Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi

Menü

Etkinlik Takvimi

<Şubat 2020>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
2345678
Tümünü Gör

Etkinliklerimiz

21.11.2017

21.11.2017 tarihinde Oryantasyon Programı Genel Değerlendirme Toplantısı'nı gerçekleştirdik. Oryantasyon Programı'nda görev alan tüm formatörlerimize, Oryantasyon sorumlusu hocalarımıza ve 1.sınıfların danışmanlığını üstlenmiş olan hocalarımıza, üniversitemizde ilk kez bu kadar kapsamlı olarak düzenlenen Oryantasyon Programı'nın sorunsuz geçmesindeki emekleri, katkıları ve önerileri için çok teşekkür ediyoruz. Toplantıdan önce formatörlerimize ulaştırmış olduğumuz Oryantasyon Programı Değerlendirme Anketi'ne verilen cevaplar incelenerek, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı için düzenlemeler ve güncellemeler yapılacaktır.

10.11.2017

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Bölümü'nden Prof. Dr. Bülent Özdemir ile sinirbilim üzerine bir konferans gerçekleştirdik. Prof. Dr. Özdemir'in sinirbilimin temel kavramlarına değindiği ve Harvard Üniversitesi McLean Hastanesi'nde gerçekleştirdiği araştırmalarının sonuçlarını paylaştığı konferansta psikiyatrik rahatsızlıklar ve beyin anatomisi arasındaki ilişkilere dair yapılan çalışmalardan ve güncel gelişmelerden bahsedildi. Değerli katkıları için Prof. Dr. Özdemir'e çok teşekkür ediyoruz.

19.10.2017-07.12.2017

Pamukkale Üniversitesi öğrencileri için 8 haftalık planlanan ve öğrencilerin iletişim tarzlarını keşfetmelerini, iletişim kurarken kullandıkları kalıpları fark etmelerini, tartışmaya yol açan iletişim engellerini tanımalarını ve kendilerini daha etkili bir şekilde ifade etmelerini hedefleyen psikoeğitim programı 19 Ekim 2017 tarihinde başlamıştır. Öğrencilerimize programa gösterdikleri yoğun ilgi için teşekkür ediyoruz. 

18.09.2017-29.09.2017

Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (PDREM)  2017 – 2018 Akademik Eğitim Öğretim Yılı’nda kayıt yaptıran 10.398 öğrenci için tüm Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarında uygulanmak üzere Oryantasyon Programını hazırladı ve uygulanmasına rehberlik etti. Bu kapsamda ilk olarak 14 -18 Ağustos 2017 tarihleri arasında Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde PDREM tarafından ‘Yeni Kayıt İrtibat Masası’ kuruldu. Bu masada gönüllü öğrencilerimiz beş gün boyunca yeni kayıt için gelen öğrencilerin sorularını cevapladılar. Kayıt işlemlerini gerçekleştirmek üzere üniversitenin tahsis ettiği servislerle kampüse yönlendirilen yeni öğrencilerimiz, ilgili birimlerde ve PAÜ Rektörlük giriş katında oluşturulan alanda kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra, Ay Kafe önünde kurulan bilgilendirme masalarından üniversite hakkında merak ettikleri detay bilgileri edinerek, tekrar servislerle dönüş için terminale ulaştırıldılar. PDREM Müdürü Doç. Dr. Hülya Şahin Baltacı, öğrencilerin terminalden karşılanmalarının ve akıllarına takılan sorulara ilk elden cevap bulabilmelerinin üniversiteye uyum sağlama sürecinde ilk adım olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

İkinci adımda ise PDREM, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulundan gelen öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, uzmanlar ve öğretim görevlileri ile “Formatör Bilgilendirme Toplantısı” düzenledi. Bu toplantıda, tüm fakülteler, yüksekokullar ve meslek yüksekokullarında kullanılacak çerçeve oryantasyon programının içeriği, üniversitemizi ve kampüsü tanıtan ve bu yıl ilk kez basılan Oryantasyon Kitapçığı ve Denizli Tanıtım Broşürü hakkında bilgi verildi. Formatörler daha sonrasında kendi birimlerinde oryantasyonda görev alacak öğretim elemanları ile toplantılar gerçekleştirdi. PDREM tarafından hazırlanan dokümanlar tüm birimlere ulaştırıldıktan sonra,  bölümler ve anabilim dalları kendi oryantasyon toplantılarını düzenleyerek öğrencilerimizin Üniversiteye ve Denizli’ye uyumlarını kolaylaştırmaya yönelik bilgiler verdi ve öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. 2017-2018 eğitim öğretim yılında Üniversitemize katılan yeni öğrencilerimiz Oryantasyon Programı’na yoğun ilgi gösterdiler ve yapılan memnuniyet anketinde programdan fayda sağladıklarını sıkça dile getirdiler. 

