Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Denizli Organize Sanayi İş Birliği

Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu (Dostem Yapısı Yeniden İşlevlendirme) Mimari Avan Projesi İşbirliği İçin Teşekkür Buluşması

PAÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Birim Kalite Komitesi çalışmaları temelinde öne çıkan ilke kararlarından birisi de sanayi ile iş birliğidir. Bu konu, araştırma-geliştirme, teknoloji ve inovasyon kavramları odağında gündelik, kültürel ve toplumsal verileri akademik süreç ve üretimlere dönüştürmeye yönelik hedefler doğrultusunda ve dış paydaşlar ile geliştirilen çalışmalar kapsamında yürütülmektedir. 

Bu kapsamda üretilen çalışmalardan ilkler arasında incelenebilecek bir örnek çalışma, Üniversite-Sanayi İşbirliği çerçevesinde Denizli Organize Sanayi Bölgesinde yer alan DOSTEM (Denizli OSB Sanayicileri Vakfı Meslek Edindirme Merkezi) Binasının, ilk etapta Pamukkale Üniversitesi Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda yer alan üç bölümün kullanımı ardından ise yeni nesil kullanımlara yönelik olarak, yapının yeniden işlevlendirilmesi için hazırlanmış olan DENİZLİ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEK OKULU (DOSTEM YAPISI YENİDEN İŞLEVLENDİRME) MİMARİ AVAN PROJESİ’dir. 

Üniversite-Sanayi İş birliği çerçevesinde bu projenin örnek bir model olarak gerçekleştirilmesine yönelik olan özverili katkılarından ötürü Fakültemiz Dekanı Sayın Prof. Dr. Murat Zengin’e, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü Sayın Ahmet Taş’a; bu projenin kavramsal çerçeve oluşturma, tasarım-uygulama yaklaşımı geliştirme, var olan sanayi yapısını önerilen mekânsal programlarla kamu yararına yeniden işlevlendirme ve mimari avan proje oluşturma kapsamındaki özverili katkılarından dolayı Sayın Doç. Dr. Işıl UÇMAN ALTINIŞIK, Sayın Doç. Dr. Burak Altınışık ve Mimarlık Yüksek Lisans Öğrencimiz Sami YILMAZ’a teşekkürlerimizi sunarız.

  

 

 Teknik Gezi

Mimari Tasarıma Giriş dersi kapsamında 13 Şubat 2020 tarihinde Dunapack Packaging Denizli Fabrikası ve Tasarım Merkezine teknik gezi düzenlenmiştir.

 

Seminer

Mimari Tasarıma Giriş dersi kapsamında 6 Şubat 2020 tarihinde Dunapack Packaging Dentaş A.Ş. tarafından "Oluklu Mukavva Ambalaj Tasarımı Semineri" düzenlenmiştir. 

 

 

Teknik Gezi

“MIM 478 Endüstriyel İmalatlar ve Yapılar” dersi kapsamında düzenlenen Bereket Enerji Üretim teknik gezisi. 

http://d20haber.com/egitim/egitim-egitim/pau-mimarlik-ogrencileri-bereket-enerji-uretimi-ziyaret-etti/

http://haber.pau.edu.tr/tr/haber/pau-mimarlik-bolumu-ogrencileri-debayi-gezdi

 

 

Teknik Gezi

“MIM 478 Endüstriyel İmalatlar ve Yapılar” dersi kapsamında düzenlenen Er-Bakır A.Ş. teknik gezisi. 

http://haber.pau.edu.tr/tr/haber/pau-mimarlik-ve-tasarim-fakultesi-ogrencileri-er-bakir-asyi-ziyaret-etti

 

Söyleşi

"Metale Tasarım Gözüyle Bakış" söyleşisi gerçekleştirildi. 

http://www.denizlikenthaber.com/metale-tasarim-gozuyle-bakis/14415/

http://haber.pau.edu.tr/tr/haber/metale-tasarim-gozuyle-bakis

 

  

 

 

Teknik Gezi

“MIM 478 Endüstriyel İmalatlar ve Yapılar” dersi kapsamında düzenlenen Dentaş teknik gezisi. 

http://haber.pau.edu.tr/tr/Haber/pau-mimarlik-bolumu-dentasa-konuk-oldu

 

 

 

Teknik Gezi

“MIM 478 Endüstriyel İmalatlar ve Yapılar” dersi kapsamında düzenlenen Abalıoğlu teknik gezisi.

 

Seminer

PAÜ Mimarlık Fakültesi ve Denizli Sanayi Odası işbirliğiyle “Endüstriyel İmalatlar ve Yapılar” dersi kapsamında düzenlenen seminerlerin 26.03.2019 tarihindeki konuğu Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Askon Demir-Çelik San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Okan Konyalıoğlu oldu.

http://haber.pau.edu.tr/tr/haber/okan-konyalioglu-pauye-konuk-oldu

https://www.instagram.com/p/BvgUL7UHMMf/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1r296tv7u714d

 

    

 

MIM 478 Endüstriyel İmalatlar ve Yapılar dersi

Dersin kapsamının bir ayağını, endüstrileşme süreçleri ve modern mimarlık pratikleri ilişkisi temelinde izlenecek olan ilgili literatür ile birlikte seçilen mekanlar ve projeler oluştururken; bir diğerini bir endüstri kenti olan Denizli’nin ürettiği endüstriyel imalatlar ve mekan incelemeleri oluşturmaktadır.

İlgili bağlantıyı buradan edinebilirsiniz.

 

Çatı Teknolojileri Eğitimi ve Uygulaması

Megaron Çatı Teknolojileri tarafından bölümümüz öğrencilerine 11.03.2019 tarihinde FTR Mimarlık Stüdyo B'de çatı teknolojileri eğitimi ve uygulaması anlatılmıştır.