Akıllı Kart

 

GENEL BİLGİLER

Pamukkale Üniversitesi tarafından üniversite personeline dağıtılacak/dağıtılan kartlar “Akıllı Kart” olarak adlandırılmış olup, üzerinde manyetik çip mevcuttur. Akıllı Kartların üniversite içinde çeşitli kullanım özellikleri bulunmaktadır. Bu kartlar;

1. Personel kimlik kartı olarak,
2. Kınıklı Kampüsüne araç girişlerinde araç bariyerlerinden geçmek için,
3. Kınıklı Kampüsüne yaya girişlerinde yaya turnikelerinden geçmek için,
4. Personel devam kontrol sisteminde,
5. Üniversite yemekhanelerinde günlük yemek kartı olarak,
6. PAU Hastane otoparkında araç giriş/çıkış bariyerlerini geçmek için,
7. Üniversite kantinlerinde nakit ücret ödemeden alışveriş yapmak için,
8. Turex belediye otobüslerinde akıllı bilet yerine kullanılacaktır.

 

* Kimlik değişim/kayıp durumunda; HALKBANK Şube no: 1463 (Pamukkale Üniversitesi Şubesi),  IBAN: TR50 0001 2001 4630 0006 0002 58 numaralı Pamukkale Üniversitesi Strateji Daire Başkanlığı hesabına  ücretin yatırıldığını gösteren (bankadan veya internetten işlem yapılabilir, açıklama kısmına mutlaka KİMLİK yazınız/yazdırınız) dekont veya internet dekont çıktısını kart başvurusu yapılan merciye verebilirsiniz.

 

1. Personel Kimlik Kartı;
Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı tarafından eski personel kimlik kartları imza karşılığı geri alınacak yeni personel kimlik kartları personele verilecektir. Bu kartlar Pamukkale Üniversitesi personel kimlik kartı olarak kullanılacaktır.

 

2. Kınıklı Kampüsüne Araç Girişleri;
Üniversitemiz Kınıklı Kampüsü araç girişi tarafındaki yol üç şeritten, çıkış tarafındaki yol iki şeritten oluşmaktadır. Her bir şeridin sonunda araç bariyerleri bulunmaktadır. Akıllı Kartlar araç bariyerlerini açmak için kullanılacaktır. Kınıklı Kampüsüne araç ile giriş/çıkış yapacak personel aracıyla kapalı olan bariyere yanaşacak, kart okuma cihazına Akıllı Kartını okutarak bariyeri açıp aracıyla geçiş yapacaktır. Bariyer her Akıllı Kart okumasında bir kere açılacak araç geçtikten sonra kapanacaktır. Arkadan gelen diğer araç aynı işlemi tekrar yaparak geçiş sağlanacaktır. Giriş ve çıkış bariyerleri için aynı işlemler yapılacaktır.

 

3. Kınıklı Kampüsüne Yaya Girişleri;
Kınıklı Kampüsüne yaya olarak girilirken sekiz adet, çıkarken iki adet yaya turnikesi bulunmaktadır. Yaya olarak girmek isteyen personel turnikeye gelerek Akıllı Kartını okutacak ve yaya olarak geçiş sağlanacaktır. Çıkış turnikesinde de aynı işlem gerçekleştirilecektir.

 

4. Personel Devam Kontrol Sistemi;
Kınıklı Kampüsündeki tüm fakültelerin personel giriş kapılarında Personel Devam Kontrol Cihazı(PDKS) bulunmaktadır. Üniversite personeli mesai başlangıcında Akıllı Kartını bu cihaza yaklaştırmak suretiyle okutacak ve cihaz personelin mesaiye başlangıç saatini sisteme kaydedecektir. Mesai bitiminde aynı işlem tekrarlanmak suretiyle sistem işletilecektir.

 

5. PAÜ Hastane Otoparkında Araç Girişlerinde;

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri otoparkına giriş ve çıkış iki şeritten yapılmaktadır. Giriş ve çıkış şeritlerinde araç bariyerleri mevcuttur. Pamukkale Üniversitesi personeli araçla hastane otoparkına girerken bariyerin ön tarafındaki kart okuma cihazına Akıllı Kartını okutmak suretiyle bariyerin açılmasını sağlayarak geçiş yapacaklardır. Çıkış bariyeri için de aynı işlem tekrarlanacaktır. Hastane otoparkına girişte üniversite personeli bilet almayacak Akıllı Kartlarını okutmak suretiyle giriş çıkış yapabilecektir.

 

6. Üniversite Kantinlerinde Nakit Ücret Ödemeden Alışveriş;
Pamukkale Üniversitesi personeli Akıllı Kartlarına istedikleri miktar para yüklemesi yaptıktan sonra kantinlerden nakit ücret ödemeden alışveriş yapabileceklerdir.

 

 

Duyurular Tümünü Gör