 

21.09.2017

PAÜ Psikolojik Danışma ve Rehberlik Topluluğu'nun PDR Anabilim Dalı 1.sınıf öğrencileri için düzenlediği kampüs turları kapsamında Pamukkale Üniversitesi'ne yeni başlayan öğrencilerine merkezimizi ve verdiğimiz hizmetleri anlatma fırsatımız oldu. 9 grup ve toplamda 200'e yakın öğrenci PDREM'i gezdi ve bilgi aldı. PDR Topluluğu'na ziyaretleri için teşekkür ediyoruz.

 

14.08.2017 - 18.08.2017

Pamukkale Üniversitesi 2017 – 2018 Akademik Eğitim Öğretim Yılı’nda kayıt yaptıran öğrencileri için hazırlıklarını tamamladı. Pamukkale Üniversitesi ailesinin yeni üyeleri, Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde kurulan ‘irtibat masası’ ile karşılanıyor ve yeni kayıt haftası boyunca sürekli seferler ile kampüse taşınıyor. Pamukkale Üniversitesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için yeni kayıt yaptıracak öğrenci ve ailelerini otobüs terminalinde çiçeklerle karşılıyor. PAÜ Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından terminalde kurulan ‘Yeni Kayıt İrtibat Masası’nda çalışan gönüllü PAÜ öğrencileri, yeni kayıt için gelen öğrencilerin sorularını cevaplıyor. Kayıt işlemlerini gerçekleştirmek üzere kampüse üniversitenin tahsis ettiği servislerle yönlendirilen öğrenciler, ayrıca PAÜ Rektörlük giriş katında oluşturulan alanda kayıt işlemlerini tamamlayıp, Ay Kafe önünde kurulan bilgilendirme masaları ile üniversite hakkında merak edilen tüm detay bilgileri edinme şansı yakalıyor.14 -18 Ağustos 2017 tarihleri arasında devam edecek yeni kayıt haftasında toplamda yaklaşık 10 bin 300 öğrencinin kayıt yaptırması bekleniyor.

   

 

11.08.2017

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (PDREM) 11.08.2017 tarihinde 26 fakülte ve meslek yüksekokulundan gelen araştırma görevlisi, uzman ve öğretim görevlileri ile Oryantasyon Programı hazırlıkları kapsamında buluştu ve Formatör Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirdi. Tüm üniversitede kullanılacak çerçeve oryantasyon programı sunumu, oryantasyon kitapçığı ve Denizli tanıtım broşürü tanıtıldı. Formatörler daha sonrasında kendi fakültelerinde eğitimler gerçekleştirerek oryantasyon programının üniversitenin tüm birimlerinde sorunsuz geçmesini sağlayacaklar. PDREM Müdürü Doç. Dr. Hülya Şahin Baltacı, oryantasyon programının üniversite öğrencilerinin PAÜ'ye yönelik aidiyet hissetmesinde ve kişisel gelişimleri için PAÜ'nün onlara sunduğu sayısız imkanı bir an önce keşfetmelerinde çok önemli bir rol oynadığını ifade etti ve toplantıya katılan tüm araştırma görevlilerine, uzmanlara ve öğretim görevlilerine teşekkür etti. Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü'nden Uzm. Burçin Karabolat ve Yurtdışı Öğrenci Koordinatörlüğü'nden Doç. Dr. Sevgi Özgüngör de PDREM'in düzenlediği toplantıya katıldı ve yurtdışından eğitim için PAÜ'ye gelecek öğrenciler için ortak hazırlanacak olan oryantasyon programı için start verildi.

 

11.08.2017

                        Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (PDREM) 11.08.2017 tarihinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı'ndan öğrenim gören öğrenciler ile Oryantasyon Programı kapsamında bir toplantı gerçekleştirdi. Öğrenciler, 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde kurulacak "Yeni Kayıt İrtibat Masası"nda ve Rektörlük Binası giriş katında görev alacak ve yeni kayıt yaptıracak öğrencileri karşılayacaklar. İrtibat masasında kayıt süreci ile ilgili soruları cevaplayacak olan gönüllü öğrenciler aynı zamanda gelen öğrencileri kampüse taşıyacak olan servislere kadar onlara eşlik edecekler. Servisler ise her bir öğrenciyi kayıt yaptıracağı fakültenin önüne kadar götürüyor olacak. Aynı şekilde her günün sonunda servisler kampüsten garaja seferler gerçekleştirecek. Yeni gelen öğrenciler irtibat masasından oryantasyon kitapçığı ve Denizli tanıtım broşürünü temin edebilecek. Ayrıca yurtdışından gelen öğrenciler, kendileri için hazırlanmış bilgilendirici metinleri yine bu masadan temin edebilecek. PDREM Müdürü Doç. Dr. Hülya Şahin Baltacı, öğrencilerin terminalden karşılanmalarının ve akıllarına takılan sorulara ilk elden cevap bulabilmelerinin üniversiteye uyum sağlama sürecinde ilk adım olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade ediyor ve bir hafta sürecek karşılama programında görev alan gönüllü öğrencilere, haftaboyu servis seferlerini gerçekleştirecek  şoförlere ve lojistik destek sağlayan İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı'na teşekkür ediyor.