Menü

Paü Hastanesi ‘Kalite Yönetim Denetimi'nden Başarıyla Geçti

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemleri denetimini başarıyla tamamladı.
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’nin günümüzde kurumsallaşmada büyük öneme sahip olduğu kaydedildi. PAÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri olarak, 2011 yılından beri başarıyla sürdürülen ISO 9001 standardının 2008 versiyonunda gerçekleşen revizyon sonucu yayınlanan yeni 2015 versiyonu için, 2017 Eylül ayından itibaren başlatmış olduğu revizyon geçiş çalışmaları çerçevesinde hastane bünyesinde risk bazlı düşünce mantığı ile tüm süreçleri iyileştirerek denetime hazır hale gelmişti. Konu ile ilgili bir açıklama yapan PAÜ Hastanesi Kalite Yönetim Direktörü Doç. Dr. Hakan Alkan, “
Hastanemiz günümüz rekabetçi ortam koşullarında, sürekli yenilenerek bir adım öne geçmeyi hedeflemektedir. FQC Belgelendirme kuruluşu tarafından gerçekleştirilen denetimden başarıyla geçerek Türkak Akreditasyonlu ISO 9001:2015 belgesini almaya hak kazanmıştır. Hastanemiz kalite politikasında yer alan gelişime açık, çalışan ve hasta memnuniyetini benimseyen hizmet anlayışıyla, sürekli iyileştirme yolculuğuna devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/pau-hastanesi-kalite-yonetim-denetimi-denizli-yerelhaber-2892792/

Kaynak:  https://www.denizliyeniolay.com/haberler/guncel/pau-kalite-akreditasyon-ve-hasta-guvenligi-kongresine-katildi/35407/

PAÜ, Kalite Yönetim Birimi Kongrede Yerini Aldı

10 – 13 Ocak 2018 tarihleri arasında Antalya’da Sağlık Bakanlığı tarafından geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongrelerinin yedincisine  PAÜ Hastanesi Kalite Yönetim Birimi de kendilerinin yaptıkları posterle katıldılar.

“Sağlıkta Dönüşümün II. Fazında Klinik Kalite ve İnovatif Yaklaşımlar” ana temasıyla gerçekleşen kongrede, 2003 yılında hayata geçirilen sağlıkta dönüşüm projesinin II. evresini merkeze alarak, ülkemizde sağlıkta kalite ile ilgili güncel gelişmelerin, deneyimlerin ve inovatif yaklaşımların paylaşılması, sağlık profesyonelleri arasındaki iletişim ve işbirliğinin artırılması ile Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi’nin gelişimini hedeflemektedir.

Sağlık çalışanları tarafından yoğun katılım ve paylaşımın olduğu kongrede, bilimsel program, ülkemizden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden bilim insanlarının, sağlık yöneticilerinin, kamu ve özel sağlık kurumları uygulayıcılarının katkıları ile gerçekleşen oturumlar, serbest bildiriler, üç ayrı zirve programı ve sağlık hizmetleri alanındaki tüm disiplinlerin yararlanabileceği kurslardan oluşmuştur.

Kalite Yönetim Biriminden Sorumlu Müdür Mehmet İncetekin kongre hakkında verdiği bilgide ; “ Bu kapsamda hastanemiz Kalite Yönetim Birimi Ekibi olarak Yatarak Sağlık Hizmeti Alan Hastalarda Sağlıkta Kalite Standartları Farkındalık Düzeyi  sözel bildirisi hazırlanmış ve poster olarak sunulmuştur. Bu çalışmada yatarak sağlık hizmeti alan hastaların sağlıkta kalite standartları farkındalık düzeylerinin saptanması amaçlanmıştır.” dedi.

İncetekin ekip olarak VII. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresine katılımlarından dolayı mutlu olduklarını ve bu tür etkinliklere katılmaya devam edeceklerini de belirtti.

Kaynak: https://www.denizlidedahaber.com/manset/pau-kalite-yonetim-birimi-kongrede-yerini-aldi/

Paü Hastanesi Kalite Denetiminden Başarıyla Geçti

Hastanemizde kalite yolculuğumuz Ekim 2008’den beri gelişerek devam ediyor. Bu kapsamda “Kalite geliştirme asla sona ermeyecek bir seyahattir sözünden yola çıkarak, her zaman daha iyisini gerçekleştirme adına sürekli değişim ve yenilenme sürecinden geçiyoruz.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından Pamukkale Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi 26-27-28 Kasım 2018 tarihinde değerlendirildi. Hastanemiz doküman ve uygulama bazlı olarak yapılan değerlendirmede önemli bir başarıya daha imza atarak önceki dönemlere göre kalite puanını yükseltti.

