Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi

Menü

Etkinlik Takvimi

<Kasım 2020>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Tümünü Gör

Sunduğumuz Hizmetler

 

Online Bireysel Psikolojik Danışma: Bireysel psikolojik danışma hizmetleri COVID-19 Salgını boyunca Mart ayından beri online verilmektedir. Başvuru yapmak için pdrem@pau.edu.tr adresine mail atmanız gerekmektedir. 

Bireysel Psikolojik Danışma: Psikolojik danışma, kişinin kendini anlaması, farkındalık kazanması, problemlerini tanımlaması ve çözüm yolları üretmesi, kararlar alması, kapasitesini geliştirmesi, çevresiyle uyumlu ve sağlıklı bir iletişim halinde olması ve kendini geliştirmesi için uzman kişilerce verilen profesyonel yardım sürecidir. Bireysel psikolojik danışma desteği almak için PDREM' gelerek randevu almanız gerekmektedir.  

Grupla Psikolojik Danışma: Grupla psikolojik danışmada özellikle bireyin kendini tanıması, kendini anlaması, kendine ve kendi problemlerini çözmede daha çok güç ve güven kazanması, başkalarını daha iyi tanıyabilmesi, daha iyi iletişim becerileri kazanabilmesi, yeni sosyal beceriler elde etmesi, daha bağımsız ve olgun davranabilmesi amaçlanmaktadır. Grupla psikolojik danışma desteği almak için PDREM' gelerek randevu almanız gerekmektedir.  

Psikoeğitimler: Psikoeğitim “Kendine ve çevreye karşı bireysel sorumluluk, başkalarıyla sağlıklı bir iletişim ve empati kurma, kendini ve çevresini sağlıklı bir şekilde anlama ve adlandırma, geleceğini sağlıklı bir birey olarak kurabilme, kendi yeteneklerini tanıyıp anlayarak ileride buna bağlı olarak “bilinçli seçimler” yapabilme konularını içerir. Belirtilen hedeflere ek olarak psikoeğitim programları özellikle yetişkinlik döneminde yaşanması olası “stres, kişilik, çevre uyumu, kişisel ilişkiler” alanlarında oluşan sorunlar ile baş etme becerilerini kazandırmayı hedeflemektedir. 2019-2020 Güz Dönemi'nde başlayacak psikoeğitimlerden haberdar olmak için sayfamızı takip edin. 

Oryantasyon Programı: Oryantasyon Programları, kampüs ve kampüs olanaklarını tanıtmayı ve üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin uyum sürecinde onları desteklemeyi amaçlayarak hazırlanmış olan programlardır.  Uzaktan eğitime uyum broşürüne ulaşmak için tıklayın. 

Duygu Odaklı Çift Terapisi: Duygu Odaklı Çift Terapisi, temelleri Bağlanma Teorisine dayanan, Sue Johnson ve meslektaşları tarafından geliştirilmiş, kısa süreli bir terapi yöntemidir. Ağırlıklı olarak çift terapisinde kullanıldığı gibi, aile ve bireylerle yapılan terapide de uygulanan bir yöntemdir. Çiftlerin içinde bulundukları sıkıntıları, temelde yaşadıkları duygulara dayanarak çözmeyi hedefler. Duygu odaklı çift terapisi desteği almak için PDREM' gelerek randevu almanız gerekmektedir.  

Seminer, konferans ve eğitimler: Pamukkale Üniversitesi İdari ve Akademik Personelleri için seminer, konferans ve eğitimler düzenlenmektedir. Etkinliklerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız. 

 

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi

Duyurular Tümünü Gör