AKILLI KART GENEL BİLGİLER

Pamukkale Üniversitesi tarafından üniversite öğrencilerine ve personeline tahsis edilen kartlar “Akıllı Kart” olarak adlandırılmış olup, üzerinde manyetik çip mevcuttur. Akıllı Kartların üniversite içinde çeşitli kullanım özellikleri bulunmaktadır. Bu kartlar;

1. Personel veya öğrenci kimlik kartı olarak,
2. Kampüs içinde bina ve asansörlerde (yetkilendirme gereklidir) geçiş ve kullanım için, 
3. Personel devam kontrol sisteminde,
4. Büyükşehir Belediyesi otobüslerinde akıllı bilet olarak kullanılabilmektedir. (öğrencilerin belirli dönemlerde Ulaşım A.Ş.'ye başvurarak kartlarını vize yaptırmaları gerekmektedir)

 

* Kimlik değişim/kayıp durumunda; HALKBANK Şube no: 1463 (Pamukkale Üniversitesi Şubesi),  IBAN: TR50 0001 2001 4630 0006 0002 58 numaralı Pamukkale Üniversitesi Strateji Daire Başkanlığı hesabına  ücretin yatırıldığını gösteren (bankadan veya internetten işlem yapılabilir, açıklama kısmına mutlaka KİMLİK yazınız/yazdırınız) dekont veya internet dekont çıktısını kart başvurusu yapılan merciye verebilirsiniz.

 

1. Personel Kimlik Kartı;
Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı tarafından eski personel kimlik kartları imza karşılığı geri alınacak yeni personel kimlik kartları personele verilecektir. Bu kartlar Pamukkale Üniversitesi personel kimlik kartı olarak kullanılacaktır.

 

2. Kampüs İçi Bina ve Asansör Geçişleri;
Akıllı Kartlar bina içindeki kartlı geçiş noktalarını açmak için kullanılacaktır. Bu işlem için kartın daha önce birim yetkilileri veya Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından kullanılacak geçiş noktasına yetkilendirilmesi gerekmektedir. Aynı işlem bazı binalarımızdaki asansörlerde de kartlı geçiş işlemi için yapılmaktadır.

 

3. Personel Devam Kontrol Sistemi;

Kınıklı Kampüsündeki sisteme tanımlı fakültelerin personel giriş kapılarında Personel Devam Kontrol Cihazı(PDKS) bulunmaktadır. Üniversite personeli mesai başlangıcında Akıllı Kartını bu cihaza yaklaştırmak suretiyle okutacak ve cihaz personelin mesaiye başlangıç saatini sisteme kaydedecektir. Mesai bitiminde aynı işlem tekrarlanmak suretiyle sistem işletilecektir.

 

 

4. Büyükşehir Belediyesi Otobüslerinde;

Pamukkale Üniversitesi personel ve öğrencileri Akıllı Kartlarını istedikleri miktar para yüklemesi yaptıktan sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi otobüslerinde akıllı bilet olarak kullanabilmektedir. Öğrencilerimiz okul dönemi süresine göre kartlarını Eylül/Ekim aylarında Ulaşım A.Ş. danışma noktalarından vize işlemlerini yaptırarak kullanmaya devam edebilmektedirler.