Menü

KALİTE YÖNETİM BİRİMİ KONGREDE YERİNİ ALDI

10 - 13 Ocak 2018 tarihleri arasında Antalya’da Sağlık Bakanlığı tarafından geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongrelerinin yedincisine PAÜ Hastanesi Kalite Yönetim Birimi de kendilerinin yaptıkları posterle katıldılar. “Sağlıkta Dönüşümün II. Fazında Klinik Kalite ve İnovatif Yaklaşımlar” ana temasıyla gerçekleşen kongrede, 2003 yılında hayata geçirilen sağlıkta dönüşüm projesinin II. evresini merkeze alarak, ülkemizde sağlıkta kalite ile ilgili güncel gelişmelerin, deneyimlerin ve inovatif yaklaşımların paylaşılması, sağlık profesyonelleri arasındaki iletişim ve işbirliğinin artırılması ile Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi’nin gelişimini hedeflemektedir. Sağlık çalışanları tarafından yoğun katılım ve paylaşımın olduğu kongrede, bilimsel program, ülkemizden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden bilim insanlarının, sağlık yöneticilerinin, kamu ve özel sağlık kurumları uygulayıcılarının katkıları ile gerçekleşen oturumlar, serbest bildiriler, üç ayrı zirve programı ve sağlık hizmetleri alanındaki tüm disiplinlerin yararlanabileceği kurslardan oluşmuştur. Kalite Yönetim Biriminden Sorumlu Müdür Mehmet İncetekin kongre hakkında verdiği bilgide ; “ Bu kapsamda hastanemiz Kalite Yönetim Birimi Ekibi olarak Yatarak Sağlık Hizmeti Alan Hastalarda Sağlıkta Kalite Standartları Farkındalık Düzeyi sözel bildirisi hazırlanmış ve poster olarak sunulmuştur. Bu çalışmada yatarak sağlık hizmeti alan hastaların sağlıkta kalite standartları farkındalık düzeylerinin saptanması amaçlanmıştır.” dedi. İncetekin ekip olarak VII. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresine katılımlarından dolayı mutlu olduklarını ve bu tür etkinliklere katılmaya devam edeceklerini de belirtti.

ISO 9001: 2015 DENETİMİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER

Hastanemiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemleri denetimini başarıyla tamamlamıştır. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, günümüzde kurumsallaşmada büyük öneme sahiptir. Hastanemiz günümüz rekabetçi ortam koşullarında, sürekli yenilenerek bir adım öne geçmeyi hedeflemektedir. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri olarak,2011 yılından beri başarıyla sürdürülen ISO 9001 standardının 2008 versiyonunda gerçekleşen revizyon sonucu yayınlanan yeni 2015 versiyonu için, 2017 Eylül ayından itibaren başlatmış olduğu revizyon geçiş çalışmaları çerçevesinde hastane bünyesinde risk bazlı düşünce mantığı ile tüm süreçleri iyileştirerek denetime hazır hale gelmiş ve neticede FQC Belgelendirme kuruluşu tarafından gerçekleştirilen denetimden başarıyla geçerek Türkak Akreditasyonlu ISO 9001:2015 belgesini almaya hak kazanmıştır.

 SAĞLIKTA KALİTE STANDARTLARI KAPSAMINDA 2018 YILI 2. HASTA GÜVENLİĞİ KOMİTE TOPLANTISI VE 2. İLAÇ YÖNETİM EKİBİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

PAÜ HASTANESİ KALİTE YÖNETİM DENETİMİNDE YENİ BİR BAŞARI

PAÜ Hastanesi ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemleri denetimini başarıyla tamamladı. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, günümüzde kurumsallaşmada büyük öneme sahiptir. Hastanemiz günümüz rekabetçi ortam koşullarında, sürekli yenilenerek bir adım öne geçmeyi hedeflemektedir. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri olarak, 2011 yılından beri başarıyla sürdürülen ISO 9001 standardının 2008 versiyonunda gerçekleşen revizyon sonucu yayınlanan yeni 2015 versiyonu için, 2017 Eylül ayından itibaren başlatmış olduğu revizyon geçiş çalışmaları çerçevesinde hastane bünyesinde risk bazlı düşünce mantığı ile tüm süreçleri iyileştirerek denetime hazır hale gelmiştir. FQC Belgelendirme kuruluşu tarafından gerçekleştirilen denetimden başarıyla geçerek Türkak Akreditasyonlu ISO 9001:2015 belgesini almaya hak kazanmıştır. PAÜ Hastanesi Kalite Yönetim Direktörü Doç. Dr. Hakan Alkan hastanemiz kalite politikasında yer alan gelişime açık, çalışan ve hasta memnuniyetini benimseyen hizmet anlayışıyla, sürekli iyileştirme yolculuğuna devam edeceklerini bildirerek emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti.

