Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi

Menü

Etkinlik Takvimi

<Aralık 2019>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Tümünü Gör

Sıkça Sorulan Sorular

 

Kimler PDREM'e başvurabilir?

Pamukkale Üniversitesi'nde öğrenim gören tüm lisans ve lisansüstü öğrenciler merkezimize başvurabilir.

 

 PDREM nerede?

Pamukkale Üniversitesi Kınıklı Kampüsü'nde, Mühendislik Fakültesi kantininin tam karşısında ve Eğitim Fakültesi'nin yanında yer almaktadır.

 

 PDREM'de verilen hizmetler ücretli mi?

Hayır, PDREM'de verilen tüm hizmetler ücretsizdir. 

 

 Yapılan görüşmeler gizli kalır mı?

Psikolojik danışma oturumlarında paylaştıklarınız gizli kalacaktır. Başka bir deyişle, isminiz, yaşınız, okuduğunuz bölüm vb. gibi kimlik bilgilerinizi açığa çıkaracak hiçbir bilgi üçüncü şahıslar ile paylaşılmayacaktır. Süreç boyunca sizden bazı formlar veya anketler doldurmanız istenebilir. Bu durumda elde edilen veriler, kişisel bilgileriniz gizli tutularak, bilimsel araştırmalar için kullanılabilir. Ancak, gizlilik ilkesinin ihlal edilebileceği bazı istisnai durumlar bulunmaktadır. Kendinize ya da bir başkasına zarar verebileceğinize ilişkin bir izlenim oluşursa bu durumu üçüncü kişilerle görüşmemiz veya bilgi vermemiz gerekebilir. 

Merkeze nasıl başvurabilirim?

Bireysel psikolojik danışma, grupla psikolojik danışma ve duygu odaklı çift terapisi hizmetlerinden yararlanmak isteyen öğrencilerin haftaiçi 09.00-17.00 saatleri arasında PDREM'e şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir.

Psikolojik danışma nedir?

Psikolojik danışma, kendinizi daha iyi anlamanıza ve kendinize ilişkin farkındalığınızı artırarak yaşamınızda değişiklikler yapmanıza yardımcı olacak bir süreçtir. Bu süreçte psikolojik danışmanınız gizlilik, güven ve kişilik haklarınıza saygı çerçevesinde paylaşmak istediğiniz her konuda sizi yargılamadan, koşulsuz kabul göstererek, açık ve dürüst davranarak dinler ve karşılaştığınız sıkıntıları çözmenizde size yardımcı olacaktır. 

 Görüşmeler ne kadar sürer?

Bireysel psikolojik danışma oturumlarının süresi 40 dakika, duygu odaklı çift terapisi oturumlarının süresi 75 dakikadır. Randevuya geç gelmeniz, görüşme sürenizin kısalması anlamına gelmektedir. 

 

 Görüşmeler ne kadar devam eder?

Psikolojik danışma süreci ön görüşme dahil dört oturumdan oluşmaktadır. Psikolojik danışma oturumları 15 günde bir gerçekleşmektedir. 

 

Öngörüşme nedir?

Ön görüşme, hem benim hem de sizin psikolojik danışmaya devam edip etmemeye ortak olarak karar verdiğimiz bir oturumdur. PDREM'e gelip başvuru formunu doldurduktan sonra öngörüşme için randevu verilecektir. Randevu tarihleri bekleme listesindeki başvuru sırası göz önüne alınarak düzenlenmektedir.

 

Görüşmeyi ertelemem ya da iptal etmem gerekirse?

Psikolojik danışma sürecinin etkililiği için oturumlara düzenli devam etmeniz önemlidir. Ancak, oturumlara gelemeyeceğiniz durumlarda PDREM Sekreterya ile haftaiçi 09.00-17.00 saatleri arasında iletişime geçerek önceden haber vermeniz gerekmektedir. 

Randevuya gelmezsem?

PDREM’den aldığınız iki randevuya üst üste haber vermeden gelmediğiniz takdirde, merkezimizden yardım almaya devam etmeyi istemeniz durumunda en baştan başvuru yapmanız gerekmektedir.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi

Duyurular Tümünü Gör