Sunduğumuz Hizmetler

 Oryantasyon Programı: Oryantasyon Programları, kampüs ve kampüs olanaklarını tanıtmayı ve üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin uyum sürecinde onları desteklemeyi amaçlayarak hazırlanmış olan programlardır.  

ORY101 (Oryantasyon 101): Oryantasyon Programı’na ek olarak PDREM tarafından hazırlanan Oryantasyon 101 (ORY101), bütün sınıf seviyelerindeki Pamukkale Üniversitesi lisans ve lisansüstü öğrencileri için 20.09.2021 tarihinden itibaren erişime açılmıştır. Geçtiğimiz güz döneminde 17binden fazla öğrencimizin erişim sağladığı ORY101, sizlerin akademik, kültürel, fiziksel sağlık ve psikolojik sağlık alanlarında kendinizi geliştirebileceğiniz yazılı ve görsel materyallerden oluşur ve kredisizdir. ORY101’e EDS üzerinden 14 hafta boyunca online olarak erişebilirsiniz.

Online Broşür Serisi: Pandemi nedeniyle dijital formatta düzenlenen seriye bugüne kadar toplam 14.109 kez erişim sağlanmıştır. 34 konu başlığından oluşan seri, bir üniversite öğrencisinin en çok güçlük yaşayabileceği düşünülen noktalarda yardımcı olmayı amaçlamaktadır. pau.edu.tr/pdrem adresinden Dokümanlar tabına tıklayarak broşürleri pc veya telefonuna indirebilirsiniz.

Yüz Yüze Bireysel Psikolojik Danışma: Bireysel psikolojik danışma hizmetleri yüz yüze verilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak için Pusula Bilgi Sistemi'nden PDREM Randevu Sistemi'ne tıklamanız ve başvuru için gereken formların tamamını doldurmanız gerekmektedir. Sekreterimiz sizinle telefon ve e-posta üzerinden iletişime geçecektir.  Bu nedenle PAÜ Pusula sistemindeki iletişim bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz. Psikolojik danışma, kişinin kendini anlaması, farkındalık kazanması, problemlerini tanımlaması ve çözüm yolları üretmesi, kararlar alması, kapasitesini geliştirmesi, çevresiyle uyumlu ve sağlıklı bir iletişim halinde olması ve kendini geliştirmesi için uzman kişilerce verilen profesyonel yardım sürecidir.

 Yüz yüze bireysel psikolojik danışmanlık hizmetine başvurmak için Pusula > PDREM Randevu Sistemi adımlarını takip ediniz. Sorularınız için PDREM Sekreterya ile hafta içi 09.00-12.00/13.00-17.00 saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz: +90 258 296 13 42 

 Yüz Yüze Grupla Psikolojik Danışma: Grupla psikolojik danışmada özellikle bireyin kendini tanıması, kendini anlaması, kendine ve kendi problemlerini çözmede daha çok güç ve güven kazanması, başkalarını daha iyi tanıyabilmesi, daha iyi iletişim becerileri kazanabilmesi, yeni sosyal beceriler elde etmesi, daha bağımsız ve olgun davranabilmesi amaçlanmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak için Pusula Bilgi Sistemi'nden PDREM Randevu Sistemi'ne tıklamanız ve başvuru için gereken formların tamamını doldurmanız gerekmektedir.   

Yüz Yüze Psikoeğitimler: Psikoeğitim “Kendine ve çevreye karşı bireysel sorumluluk, başkalarıyla sağlıklı bir iletişim ve empati kurma, kendini ve çevresini sağlıklı bir şekilde anlama ve adlandırma, geleceğini sağlıklı bir birey olarak kurabilme, kendi yeteneklerini tanıyıp anlayarak ileride buna bağlı olarak “bilinçli seçimler” yapabilme konularını içerir. Belirtilen hedeflere ek olarak psikoeğitim programları özellikle yetişkinlik döneminde yaşanması olası “stres, kişilik, çevre uyumu, kişisel ilişkiler” alanlarında oluşan sorunlar ile baş etme becerilerini kazandırmayı hedeflemektedir. Bu hizmetten yararlanmak için Pusula Bilgi Sistemi'nden PDREM Randevu Sistemi'ne tıklamanız ve başvuru için gereken formların tamamını doldurmanız gerekmektedir.  

Seminer, konferans ve eğitimler: Pamukkale Üniversitesi öğrencileri, idari ve akademik personelleri için seminer, konferans ve eğitimler düzenlenmektedir. COVID-19 Salgını nedeniyle Mart 2020 tarihinden itibaren toplu etkinlikler düzenlenememektedir. Geçmiş ve güncel etkinliklerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız. 


Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi

Menü