNAN04), POLONYA
  • UNIVERSITY OF LODZ (PL LODZ01), POLONYA
  • UNIVERSITY OF HELSINKI (SF HELSINK01), FİNLANDİYA
  • UNIVERSITATEA DIN ORADEA (RO ORADEA01), ROMANYA
  • VILNIAUS UNIVERSITETAS (Vilnius University) (LT VILNIUS01), LİTVANYA

ebaskale

Erasmus Değişim Programı Koordinatörü
Mevlana Değişim Programı Koordinatörü

Prof. Dr. Eyup BAŞKALE 
E-Posta: ebaskale@pau.edu.tr    
Tel: +90 258 296 3899

odusen

Farabi Değişim Programı Koordinatörü


Prof. Dr. Olcay DÜŞEN 
odusen@pau.edu.tr 
+90 258 296 3675