Etkinlik-1: 7-8-9 Ekim 2015 tarihlerinde IV. Uluslararası BAKEA (Batı Kültür ve Edebiyat Araştırmaları) Sempozyumu.

Etkinlik 2: 4-5-6 Mayıs 2017 tarihlerinde XII. Ulusal Frankofoni Kongresi. 

Etkinlik–3: 16 Nisan 2018 tarihinde  Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’inde topluluk danışmanı Dr. Öğr. Ü, Şevket Kadıoğlu’nun yönetiminde, Oyun Bozan Sanat Topluluğu tarafından gerçekleştirilen, bölümümüzün öğrencilerinin de görev aldıkları “Molière’in Kibarları” adlı tiyatro oyunu.

Etkinlik-4: 24 Nisan 2018 tarihinde Kasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’inde topluluk danışmanı Dr. Öğr. Ü, Şevket Kadıoğlu’nun yönetiminde, Oyun Bozan Sanat Topluluğu tarafından gerçekleştirilen bölümümüzün öğrencilerinin de görev aldıkları “Molière’in Kibarları” adlı tiyatro oyunu.

Etkinlik-5: 24 Nisan 2018 tarihinde Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde danışmanlığını Arş. Gör. Fatma Akbulut’un yaptığı Rötuş Edebiyat ve Sanat topluluğu tarafından, Prof. Dr. Nurten Sarıca yönetiminde, “Şiirlerdeki Fransızca” (La rencontre dans la poésie française) adlı şiir dinletisi.

Etkinlik-6: 10 Mayıs 2018 tarihinde danışmanlığını Arş. Gör. Fatma Akbulut’un yaptığı Rötuş Edebiyat ve Sanat Topluluğu tarafından  düzenlenen, yazar Saba Kırer’in katıldığı  etkinlikte, Saba Kırer, Fen- Edebiyat Fakültesi İsmail Çetişli Konferans Salonu’nda “Deneysel Bir Roman Örneği : “Jako” adlı konferansı.

Etkinlik-7: 24 Ekim 2018 tarihinde Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde  danışmanlığını Dr. Öğr. Ü. Şevket Kadığlu’nun yaptığı Oyunbozan Sanat Topluluğu  tarafından şair ve yazar Havva Tekin'in konuk olduğu, Güz Sesleri adlı şiir dinletisi.