Kariyer Merkezi - Yetenek Kapısı

Güncellenme Tarihi: 03 Eylül 2021, 3:57

Pamukkale Üniversitesi, bünyesinde kurulan PAÜ- KARMER (Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi), kurulduğu günden itibaren hem iş dünyası hem de üniversite öğrencilerine kariyer odaklı donanım sağlamakta ve rehberlik hizmeti vermekte; öğrencilerimizin sosyal anlamda gelişimi için de faaliyet ve organizasyonlarda bulunmaktadır. Bu faaliyetlerin önemli bir bölümü Yetenek Kapısı Platformu üzerinden sürdürülmektedir.

2020 yılının Ocak ayından itibaren mevcut bulunan ve Cumhurbaşkanlığı İstihdam Ofisi tarafından geliştirilen Yetenek Kapısı Platformu’na kayıt olmanız bu süreçte önem arz etmektedir. Nitekim bu Platform aracılığıyla, siz öğrencilerimizin öğrenim hayatınız süresince ilgi alanınız/ mesleğiniz doğrultusunda kamu kurumlarında ve özel sektör işyerlerinde staj yapma, kariyer planlama, geleceğinize dair eğitimler alma vd. olanağına kavuşabilmektesiniz.

Kampüse ilk adımınızı attığınız andan itibaren Yetenek Kapısı ve Kariyer Kapısında sunulan imkânlardan yararlanabilmeniz için sisteme kayıt olmayı unutmayınız.

 

https://www.pau.edu.tr/kariyer

https://www.yetenekkapisi.org/

https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/