ERASMUS KA107 YOL REHBERİ

Öğrenci seçilmeden önce, hareketlilik dönemini kapsayacak şekilde iki yükseköğretim kurumu arasında “kurumlararası anlaşma” yapılmış olmalıdır. Program kuralları gereği,  KA 107 Erasmus programı sadece anlaşmalı olunan kurumlar arasında gerçekleştirilmektedir. Anlaşmaların son durumlarını öğrenmek ve başvuru yapmak için Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü ile iletişime geçiniz.  

Not: Burada dikkat edilmesi gereken husus, programa dâhil olan anlaşmalı ülkeler ile hareketliliğin gerçekleştirilebilecek olmasıdır. Pamukkale Üniversitesi öğrencileri, aşağıda yer alan ülkelere program ve kontenjan dâhilinde hareketliliklerini gerçekleştirebilirler. 

1Başvuru Kriterleri Nelerdir?

  • Öğrencinin örgün eğitime kayıtlı olması (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora)
  • Hareketlilik gerçekleştirecek 2 kurum tarafından ortaklaşa belirlenen ve kayıt altına alınan akademik not ortalamasına sahip olunması
  • Üniversitenin yapmış olduğu Erasmus dil sınavından en az 60 puan almış olmak veya eşdeğerliği bulunan YDS, YÖKDİL, TOEFL  gibi yabancı dil tespit sınavlarında 60 puana eş değer bir puan almış olmak.

Not: KA 107 ilan tarihleri Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü resmi internet sayfasından yayınlanır ve başvurular Uluslararası İlişkiler Ofisine yapılır. KA 107 projesi için hareketliliğin gerçekleşeceği gün sayısı en fazla 150 gün ya da bir dönemdir.

2. Öğrencinin hazırlaması gereken belgeleri nelerdir?

Kazanan öğrencilerin belgeleri nasıl hazırlayacağı ve takip etmesi gereken adımlar bilgilendirme toplantısında detaylı bir şekilde anlatılır. Bu sebeple kazanan öğrencilerin bilgilendirme toplantılarına katılmaları gerekmektedir.

3.Hareketliliğe Katılmaya Hak Kazandıktan Sonra Hazırlanması Gereken Evraklar nelerdir?

 

4. Hareketlilik Sürecinde Takip Edilmesi Gereken Adımlar

5. Hareketliliğin Sonunda Takip Edilmesi Gereken Adımlar

Not: Hareketliliğini tamamlayan öğrencilerin, kendi kurumalarına dönerken, tüm belgelerini eksiksiz olarak getirmeleri gerekmektedir.