KISMI ZAMANLI ÖĞRENCİ PROGRAMI


SIKÇA SORULAN SORULAR


 

  • KISMİ ZAMANLI ÖĞRENCİ ÇALIŞTIRMANIN AMACI NEDİR?

 

Amaç öğrencilerimizin ders saati dışındaki boş zamanlarında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda geçici işlerde çalıştırılarak, hem maddi kazanç hem de uygulama becerisi kazanmaları sağlanarak iş disiplini edinmiş üretken bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır.  • KISMİ ZAMANLI ÖĞRENCİ KİME DENİR?

Üniversitemizin akademik ve idari birimlerinde öğrenci olarak geçici işlerde çalıştırılan ve işçi sayılmayan öğrenciye denir.


 

  • ÖĞRENCİ ALIMLARI HANGİ DÖNEMLERDE YAPILMAKTADIR?

 

Öğrenci alımları her eğitim-öğretim döneminin başında (Ekim ayı)yapılmaktadır. İhtiyaç olması durumunda dönem ortasında (Şubat ayı) yapılmaktadır. Bu dönemler haricinde öğrenci alımı yapılmamaktadır.

 

 

  • NASIL İŞ BAŞVURUSU YAPABİLİRİM?

 

http://sks.pau.edu.tr adresinde yer alan Kısmi zamanlı öğrenci bölümünde iş ilanları yayınlanmaktadır. Her ilan sürecinde öğrencilerimiz sadece bir ilana başvurabilir.

 


  •   İŞ İLANLARINDA HANGİ BİLGİLER YER ALMAKTADIR?

 

Hangi birimlerde ve ne tür işlerde kaç kısmi zamanlı öğrenci çalıştırılacağı, çalıştırılacak işin niteliği, çalıştırılacak öğrencilerde aranan şartlar, haftalık çalışma süreleri ve başvuru yeri ve tarihi belirtilir.

 

 

  • ÇALIŞACAK ÖĞRENCİLERİ KİM SEÇMEKTEDİR?

 

Başvurduğu birimin yetkili sorumluları tarafından seçilmektedir.

 

 

  • İŞE BAŞLAMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

 

Sağlık raporu ,Kimlik fotokopisi ,2 Adet fotoğraf ,öğrenci belgesi ve Halk Bankası Pamukkale Şubesinden  hesap numarası  alması gerekmektedir.

 

 

 

  • ÇALIŞAN ÖĞRENCİLERİN ÇALIŞMA SÜRELERİNİN TAKİBİ

Başkanlığımız ve Üniversitemiz bağlı birimlerinde Kısmi zamanlı öğrenci olarak çalışanların çalışma sürelerinin takibi için hazırlanan puantajın doldurularak Başkanlığımız Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne her ayın

10. gününe kadar teslim edilmesi gerekmektedir. Çalışma sürelerinin takibi için hazırlanan 2023 yılı puantajını buradan indirerek doldurabilirsiniz.

 

 


 

Ekli Belgeler