Menü

Etkinlik Takvimi

<Ağustos 2018>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
Tümünü Gör

Menü

2012-2013 Eğitim Öğretim yılında eğitime başlanan Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümünde, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ve Organik Tarım olmak üzere iki farklı programda hem teorik hem de uygulamalı eğitim verilmektedir.

Okulumuz İlçe merkezine yürüme mesafesinde, Denizli de bulunan merkez kampüse uzaklığı 40 km olup, ulaşım ortalama 10 dk aralıklarla hareket eden dolmuşlar ile sağlanmaktadır. İlçemiz Denizli-Muğla Karayolu üzerinde bulunduğundan Marmaris ve Bodrum’dan Ankara’ya hareket eden Şehirlerarası otobüsler ilçemiz üzerinden geçmektedir.

İlçemizde, okula yürüyüş mesafesinde devlet yurdu olarak da bilinen A,B,C,D bloklarından oluşan 4 adet KYK, kız ve erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır. Ayrıca birçok öğrenciye özel, eşyalı kiralık apart da bulunmaktadır.

Sosyal olanaklar olarak, ilçede 2018 yılında hizmete açılmış içerisinde; 1 adet yarı olimpik olmak üzere 2 adet kapalı yüzme havuzu, 1 adet futbol halı saha, 2 adet Basketbol sahası, 2 adet badminton sahası, 1 adet teniz kortu ve yürüyüş parkurunun da bulunduğu bir spor kompleksi bulunmaktadır. Yüksekokulumuz bünyesinde ise gösteri, tiyatro, seminer, toplantı, cep sineması vs. etkinlikler yapılabilen 300 kişilik kongre ve kültür merkezi; 2 adet masatenisi ve 100 kişi kapasiteli kafeterya, öğrenci yemekhanesi ve açık spor alanları gibi sosyal imkânlar bulunmaktadır.

Pamukkale Üniversitesi Tavas Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan 17 derslikte teorik eğitim verilmektedir. Uygulamalı eğitimler ise Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü öğrenci laboratuvarı ile içerisinde tam donanımlı fide fidan üretim ve topraksız tarım serası bulunan 24.000 m2’lik uygulama alanında gerçekleştirilmektedir.

Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümünden mezun öğrenciler pek çok iş alanında istihdam edilebilmektedir. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler programından mezun olan öğrenciler, Tarım Bakanlığı, ilaç fabrikaları, eczaneler, kozmetik sanayisi v.b. gibi işletmelerde istihdam edilebilmektedirler. Ayrıca mezun olan öğrenciler Dikey Geçiş yapabilecekleri Lisans programları bulunmaktadır. Bu programlar; Kültür Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması Ziraat Mühendisliği’dir.

Organik Tarım programından mezun olan öğrenciler ise, Tarım ve Orman Bakanlığı, İl ve İlçe Müdürlükleri, Araştırma Enstitüleri, Belediyeler, Tarım Kredi Kooperatifleri, Tarım Satış Kooperatifleri, Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri, Ziraat Odaları, Organik tarımsal (bitkisel ve hayvansal) üretim ve pazarlama işletmeleri, sürdürülebilir tarım (organik tarım ve iyi tarım uygulamaları) kontrol ve sertifikasyon kuruluşları, Organik tarımsal (bitkisel ve hayvansal) üretim ve pazarlama işletmeleri v.b. işletmelerde istihdam edilebilmektedirler. Ayrıca mezun öğrenciler DGS (dikey geçiş sınavı) ile üniversitelerin Ziraat Fakültelerine geçiş yapabilmektedirler.

 

Ders içerikleri 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemine aittir. Daha eski ya da yeni ders içeriklerine açılan sayfadaki yılı değiştirerek ulaşabilirsiniz.

BÖLÜMLER

1- BİTKİSEL VE HAYVANSAL ÜRETİM BÖLÜMÜ

Organik Tarım Programı

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı

2- ÇOCUK BAKIMI VE GENÇLİK HİZMETLERİ BÖLÜMÜ

Çocuk Gelişimi Programı

3- MÜLKİYET KORUMA VE GÜVENLİK BÖLÜMÜ

İş Sağlığı ve Güvenliği Programı

4- OTEL LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ BÖLÜMÜ

Aşçılık Programı