2016 Eylül Ayı Ek Ders Onay İşlemleri Uzatılmıştır.

Güncellenme Tarihi: 14 Ekim 2016, 4:49

19.09.2016 ile 09.10.2016 tarihleri arasını kapsayan 3 haftalık 2016 Eylül Ayı Ek Ders Onay  Süresi Eğitim Öğretim’in 19 Eylül itibariyle başlaması, görevlendirme ve ders programlarının yetişmemesi sebebiyle 14.10.2016 23:59 tarihine kadar uzatılmıştır.

Geçmişe dönük onay işlemlerinizi de 2016 Eylül ayı onay sürecinde gerçekleştirebilirsiniz.
Ders veren Öğretim Elemanları görevlendirildikleri derslere ait ders programı giriş detaylarını (DP Detay) Ek Ders Onaylama sayfasında, Ders Programı Giriş Yetkilileri ise yetkilendirildikleri birimlerin ilgili programlarındaki derslere ait detayları Ders Programı Girişi sayfasında izleyebileceklerdir.
DP Detay sütunlarında ilgili dersin görevlendirme ve ders programı girilen hafta sayısı ve en son hangi personel tarafından ders programı girişi yapıldığı vb. bilgilerine ulaşılabilmektedir.
Not 1: Ek ders onayınızı vermeden "Onay Öncesi Çizelge Kontrol" ile raporunuzu kontrol edebilirsiniz. Raporda ders bilgileriniz doğruysa onay işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Raporda dinamik hesaplama yapılmaktadır. Çizelgeyi kontrol ettikten sonra onay vermeyi unutmayınız.
Not 2: Ders Görevlendirmesi yapılan tüm derslerin Ders Programı girilmek zorundadır.
Not 3: Eğitim Öğretim Kılavuzu girilmeden ek ders onayı verilemez.
Not 4: Ek ders onay dönemlerinde karşılaşılan problemlerin çözümü için bir kılavuz hazırlanmış olup, ders veren öğretim elemanları için Ek Ders Onay sayfasına, tahakkuk yetkilileri için ise Bireysel Ek Ders Çizelgesi rapor sayfasına ilgili kılavuz eklenmiştir. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, bilgi sistemlerindeki hataların teknik ve yazılımsal kısımlarına çözüm üretebilmektedir. İdari ve süreç bazlı problemlerin çözümü için kılavuzda işaret edilen birimlerle iletişime geçilmesi bu problemlerin daha hızlı çözümlenmesi açısından önemlidir.

ÖNEMLİ: 
2016 Eylül Ayı Ek Ders Onayını vermiş olan ve ders programı ve görevlendirmesi eksik olan öğretim elemanları onaylarını, kadrolarının bulunduğu akademik birimin mutemetine kaldırtabilirler.


BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI