2016 Kasım - Aralık Ayı Ek Ders Onay İşlemleri Açılmıştır

14.11.2016 ile 11.12.2016 tarihleri arasını kapsayan 4 haftalık 2016 Kasım Ayı Ek Ders Onayı ve 12.12.2016 ile 01.01.2017 tarihleri arasını kapsayan 3 haftalık 2016 Aralık Ayı Ek Ders Onayı, 2016 Mali Yıl Sonu nedeniyle erken açılmıştır.

Onay işleminizi 14.12.2016 23:59 tarihine kadar gerçekleştirebilirsiniz.

Geçmişe dönük onay işlemlerinizi de 2016 Kasım -  Aralık ayı onay sürecinde gerçekleştirebilirsiniz.

Ders veren Öğretim Elemanları görevlendirildikleri derslere ait ders programı giriş detaylarını (DP Detay) Ek Ders Onaylama sayfasında, Ders Programı Giriş Yetkilileri ise yetkilendirildikleri birimlerin ilgili programlarındaki derslere ait detayları Ders Programı Girişi sayfasında izleyebileceklerdir.

DP Detay sütunlarında ilgili dersin görevlendirme ve ders programı girilen hafta sayısı ve en son hangi personel tarafından ders programı girişi yapıldığı vb. bilgilerine ulaşılabilmektedir.

Not 1: Ek ders onayınızı vermeden "Onay Öncesi Çizelge Kontrol" ile raporunuzu kontrol edebilirsiniz. Raporda ders bilgileriniz doğruysa onay işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Raporda dinamik hesaplama yapılmaktadır. Çizelgeyi kontrol ettikten sonra onay vermeyi unutmayınız.

Not 2: Ders Görevlendirmesi yapılan tüm derslerin Ders Programı girilmek zorundadır.

Not 3: Eğitim Öğretim Kılavuzu girilmeden ek ders onayı verilemez.

Not 4: Ek ders onay dönemlerinde karşılaşılan problemlerin çözümü için bir kılavuz hazırlanmış olup, ders veren öğretim elemanları için Ek Ders Onay sayfasına, tahakkuk yetkilileri için ise Bireysel Ek Ders Çizelgesi rapor sayfasına ilgili kılavuz eklenmiştir. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, bilgi sistemlerindeki hataların teknik ve yazılımsal kısımlarına çözüm üretebilmektedir. İdari ve süreç bazlı problemlerin çözümü için kılavuzda işaret edilen birimlerle iletişime geçilmesi bu problemlerin daha hızlı çözümlenmesi açısından önemlidir.

Not 5: Derslere ait ders değerlendirme yöntemleri onaylanmadan ek ders onayı verilemez.

 

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI