PAÜ Re-MIM Ekibi Geliştirdiği Proje Hibe Almaya Hak Kazandı

PAÜ Mimarlık Fakültesi Öğrencisi Seval Ağırbaş’ın grup lideri olduğu RE-MIM ekibinin geliştirdiği proje, başarılı bulunarak tanınmış bir içecek firmasından hibe almaya hak kazandı.

https://haber.pau.edu.tr/haber/pau-re-mim-ekibi-gelistirdigi-proje-hibe-almaya-hak-kazandi

 

PAÜ Mimarlık Öğrencileri, Düzenlenen Fikir Yarışmasından 6 Ödül ile Birlikte Döndü

İstinye Üniversitesinin düzenlediği ve ‘Kadıköy Mendireği’nin Üzerinde Bir Çayevi’ adını taşıyan fikir yarışmasında Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi (MTF) Mimarlık Bölümü öğrencileri, 3 jüri özel ve 3 teşvik ödülü olmak üzere toplam 6 ödül kazandı.

https://haber.pau.edu.tr/tr/Haber/pau-mimarlik-ogrencileri-duzenlenen-fikir-yarismasindan-6-odul-ile-birlikte-dondu

 

 

PAÜ’lü Mimarlık Bölümü Öğrencisine Ödül

Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü 3.Sınıf öğrencilerinden Seren Aslan, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nin düzenlediği, ‘Yarından Sonra C-19 Sonrasında Mekân ve Nesne’ Ulusal Fikir Yarışmasında Özel Mekân Kategorisinde mansiyon ödülüne layık görüldü.

Mansiyon ödülüne layık görülen Aslan’ın projesi ile ilgili Jüri raporunda şu ifadeler yer aldı: Mekân içerisinde kurgulamış olduğu modüler fonksiyon işlevselliği ve proje genelinde düşünülen iç-dış ilişkisinin uyumu sebebiyle jüri üyelerinin çoğunluğu tarafından mansiyon ödülüne layık görülmüştür şeklinde rapor ilan etti.

“Yarından Sonra C-19* Sonrası Mekân ve Nesne Ulusal Fikir Yarışması” başlığıyla düzenlenen yarışma; 2020 yılının büyük bölümünü etkileyen kişisel ve toplumsal karantina ve salgın dönemi ardından yaşanması öngörülen yeni normalde mekânsal dönüşümler ve bunların nesnelere yansımasını sorgulanması amacıyla düzenlenirken, Mekân ve Nesne olmak üzere iki farklı kategoride katıldı.

https://haber.pau.edu.tr/tr/Haber/paulu-mimarlik-bolumu-ogrencisine-odul

https://yarindansonra.fsm.edu.tr/Yarindan-Sonra-I-C-19-Sonrasi-Mekan-ve-Nesne-Ulusal-Fikir-Yarismasi--Oduller

 

PAÜ’lü Öğrenciler, Katıldıkları Öğrenci Projeleri Seçki Yarışmasında 517 Proje Arasından Ödül ile Döndü

Mimar Sinan Mühendisler Birliği’nin eğitim alanındaki projelerinden birisi olan ‘Mimarhane” çalışması kapsamında düzenlediği proje yarışması sonuçlandı. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi (MTF) Mimarlık Bölümü Öğrencileri Barış Manav ile Merve Başer, Arkeopark proje türünde katıldıkları 5. Dönem projeleri ile Seçki Ödülü’nün sahibi oldular.

https://haber.pau.edu.tr/tr/Haber/paulu-ogrenciler-katildiklari-ogrenci-projeleri-secki-yarismasinda--517-proje-arasindan-odul-ile-dondu

 

 Pamukkale Üniversitesi  Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencileri, katıldıkları ulusal ve uluslararası proje yarışmalarında, hazırladıkları projeler ile başarılar elde ettiler

PAÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nden bu yıl mezun olan Ebru Emirbayer, katıldığı ‘Inspireli Ödülleri 2020: Genç Mimar ve Tasarımcılar Uluslararası Yetenek Yarışması’nda, 43 ülkeden 252 proje arasında ilk 24’e girerek finallerde yarışmaya hak kazandı.

PAÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Duygu Yıldız “Taksim’i Hayal Et’ Öğrenci Fikir Projesi Yarışması”nda teşvik ödülü alan projeler arasında yer aldı.

