Araştırma & Geliştirme

Yörenin öncelikli sorunlarına bilimsel çözüm önerileri getiren, aynı zamanda sanayinin AR-GE faaliyetlerine katkıda bulunan PAÜ Teknokent, yayın, patent, araştırma sonuçları olarak hizmet vermektedir. Üniversitelerarası akredite programlar sayesinde öğrencilerine uluslararası düzeyde geçerliliğe sahip diploma imkânı sunan, Avrupa Üniversiteler Birliği Üyesi bir üniversite olmakla beraber, modern altyapıya sahip, ulusal ve uluslararası elektronik veri tabanlarını, süreli yayınları öğrencilerinin ve akademisyenlerinin kullanımına sunan kütüphaneye sahiptir. Hemen hemen her gün bir bilimsel etkinliğin (kongre, sempozyum, panel, söyleşi) ve konserin yapıldığı Pamukkale Üniversitesi, öğrencisinin temel ihtiyaçları olan barınma, beslenme ve sağlık konularında da köklü çözümler üreten ve içinde bulunduğu kentten bu konularda tam destek alan bir üniversitedir.

Dünya üniversitesi konumuna gelen Pamukkale Üniversitesi, 3. nesil üniversite yolunda Pamukkale Teknokent’i bir ara kesit olarak görüyor. Denizli’de odak noktası ve prestij merkezi haline gelen Teknokent, 2013’te ilan edilen AR-GE yılının ardından çalışmalarına hız verdi. Üniversite sanayi işbirliği sonucunda ortaya birçok örnek çalışma çıktı. 3 yıl boyunca girişimci üniversiteler listesinde ilk 50’de yer alan PAÜ, 3,5 milyar dolarlık ihracatı olan şehrin dinamiklerine uygun hareketle çalışmalarını sürdürmüş ve Teknokent aracılığıyla birtakım yenilikler getirmiştir.

Uluslararası Fen ve Teknoloji Parkları Birliği’nin (IASP) tam üyeliğine kabul edilen Pamukkale Teknokent, Dünya Teknokentler Birliğine tam üye olan 12 Türk Teknokentinden biri oldu.

pau-arge pau-arge pau-arge pau-arge