ETKİNLİKLER

GÜNCEL ETKİNLİKLER
  • Görüntülenecek güncel bilgi yoktur

Haberler

 

Tarihçe 

Makine Mühendisliği Bölümü, 1976–1977 eğitim-öğretim yılında lisans, 1994–1995 yılında yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim vermeye başlamıştır. Bölümümüzde 10.08.2019 tarihi itibariyle toplam 1422 lisans öğrencisi bulunmaktadır. Bölüm öğretim üyelerinin yönetiminde yüzün üzerinde yüksek lisans ve doktora öğrencisi çalışmalarına devam etmektedir.


Misyonumuz

Uluslararası düzeyde bilimsel ve teknolojik gelişim için bilgi üretmek, uygulamak ve yaymak, günümüz ve geleceğin teknolojilerinin gelişimine katkı sağlayabilmektir. Her tür üretim ve hizmet kuruluşları ile ortak projeler yürütebilecek, ekip çalışması yapabilen, iletişim problemi olmayan, mühendislik bilgilerini toplumun ihtiyaçları doğrultusunda kullanabilecek, ulusal ve uluslar arası etik değerlere saygılı mühendisler yetiştirmektir. 


Vizyonumuz

Bilim ve teknoloji alanında özgün araştırmalar yapabilen, uluslararası ölçütlere uygun eğitim sistemi ile dünyanın her yerinde çalışabilecek nitelikte makine mühendislerini yetiştiren, insanlığın yaşam standartlarının gelişmesine ve ekonomik refahının artmasına katkılar sağlayabilecek, sürekli gelişen, ulusal ve uluslararası platformlarda saygın, örnek gösterilen bir Makine Mühendisliği Bölümü olmaktır.

 

.