Meserret Sokak’ın gündelik yaşam-kültür-gençlik-sanat etkileşiminde kamusal alan lehine geliştirilmesi için yenilikçi önerilerin saptanarak öne çıkarılması amacıyla düzenlenen “Meserret Sokak Yaşam Kültürü Ulusal Fikir Proje Yarışması” yarışmasına Türkiye genelinden çok sayıda mimarlar ve mimarlık bölümü öğrencileri projeleri ile katıldı. Profesyonel ve öğrenci olmak üzere iki kategoride, jüri üyeleri tarafından değerlendirilen projeler arasından toplam 10 proje ödüle layık görüldü. Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğrencileri Hatice Şen, Nergis Dinger; Nilay Otçu, Ümmü Burcu Serin ve Simay Turan, Gülse Barın, Durmuş Alper Aksu, İzzet İlgün’ün projeleri ödüle layık görülen projeler arasında yer aldı.

https://haber.pau.edu.tr/tr/Haber/pau-mimarlik-ve-tasarim-fakultesi-ogrencilerinin-projeleri-ulusal-ve-uluslararasi-alanda-basarilar-elde-etti

 

 

PAÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü dördüncü sınıf öğrencileri Berna Gemici, Ebru Emirbayer, Merve Öztürk; Türkiye’nin tüm lisans programlarına açık, 10 seçkin üniversitenin yürütücü öğretim üyelerinin katılımı ile organize edilen ve ikiyüz elliden fazla öğrencinin seçilerek 13 Mayıs-12 Haziran 2020 tarihleri arasında Reynaers destekleri ile düzenlenen Sorumlu Mimarlık, Şeffaf Mekan Online Workshop -yarışmasında  birincilik  ödülüne  layık görüldü.

https://haber.pau.edu.tr/tr/Haber/paunun-sorumluluk-sahibi-mimar-adaylari-birincilik-odulune-layik-goruldu

 

 

 

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü 1. sınıf öğrencisi Selin Tutku Aslan, Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen ‘Ankarantina 7/24 Üret Fotoğraf Yarışması’nda birincilik ödülünün sahibi oldu.

https://haber.pau.edu.tr/tr/Haber/pau-ogrencisi-katildigi-fotograf-yarismasinda-birincilik-odulu-aldi 

2019 Ytong Mimari Fikir Yarışması’nda 200'den fazla projenin yarıştığı Profesyonel ve Öğrenci kategorisinde 3 eşdeğer ödülden birinin sahibi öğrencilerimiz oldu.

Yarışmaya katılan PAÜ MTF Mimarlık Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden Mustafa Emre Uzun, Efecan Zeybek ve Muharrem Alper’in  “SHIP of ARCHITECTURE”  isimli projeleri ödül almaya hak kazanan projeler arasında yer aldı.

 

http://haber.pau.edu.tr/tr/haber/mimarlik-ogrencilerinin-projeleri-odule-layik-goruldu

    

 

 

"Bakırköy Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi" Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması'nda öğrencilerimiz Barış Manav ve Merve Başer Eşdeğer Mansiyon ödülü kazanmışlardır.

http://www.mimarist.org/bakirkoy-cumhuriyet-ozgurluk-meydani-ve-yakin-cevresinin-duzenlenmesi-ulusal-ogrenci-mimari-fikir-projesi-yarismasi-sonuclandi/

http://haber.pau.edu.tr/tr/haber/mimarlik-fakultesi-ogrencilerine-iki-farkli-odul

 

"Sürdürülebilir Geleceği Tasarla 2019" yarışmasında öğrencilerimiz Semih Seven ve Fatih Eyice 3.lük ödülü kazanmışlardır.

https://ronesans.com/surdurulebilirlik/sgt/

http://haber.pau.edu.tr/tr/haber/mimarlik-fakultesi-ogrencilerine-iki-farkli-odul

 

İzmir Elektirik Fabrikası Ne Olmak İster? Ulusal Öğrenci Fikir Projesi Yarışması sonucu öğrencilerimiz; 1 jüri özel ödülü, 4 teşvik ödülü olmak üzere 5 adet ödül kazanmışlardır.

http://haber.pau.edu.tr/tr/haber/pau-mimarlik-bolumu-ogrencileri-5-farkli-odul-kazandi

 

"DEGİAD Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması"nda öğrencilerimiz Batuhan Ömrüuzak ve Janset Gizem Alkan Jüri Katılım Ödülü kazanmışlardır.

https://www.instagram.com/p/By7lS5OHGuo/?igshid=1ua7mu9qxlk7o

 

 

Çimento Tasarım Yarışması'nda öğrencilerimiz Fatih Eyice ve Semih Seven “Betonun Varoluşu” isimli çalışmaları ile mansiyon ödülü kazanmışlardır.

https://cimentotasarimyarismasi.com/tr/cimento-tasarim-yarismasinda-1-asama-sonuclandi-12

 

 

 

 

"KAPI TASARLIYORUM" isimli 2019 Öğrenci Tasarım Yarışmasında öğrencimiz Kurtça Ömür 3.'lük ödülü kazanmıştır.

http://haber.pau.edu.tr/tr/haber/pau-ogrencisi-3-oldu

http://www.kapitasarliyorum.com.tr/2019/dereceye-girenler

  

 

 

 

Menekşe Kibrit Fabrikası ve Yakın Çevresi Yeniden Canlandırma Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışmasında öğrencimiz Gökhan Yıldız "teşvik ödülü" kazanmıştır.

https://yarismo.org/arsiv-detay.php?id=308&yarisma=menekse-kibrit-fabrikasi-ve-yakin-cevresi-yeniden-canlandirma--ulusal-ogrenci-mimari-fikir-projesi-yarismasi