2024-2025 Uluslararası (Yurt Dışı) Öğrenci Tercih Başvurusu Duyurusu-GÜNCELLEME!

Güncellenme Tarihi: 28 Haziran 2024, 11:52

2024-2025 Uluslararası (Yurt Dışı) Öğrenci Tercih Başvurusu Duyurusu

2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı Yurt Dışı Öğrenci Başvuru ve Kabul Takvimi

14-30 Haziran 2024

Başvuruların YOBİS üzerinden alınması (Başvurular Türkiye saati ile 14 Haziran 00:01’de başlar ve 30 Haziran 23:59’da biter)

1-12 Temmuz 2024

Başvuruların ön değerlendirilmesinin tamamlanması

13-21 Temmuz 2024

Eksik bilgi/evrakların YOBİS üzerinden adaylar tarafından tamamlanması (İşlemler Türkiye saati ile 13 Temmuz 00:01’de başlar ve 21 Temmuz 23:59’da biter)

22 Temmuz-2 Ağustos 2024

Başvuruların değerlendirilmesinin tamamlanması

9 Ağustos 2024

Yerleştirme sonuçlarının ilan edilmesi

19 Ağustos-27 Eylül 2024

Kayıtların alınması (Kayıtlar Türkiye saati ile 19 Ağustos 08:30’da başlar ve 27 Eylül 16:59’da biter)

 

Başvuru için Gerekli Belgeler:

1. Yurt Dışı Öğrenci Başvuru Formu,

2. Türkçe noter onaylı pasaport veya kimlik (başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi bitmemiş),

3. Lise diplomasının veya lise düzeyindeki öğrenim belgesinin Türkçe noter onaylı örneği (Başvuru tarihinde mezuniyet aşamasında olan öğrenciler için okullarından alacakları onaylı öğrenim durum belgesi) (Belgenin aslı da yüklenmelidir),

4. TR-YÖS sınav sonuç belgesi (doğrulanamayan belgeler dikkate alınmaz) (KKTC uyruklu olup; KKTC’de ikamet eden ve KKTC’de ortaöğrenimini (lise) tamamlayan adaylar ile 2005-2010 tarihleri arasında diğer ülkelerdeki kolej ve liselere kayıt yaptırıp eğitim alan adaylar GCE AL sınav sonuçlarını yüklemelidir),

5. Lise öğrenimi boyunca alınmış olan tüm notları gösterir transkriptin/not döküm çizelgesinin Türkçe noter onaylı örneği,

6. Türkiye’de ikamet edenlerin T.C. kimlik numarasını gösterir belge,

7. Çift uyruklu ve Mavi Kartlı adaylar için ayrıntılı (vukuatlı) nüfus kayıt örneği (İlk uyruk dikkate alınacaktır. Mavi Kart Sahibi olanlar Mavi Kartın her iki yüzünü de yüklemelidir),

8. Çift uyruklu ve Mavi Kartlı adaylar için diğer uyruğa ait Türkçe noter onaylı kimlik/pasaport örneği,

9. Ortaöğrenimin (lise) tamamını örgün eğitimle yurt dışında okuyan T.C. vatandaşı veya çift uyruklu olarak başvuru yapan adaylar için Türkiye’ye ve öğrenim gördükleri ülkeye öğrenim süresi boyunca giriş-çıkışlarını gösterir onaylı ve doğrulanabilir belge (Transkript/not döküm çizelgesini ve bu belgeyi diploma ile birleştiriniz.),

10. Lise eğitimi süresince ilgili ülkede bulunarak eğitim alınmış olması esas olduğundan Millî Eğitim Bakanlığına bağlı Açık Öğretim Lisesi yurt dışı programından mezun olan adaylar için Türkiye’ye ve öğrenim gördükleri ülkeye öğrenim süresi boyunca giriş- çıkışlarını gösterir onaylı ve doğrulanabilir belge (Transkript/not döküm çizelgesini ve bu belgeyi diploma ile birleştiriniz),

11. Başvuru ücretini, 14 Haziran-30 Haziran 2024 tarihleri arasında yatırdığına dair banka dekontu. (Dekontun açıklama kısmında adayın açık adı ve başvuru üyelik numarası bulunması gerekmektedir.)