 PAÜ HASTANESİNDEN BİR BAŞARI DAHA

PAÜ Hastanesi kalite yönetim direktörü ve ekibi ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi belgesini Merkez Müdürü Prof. Dr. İbrahim Türkçüer’e takdim etti. Belge ile açıklamalarda bulunan Kalite Yönetim Direktörü Doç. Dr. Hakan Alkan  20-22.06.2018 tarihinde FQC Uluslararası Belgelendirme ve Eğitim Kurumu tarafından gerçekleştirilen denetim ve değerlendirme sonrası, ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi standardının şartlarına uyan bir yönetim sistemi kurduğumuz ve uyguladığımız ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ SERTİFİKA BELGESİ ile onaylandığını belirtti. Bu belgenin alınmasında katkısı olan tüm çalışanlara da teşekkür ederek yeniliklere ve çalışmalara devam edeceklerini bildirdi. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi denetiminde başarıya imza atan Kalite Yönetim Direktörü Doç. Dr. Hakan Alkan ve ekibi tarafından Merkez Müdürü Prof. Dr. İbrahim Türkçüer’e ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ SERTİFİKA BELGESİ takdim edildi. PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer bu belgeyi hastanemize kazandırdıkları için Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları ve desteklerinden dolayı tüm hastane çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

 2018 SAĞLIKTA KALİTE STANDARTLARI KAPSAMINDA SAĞLIK BAKANLIĞI DENETİMİ ÖNCESİ TÜM SORUMLU HEMŞİRELERİMİZ İLE HEMŞİRELİK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ VE KALİTE BİRİMİ İLE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.

PAÜ HASTANESİ SKS DENETİMİNDEN BAŞARIYLA GEÇTİ. EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.

PAÜ HASTANESİ KALİTE DENETİMİNDEN BAŞARIYLA GEÇTİ.

Hastanemizde kalite yolculuğumuz Ekim 2008’den beri gelişerek devam ediyor. Bu kapsamda “Kalite geliştirme asla sona ermeyecek bir seyahattir” sözünden yola çıkarak, her zaman daha iyisini gerçekleştirme adına sürekli değişim ve yenilenme sürecinden geçiyoruz. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından Pamukkale Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi 26-27-28 Kasım 2018 tarihinde değerlendirildi. Hastanemiz doküman ve uygulama bazlı olarak yapılan değerlendirmede önemli bir başarıya daha imza atarak önceki dönemlere göre kalite puanını yükseltti. Sağlık Bakanlığı tarafından, Acil Servis, Ameliyathane, Tüm Üniteler (Yoğun Bakım Üniteleri, Kozmotoloji, Tüp Bebek Ünitesi, Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi, Diyaliz Ünitesi, Merkezi Sterilizasyon Ünitesi, Algoloji, Onkoloji, Romatoloji ve Hematoloji Ayaktan Tedavi Üniteleri vb.), Tüm Laboratuvarlar, Poliklinik ve Klinikler, Dış Kaynak Kullanımı olan birimler (Gamma-Knife, Pet-Ct, Uyku Laboratuvarı, Tomoterapi, TPN) ve tüm idari birimler değerlendirildi. Merkez Müdür Yardımcısı/Kalite Yönetim Direktörü Doç. Dr. Hakan Alkan “Kalite yolculuğumuzda önemli bir adım olan Sağlık Bakanlığı değerlendirmesinde, Kurumumuzun her kademesinde, tüm çalışan ve paydaşlarımızla, sürekli gelişen bir kalite yönetim sistemimizin kurum kültürü olarak benimsenmesi, kalite politikası ve hedefleri doğrultusunda, tüm çalışanların kendi birimlerinde liderlik göstererek kalite bilincinin oluşturulması için gerekli çalışmalarda ve kalite yolculuğumuzda göstermiş olduğumuz özverili dayanışma ile denetimi başarıyla tamamlamış olmanın gururunu taşımaktayız.” dedi. Merkez Müdürü Prof. Dr. İbrahim Türkçüer de kalite yolculuğumuzda her zaman özveriyle çalışan başta Kalite Yönetim Birimi olmak üzere tüm Pamukkale Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi ailesine teşekkür ederek, hastalara kaliteli hizmet sunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

PAÜ HASTANESİNDE MASA BAŞI TATBİKATI BAŞARIYLA UYGULANDI.

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri olarak 2018 yılı ( HAP ) Hastane Afet Planında yer alan ve yılda bir kez yapılması gereken masa başı tatbikatı 18 aralık 2018 tarihinde başarıyla uygulandı. Masa başı tatbikat senaryosu olarak ilimizde merkez üssü Honaz olan büyük çaplı bir depremin meydana gelmesi ile hastanemiz afet planında görevli ekiplerin olaya müdahalesi planlandı. Depremin olmasından kısa bir zaman sonra toplanan hastane afet planında görevli ekipler hastane afet yöneticisi başkanlığında, operasyon, planlama, lojistik, halkla ilişkiler, kurumlar arası koordinasyon, iş güvenliği uzmanı, tıbbi etik kurulu ve finans olarak gruplara ayrılmış dakika dakika yaşanan gelişmelerle ilgili strateji geliştirerek hastanenin hizmetlerinin sürdürülmesinin devamını sağlamışlardır. Tatbikat bitim sonrasında grup sözcüleri tatbikat anında yaptıkları grup çalışmalarının değerlendirmelerini hastane afet yöneticisi ve tatbikat katılımcılarını sundular. PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer tatbikata katılan İl Sağlık Müdürlüğü UMKE Ekiplerine ve tüm katılımcılara teşekkür ederek bu tür tatbikat çalışmaları sayesinde her yıl kendilerini geliştirdiklerini belirtti. PAÜ Hastane Md. Yardımcısı ve Hastane Afet Yönetimi Birim Sorumlusu Osman Dirmilli PAÜ Hastaneleri olarak meydana gelebilecek afetlere karşı her zaman hazırlıklı ve eğitimli ekiplerle tatbikatların devam edeceğini belirterek afetsiz günler yaşanmasını diledi,

Duyurular Tümünü Gör