DÜNYA DİLLERİ VE EDEBİYATLARI ARAŞTIRMALARI SEMPOZYUMU

Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu olarak 1-3 HAZİRAN 2022 tarihleri arasında ilkini düzenleyeceğimiz Dünya Dilleri ve Edebiyatları Araştırmaları Sempozyumu’nda siz değerli araştırmacıları aramızda görmekten kıvanç duyarız. Amacımız;  Dünya Dilleri ve Edebiyatları alanının farklı kollarında çalışmalar yapan bilim insanlarını bir araya getirerek bu alanda meydana gelen gelişmeleri, yenilikleri ve sorunları ele almak, bilim insanlarının bilgi ve birikimlerini paylaşarak mevcut sorunlara çözüm önerileri sunabilecekleri bilimsel bir ortam hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda her iki yılda bir çevrimiçi olarak düzenlemeyi planladığımız sempozyumumuza:

Dünya Dilleri ve Edebiyatları (Doğu Dilleri ve Edebiyatları, Batı Dilleri ve Edebiyatları, Slav Dilleri ve Edebiyatları), Dilbilim, Çeviribilim, Karşılaştırmalı Edebiyat, Eski Çağ Dilleri ve Kültürleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Yabancı Dil Eğitimi alanlarında araştırma yapan bilim insanlarının katılımı bizlere mutluluk verecektir. Sempozyuma katılım ücretsizdir.

Genel Başlıklar:  
Dil bilimleri ve kültür araştırmaları  
Edebiyat  
Çeviribilim  
Yabancı Dil Öğretimi
Sempozyum Dili: Türkçe veya İngilizce
Sempozyum Yeri: Microsoft Teams
Bildirilerin Basımı: Sempozyumda sunulacak olan bildiriler için özet kitapçığı basılacaktır.  
Bildiri özetleri 300-500 sözcük arasında İngilizce veya Türkçe olarak paydeasymposium@gmail.com adresine gönderilmelidir.

Özet gönderim şablonunu indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ.


Menü