Son 3 ay içerisinde çekilmiş yüksek çözünürlüklü "jpeg/png" formatında bir fotoğraf sisteme yüklenmelidir.

Yüklenen belgeler okunaklı olmalıdır aksi takdirde başvuru onaylanmayacaktır.

Üye kaydı oluşturma kılavuzu

Üyelik kaydı güncelleme ve Başvuru Kılavuzu

Adayların tercih yapabilmesi için TR-YÖS'ten en az 200 tam puan alması gerekmektedir (KKTC uyruklu olup; KKTC’de ikamet eden ve KKTC’de ortaöğrenimini (lise) tamamlayan adaylar ile 2005-2010 tarihleri arasında diğer ülkelerdeki kolej ve liselere kayıt yaptırıp eğitim alan adaylar GCE AL sınavından üç dersten en az B notuna sahip olması gerekir.)

ÖNEMLİ NOT:

ÜYE OLDUKTAN SONRA TERCİH YAPABİLMEK İÇİN MUTLAKA BAŞVURU ÜCRETİNİ YATIRINIZ!

* Ödeme yapılırken açıklama kısmına ÜYELİK NO, AD SOYAD yazılacaktır. Aksi halde başvuru kabul edilmeyecektir. TERCİH ÜCRETLERİ 14 HAZİRAN-30 HAZİRAN 2024 ARASINDA YATIRILMAK ZORUNDADIR.

* Adayların 5 tercih hakkı bulunmaktadır.

* Başvuru işlemleri internet sitesi üzerinden online yapılmaktadır. Posta, e-posta, kargo veya elden belge teslimi ile başvuru kabul edilmeyecektir.

*Başvuru süresi sonunda belgelerinden herhangi biri eksik olan ve/veya başvuru şartını sağlamayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmaz.

* Doğrulama kodu olmayan TRYÖS sonuçları kabul edilmeyecektir. (Kayıt esnasında adaydan puanın teyidi için ÖSYM sitesinden bireysel girişi istenebilir.)

PASAPORT NUMARASI       T473133343IRN9303140M2310222<<<<<<<<<<<<<<02   

 şeklinde girilmelidir. Aksi halde başvuru yapılamaz.

TERCİH BAŞVURUSU ESASLARI

*Tüm adaylar başvuru ücretini yatıracaktır.

*Adaylar tercih başvuru ücretini aşağıda verilen hesap numaralarına (Dekonttaki açıklama alanına yazılan Üyelik Numarası ve Ad-Soyadın başvurudaki ile aynı olması gerekmektedir.) yatırdıktan sonra başvurularını sistemden online yapacaklardır.
* Sistemdeki başvuru formunu doldurduktan ve gerekli belgeleri sisteme yükleyerek üye olduktan sonra tercih başvurusu yapılabilecektir.

* Tercih Başvuru ücretini yatırmayan ve belge-bilgilerinde eksiklik olduğu tespit edilen adayların başvurusu geçersiz sayılacaktır.

* Banka masrafları başvuru yapan adaya aittir.

* Üniversiteye başvuru yaptıktan sonra; başvurusunu geri alan, herhangi bir nedenle başvurusu değerlendirilmeyen, başvuru şartlarını sağlamayan ve bir programa yerleştirilemeyen adayların başvuru ücretleri geri ödenmez.

TERCİH BAŞVURUSU ÜCRETİ YATIRILACAK HESAP NUMARASI:

Tercih Başvurusu Ücreti

:1000 TL

Banka Adı

:T. Halk Bankası A.Ş.

Şubesi

:Pamukkale Üniversitesi Şubesi

IBAN (TL)

ALICI ADI

:TR82 0001 2001 4630 0006 0001 67

:PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GEL.DAİ.BŞK.MUH.HİZM

SWIFT Kodu

:TRHBTR2A

AÇIKLAMA ÖRNEĞİÜYELİK NO BAŞVURAN ADAYIN ADI  BAŞVURAN ADAYIN SOYADI BAŞVURU ÜCRETİ

(004000 AYSENUR OZDEMIR BAŞVURU ÜCRETİ)

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.