Erasmus+ KA131 Öğrenim Hareketliliği Başvuru Sonuçları

Değerli öğrencilerimiz,

2024-2025 Akademik Yılı için Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği hibeli olarak kesin yerleşen öğrenci listesi ektedir. Hem Pusula da hem de Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı Erasmus Portalı’ndan başvuru yapmayan öğrencilerimizin başvurusu değerlendirmeye alınmamıştır.

Daha önceki ilanlarda belirtilen kontenjanlar diğer bölümlere dağıtılmış olup yerleşemeyen öğrenciler anlaşmalarındaki kontenjanların yetersizliği nedeniyle yerleşememiştir.

Yerleşen öğrencilerimize yönelik bilgilendirme toplantılarının tarihleri daha sonra duyurulacaktır.

Kesin yerleştirme listesindeki tüm öğrencilerin (posta.pau.edu.tr) e-posta adreslerini dikkatle takip etmelerini tavsiye ederiz. Toplantı bilgilendirme duyuruları ve adaylık süreci işlemleri için mailler üzerinden iletişim kurulacaktır.

Yerleştirme listesinde isimleri açıklanan öğrencilerin yerleştirildikleri ilgili kurumların adaylık süreci işlemleri ve başvuru belgelerinin son gönderim tarihlerini kendileri takip etmeleri gerekmektedir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler gideceğiniz kurumların web sayfalarında yer almaktadır. Koordinatörlüğümüzden farklı bir bilgilendirme almadıysanız, lütfen yerleştirildiğiniz okullarla ilgili araştırmalarınıza başlayınız. Ülkelerin vize süreci ve pasaport işlemleri öğrenciye aittir. Bazı okullar Erasmus+ süreçleri ile ilgili bilgileri bizzat ana web sayfalarında veya Erasmus Office/International Office gibi isimler alan uluslararası birimlerin ilgili sayfalarında yayınlamaktadırlar. Gideceğiniz kurumlardaki ofis çalışanlarının ve bölüm koordinatörlerinin iletişim adreslerini (contact person) bu sayfalardan öğrenebilirsiniz. Eğer kendilerine ulaşmanız gerekirse ilgili web sayfalarında yer alan güncel e-posta adresleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Süreç içinde kendilerine, gidecekleri kurumlardan bilgi gelen (e-posta) öğrencilerimizin bu bildirimleri dikkatle incelemesini tavsiye ederiz. Sürecin sağlıklı yürütülmesi açısından belirtilen e-postalarda yer alan bilgilendirme ve ekler önem taşımaktadır. Karşı kurum tarafından talep edilebilecek belgeler genel olarak; Başvuru Belgeleri, Transkript Belgeleri, Yabancı Dil Notunuzu Gösteren Belge, Learning Agreement vb. evraklardır. Bu belgeleri ve hazırlama süreci bilgilendirme toplantılarında detaylı olarak açıklanacaktır. Bu nedenle toplantılara katılmanız zorunludur.

*Toplantı tarihlerinden birine katılım zorunlu olup, toplantıya katılmayan öğrencilerin tekrar Erasmus+ programlarına tekrar başvurmaları halinde (-5) puan uygulaması yapılacaktır.

Soru ve sorunlarınız için erasmus3@pau.edu.tr adresine e-posta atabilirsiniz.