7. Anatomi Kış Günleri 2019

 

Ozan Akkus, PhD, Fellow of AIMBE and ASME
Leonard Case Jr. Professor of Engineering

Tissue Fabrication and Mechanobiology Lab

Case Applied Raman Spectroscopy Lab

Department of Mechanical and Aerospace Engineering (primary)

Departments of Biomedical Engineering and Orthopaedics
National Center for Regenerative Medicine

 

Ozan Akkuş, 1971 yılında Istanbul’da dünyaya geldi. İlk orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlayan Ozan Akkuş 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1995 yılında aynı üniversitede Mühendislik Bilimlerinde Yüksek Lisansını tamamladı. Doktora eğitimi için daha sonra Amerika Birleşik Devletlerine giden Akkuş 2000 yılında Case Western Reserve University Makine ve Uzay Mühendisliği bölümünde doktora derecesini aldı. 2000-2002 yılları arasında Mount Sinai School of Medicine Ortopedi Bölümü’nde Postdoc olarak çalıştı. 2002-2005 yılları arasında, Toledo Üniversitesi Biyomühendislik Bölümünde Assistant Professor olarak, 2006-2011 yılları arasında Purdue Üniversitesi Biyomedikal Mühendislik Bölümü’nde Associate Professor olarak görev aldı. 2009 yılında Flextissue Biomedical şirketini kurarak çalışmalarına devam etti. 2011-2013 yıllarında Case Western Reserve Üniversitesi Mekanik ve Uzay Mühendisiliği ve Biyomedical Mühendislik (Ortopedi) bölümlerinde Associate Professor olarak çalıştı. 2012 yılından beri National Center For Regenerative Medicine’de, 2013 yılından beri Case Western Reserve Üniversitesi Mekanik ve Uzay Mühendisiliği ve Biyomedical Mühendislik (Ortopedi) bölümlerinde Profesör olarak görevine devam etmektedir. 2013 yılında Spherix adlı şirketi kurmuştur. 2016 yılından beri Leonard Case Jr. Professor of Engineering olarak kariyerini sürdürmektedir.

 

Dr.Cem Cemal İşyapar

Cem Cemal İşyapar 1963 yılında K. Maraş'ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. 1982 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bir Resim Atölyesi kurulmasına öncülük edenler arasında oldu. 1982 Yılından itibaren Ankara'da Ressam Fethi Arda'dan resim dersleri almaya başladı. 1988 Yılında mezun olduktan sonra mecburi hizmetini Tunceli Ovacık'ta tamamladı. Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak, yurdun çeşitli bölgelerinde Sağlık Ocakları'nda, 112 Acil Hizmetleri'nde, Hastane Acilleri'nde ve en son olarak (halen devam ettirdiği) Aile Hekimliği'nde görev yaptı. 2006 Yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünü birincilik derecesiyle tamamladı. Aynı Üniversitenin Resim Bölümünden "Resim Sanatında Tıp" başlıklı teziyle 2009 yılında yüksek lisans derecesi aldı. Bir dönem Kunst Akademie Münster Almanya'da resim öğrenimi gördü. Bir dönem Bakırköy AMATEM bünyesinde bağımlı hastalara resim dersleri verdi, onların resim sergisi açmalarına yardımcı oldu. Bugüne kadar dört kişisel resim sergisi gerçekleştirdi, birçok karma sergilerde yer aldı. Halen resim ve gravür çalışmalarına İstanbul'da kendi atölyesinde devam etmektedir.

 

Prof.Dr.Mustafa Sargon

1965 yılında Ankara’da doğdu. 1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Şubat 1991 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında doktora eğitimine başladı. Doktora eğitimini 1994 yılında tamamladı ve M.D., Ph.D. unvanını aldı. Aralık 1994 – Nisan 1996 tarihleri arasında askerlik görevini yerine getirdi. Nisan 1996 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında yardımcı doçent doktor olarak göreve başladı. Kasım 1999 tarihinde doçent doktor unvanını alarak aynı Anabilim Dalındaki eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdürdü. Mart 2005 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında profesör doktor unvanını aldı. Nisan 2001 – Nisan 2010 tarihleri arasında Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneğinde muhasip üye ve genel sekreter olarak görev yaptı. Temmuz 2011 tarihinde European Association of Clinical Anatomy (EACA) yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Şubat 2013 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Seçmeli Dersler Koordinatörü olarak atandı. Halen European Association of Clinical Anatomy (EACA) yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir. Dr. Sargon’un SCI ve SCI-Expanded kapsamındaki dergilerde 100’ün üzerinde araştırma makalesi bulunmaktadır. Eserlerine yapılan atıf sayısı 1500’ün üzerindedir. İlgi ve çalışma alanları; makroskopik anatomi, elektron mikroskopi, plastinasyon, radyolojik anatomi, vücut akupunkturu ve kulak akupunkturudur.   

Doç.Dr. Gökmen Özmenteş

İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini aynı şehirde tamamladı. 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. Aynı kurumda 1998’de yüksek lisansını, 2005 yılında da doktorasını tamamladı. Aynı yılın sonlarında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’ne Yrd. Doç. Dr. olarak atandı. 2012 yılında Doçent olan Özmenteş, Akdeniz Üniversitesi‘nde lisans ve yüksek lisans düzeyinde dersler okutmaktadır.  Ağırlıklı olarak müzikoloji ve müzik teorisi alanlarında verdiği derslerin yanı sıra disiplinlerarası çalışmalarına devam etmektedir.

 

Duyurular Tümünü Gör