Sağlık Bakanlığı tarafından, Acil Servis, Ameliyathane, Tüm Üniteler (Yoğun Bakım Üniteleri, Kozmotoloji, Tüp Bebek Ünitesi, Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi, Diyaliz Ünitesi, Merkezi Sterilizasyon Ünitesi, Algoloji , Onkoloji, Romatoloji ve Hematoloji Ayaktan Tedavi Üniteleri vb.), Tüm Laboratuvarlar, Poliklinik ve Klinikler, Dış Kaynak Kullanımı olan birimler (Gamma-Knife, Pet-Ct, Uyku Laboratuvarı, Tomoterapi, TPN) ve tüm idari birimler değerlendirildi.

Merkez Müdür Yardımcısı/Kalite Yönetim Direktörü Doç. Dr. Hakan Alkan“Kalite yolculuğumuzda önemli bir adım olan Sağlık Bakanlığı değerlendirmesinde, Kurumumuzun her kademesinde, tüm çalışan ve paydaşlarımızla, sürekli gelişen bir kalite yönetim sistemimizin kurum kültürü olarak benimsenmesi, kalite politikası ve hedefleri doğrultusunda, tüm çalışanların kendi birimlerinde liderlik göstererek kalite bilincinin oluşturulması için gerekli çalışmalarda ve  kalite yolculuğumuzda göstermiş olduğunuz özverili dayanışma ile denetimi başarıyla tamamlamış olmanın gururunu taşımaktayız.” dedi.

Kalite yolculuğumuzda her zaman yanımızda olan başta Merkez Müdürlüğü olmak üzere tüm Pamukkale Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi ailesine teşekkür ederiz.

Kaynak: https://www.objektif20.com/Haber/-Pau-Hastanesi-Kalite-Denetiminden-Basar%C4%B1yla-Gecti--23549.html

PAÜ Hastanesi Kalite Denetiminden Başarıyla Geçti

 PAÜ Hastanesinin kalite yolculuğu Ekim 2008’den beri gelişerek devam ediyor. Bu kapsamda “Kalite geliştirme asla sona ermeyecek bir seyahattir” sözünden yola çıkan PAÜ Hastanesi, her zaman daha iyisini gerçekleştirme adına sürekli değişim ve yenilenme sürecinden geçiyor.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından Pamukkale Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi 26-27-28 Kasım 2018 tarihinde değerlendirildi. PAÜ Hastanesi, doküman ve uygulama bazlı olarak yapılan değerlendirmede önemli bir başarıya daha imza atarak önceki dönemlere göre kalite puanını yükseltti.

Sağlık Bakanlığı tarafından, Acil Servis, Ameliyathane, Tüm Üniteler (Yoğun Bakım Üniteleri, Kozmotoloji, Tüp Bebek Ünitesi, Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi, Diyaliz Ünitesi, Merkezi Sterilizasyon Ünitesi, Algoloji , Onkoloji, Romatoloji ve Hematoloji Ayaktan Tedavi Üniteleri vb.), Tüm Laboratuvarlar, Poliklinik ve Klinikler, Dış Kaynak Kullanımı olan birimler (Gamma-Knife, Pet-Ct, Uyku Laboratuvarı, Tomoterapi, TPN) ve tüm idari birimler değerlendirildi.

Merkez Müdür Yardımcısı/Kalite Yönetim Direktörü Doç. Dr. Hakan Alkan “Kalite yolculuğumuzda önemli bir adım olan Sağlık Bakanlığı değerlendirmesinde,  Kurumumuzun her kademesinde, tüm çalışan ve paydaşlarımızla, sürekli gelişen bir kalite yönetim sistemimizin kurum kültürü olarak benimsenmesi, kalite politikası ve hedefleri doğrultusunda, tüm çalışanların kendi birimlerinde liderlik göstererek kalite bilincinin oluşturulması için gerekli çalışmalarda ve  kalite yolculuğumuzda göstermiş olduğunuz özverili dayanışma ile denetimi başarıyla tamamlamış olmanın gururunu taşımaktayız.” dedi.

Kalite yolculuğumuzda her zaman yanımızda olan başta Merkez Müdürlüğü olmak üzere tüm Pamukkale Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi ailesine teşekkür ederiz.

Kaynak: http://haber.pau.edu.tr/tr/Haber/pau-hastanesi-kalite-denetiminden-basariyla-gecti

Duyurular Tümünü Gör