2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Yatay Geçiş Muafiyet Duyurusu

Güncellenme Tarihi: 08 Temmuz 2024, 3:48

2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Üniversitemize Yatay Geçiş Sonucunda Kayıt Yaptıran Öğrencilerin Muafiyet İşlemleri Duyurusu

 

2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Başarı ve Yerleştirme Puanına Göre Yatay Geçiş Yapan Önlisans/Lisans öğrencileri için;

 

Öğrencilerin eşdeğerlik, muafiyet ve intibak başvurularının sistem üzerinden yapılması gerekmektedir.

Başvurunun sisteme giriş tarihi:

Kesin Kayıt (Asıl Liste) Yaptıranlar için; 19.08.2024 – 21.08.2024

Kesin Kayıt (Yedek Liste) Yaptıranlar için; 26.08.2024 – 28.08.2024

Muafiyet Modülü online başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Başvuru Linki için tıklayınız.

PAÜ Eşdeğerlik, Muafiyet ve İntibak Yönergesi için tıklayınız.

 

Not:

1. Eşdeğerlik, Muafiyet ve İntibak İşlemleri Komisyonları öğrencinin daha önceki dönemlerde aldığı dersler ile yatay geçiş yaptığı programın derslerini dikkate alarak Pamukkale Üniversitesi Eşdeğerlik, Muafiyet ve İntibak İşlemleri Yönergesine göre öğrencinin hangi yarıyıla veya sınıfa intibak ettirileceğini tespit eder, muaf tutulması gereken dersleri belirler.

2. Başvuruda sisteme yüklenen belgelerin asıllarının ilgili akademik birime başvuru tarihi içinde teslim edilmesi zorunludur.

3. Öğrenciler, daha önce öğrenim gördükleri yükseköğretim kurumundan alıp başarılı oldukları tüm dersler için sadece bir kez Muafiyet başvurusunda bulunabileceklerdir.

 

 

 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Yatay Geçiş(Ek Madde 1) Yapan Önlisans/Lisans öğrencileri için;

 

Öğrencilerin eşdeğerlik, muafiyet ve intibak başvurularının sistem üzerinden yapılması gerekmektedir.

 

 Başvurunun sisteme giriş tarihi: 09.09.2024 - 11.09.2024

 

Muafiyet Modülü online başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Başvuru için tıklayınız…

PAÜ Eşdeğerlik, Muafiyet ve İntibak Yönergesi için tıklayınız…

Not:

-Eşdeğerlik, Muafiyet ve İntibak İşlemleri Komisyonları öğrencinin daha önceki dönemlerde aldığı dersler ile yatay geçiş yaptığı programın derslerini dikkate alarak Pamukkale Üniversitesi Eşdeğerlik, Muafiyet ve İntibak İşlemleri Yönergesine göre öğrencinin hangi yarıyıla veya sınıfa intibak ettirileceğini tespit eder, muaf tutulması gereken dersleri belirler.

- Başvuruda sisteme yüklenen belgelerin asıllarının ilgili akademik birime başvuru tarihi içinde teslim edilmesi zorunludur.

- Öğrenciler, daha önce öğrenim gördükleri yükseköğretim kurumundan alıp başarılı oldukları tüm dersler için sadece bir kez Muafiyet başvurusunda bulunabileceklerdir.