Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi

Menü

Etkinlik Takvimi

<Nisan 2021>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789
Tümünü Gör

Sunduğumuz Hizmetler

 

COVID-19 salgını nedeniyle Mart 2020'den beri bütün hizmetlerimizi online olarak sunmaktayız. Online bireysel psikolojik danışmanlık hizmetine başvurmak için Pusula > PDREM Randevu Sistemi adımlarını takip ediniz. 

 

Online Bireysel Psikolojik Danışma: Bireysel psikolojik danışma hizmetleri COVID-19 Salgını boyunca Mart 2020 tarihinden beri online verilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak için Pusula Bilgi Sistemi'nden PDREM Randevu Sistemi'ne tıklamanız ve başvuru için gereken formların tamamını doldurmanız gerekmektedir. Sekreterimiz sizinle telefon ve e-posta üzerinden iletişime geçecektir.  Bu nedenle PAÜ Pusula sistemindeki iletişim bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz. Psikolojik danışma, kişinin kendini anlaması, farkındalık kazanması, problemlerini tanımlaması ve çözüm yolları üretmesi, kararlar alması, kapasitesini geliştirmesi, çevresiyle uyumlu ve sağlıklı bir iletişim halinde olması ve kendini geliştirmesi için uzman kişilerce verilen profesyonel yardım sürecidir. 

Online Grupla Psikolojik Danışma: Grupla psikolojik danışmada özellikle bireyin kendini tanıması, kendini anlaması, kendine ve kendi problemlerini çözmede daha çok güç ve güven kazanması, başkalarını daha iyi tanıyabilmesi, daha iyi iletişim becerileri kazanabilmesi, yeni sosyal beceriler elde etmesi, daha bağımsız ve olgun davranabilmesi amaçlanmaktadır. Grupla psikolojik danışma desteği almak için PDREM' gelerek randevu almanız gerekmektedir.  

Online Psikoeğitimler: Psikoeğitim “Kendine ve çevreye karşı bireysel sorumluluk, başkalarıyla sağlıklı bir iletişim ve empati kurma, kendini ve çevresini sağlıklı bir şekilde anlama ve adlandırma, geleceğini sağlıklı bir birey olarak kurabilme, kendi yeteneklerini tanıyıp anlayarak ileride buna bağlı olarak “bilinçli seçimler” yapabilme konularını içerir. Belirtilen hedeflere ek olarak psikoeğitim programları özellikle yetişkinlik döneminde yaşanması olası “stres, kişilik, çevre uyumu, kişisel ilişkiler” alanlarında oluşan sorunlar ile baş etme becerilerini kazandırmayı hedeflemektedir.

Online Oryantasyon Programı: Oryantasyon Programları, kampüs ve kampüs olanaklarını tanıtmayı ve üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin uyum sürecinde onları desteklemeyi amaçlayarak hazırlanmış olan programlardır.  Uzaktan eğitime uyum broşürüne ulaşmak için tıklayın. 

Online Duygu Odaklı Çift Terapisi: Duygu Odaklı Çift Terapisi, temelleri Bağlanma Teorisine dayanan, Sue Johnson ve meslektaşları tarafından geliştirilmiş, kısa süreli bir terapi yöntemidir. Ağırlıklı olarak çift terapisinde kullanıldığı gibi, aile ve bireylerle yapılan terapide de uygulanan bir yöntemdir. Çiftlerin içinde bulundukları sıkıntıları, temelde yaşadıkları duygulara dayanarak çözmeyi hedefler. Duygu odaklı çift terapisi desteği almak için Pusula Bilgi Sistemi'nden PDREM Randevu Sisteminden başvuru yapmanız gerekmektedir.  

Seminer, konferans ve eğitimler: Pamukkale Üniversitesi öğrencileri, idari ve akademik personelleri için seminer, konferans ve eğitimler düzenlenmektedir. COVID-19 Salgını nedeniyle Mart 2020 tarihinden itibaren toplu etkinlikler düzenlenememektedir. Geçmiş etkinliklerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız. 

 

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi

Duyurular Tümünü Gör