GÜNCEL DUYURULAR
  • Görüntülenecek güncel bilgi yoktur

ETKİNLİKLER

GÜNCEL ETKİNLİKLER
  • Görüntülenecek güncel bilgi yoktur

Haberler

ETİK KURULUMUZA TESLİM EDİLEN DOSYALARDA SORUMLU VE YARDIMCI ARAŞTIRICILARIN İMZALARI TAM OLMALIDIR. HİÇBİR ARAŞTIRICI BAŞKA BİR ARAŞTIRICININ YERİNE İMZA ATMAMALIDIR. AKSİ DURUMDA SORUMLULUK İMZAYI ATAN KİŞİ VEYA KİŞİLERE AİTTİR.

KURULUMUZ EKSİK EVRAK TESLİM ALMAMAKTADIR.

BAŞVURU VE TOPLANTI TARİHLERİ

Toplantı tarihi:  02.07.2024  Salı günü, toplantı için evrak teslim tarihi: 27.06.2024  PERŞEMBE günü  Saat 12:00 'ye kadardır. Evrak teslim tarihi ve saatinden  sonra gelen evraklar alınmayacaktır, lütfen ısrar etmeyiniz. Etik Kurul formları bilgisayar üzerinden yazılacak ve ıslak imzalı olacaktır.,el ile yazılan formlar hiç bir şekilde  kabul edilmeyecektir.   Daha önce onay almış bir çalışmada değişiklik başvuru formu doldurulurken, onay belgesi değişiklik başvuru formuna eklenecektir. Değişiklikte çalışmaya bir çalışmacı ekleniyor yada çalışmadan çıkarılıyor ise eklenecek veya çıkarılacak olan çalışmacılardan mutlaka dijital ortamda yazılıp ıslak imzalanan ,, ''ÖRN: ...... çalışmadan kendi rızam ile ayrılmak istiyorum veya ..... çalışmaya kendi rızam ile katılmak istiyorum'' şeklinde bir dilekçesi ve çıkarılan kişi ile eklenecek olan kişinin özgeçmişi mutlaka alınacaktır.   Pamukkale Üniversitesi Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmalar Etik Kurulumuz sayfasında yer alan  Helsinki Bildirgesinin artık hazırlanan dosyalar arasında bulunmasına gerek yoktur, sadece sayfamızda tüm çalışmacıların okuyup bilgilenmeleri için bulunacaktır.    Hazırlanan dosyalar arasında bulunan Araştırmaya Katılan Tüm Birimlerin ve Elemanların Araştırma Hakkında Bilgilendirildiğine Dair Belgeye  (Araştırıcı Onam Belgesi)  tüm araştırıcıların,Helsinki Bildirgesini okuyup taahhüt ettiklerine dair imza atmaları gerekliliği devam etmektedir.  Bu konuyla ilgili olarak detaylı bilgi almak isteyen çalışmacılarımız sekreterya ile iletişime geçebilirler. 

Gündemlerin en az 20 adedin altında olması durumunda toplantı tarihi bir hafta sonraki tarihe ertelenir. Düzeltme istenen çalışmalar 3 ay içinde düzeltme yapılmaz ise çalışma düşecek ve aynı çalışma yeniden bir dosya hazırlanarak Etik Kurulumuza teslim edilecek,çalışma yeniden toplantıya girecektir.

Toplantıdan 3 gün sonra kurulumuza sunulan başvuru çalışmalarının Etik Kurul Onayları, sorumlu araştırmacının pusula bilgi sistemi içinde yer alan DYS (Doküman Yönetim Sistemi)’ne düşmektedir.

3 gün sonrasında DYS’e düşmeyen onaylar için etik kurul sekreterliğini aramanız gerekmektedir. (Düzeltme, öneri vb. durumlar için)

296 16 04-296 16 22 no'lu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz. 

ÖNEMLİ NOT: Çalışma ''ONAY'' ları elden verilmeyecektir. Sorumlu yürütücüler tüm yardımcı çalışmacılara onayları kendileri vermek zorundadır.

Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi,,Tıpta Uzmanlık Tez çalışmalarında sadece ''Başvuru formu'' mutlaka PDF şeklinde (İmzalı) CD'ye atılacaktır.

 

CD'ye atılan dosyalar imzasız, Word dosyası şeklinde olacak, Tıpta uzmanlık tezi çalışmalarında BAP'a başvurulacak ise sadece başvuru formu imzalı olarak taratılarak CD'ye atılacaktır.

Taratılmış imzalı PDF dosyası olmayacaktır.

Saat 12:00 den sonra  gelen dosyalar bir sonraki toplantı gündemine dahil edilir. ^^LÜTFEN ISRAR ETMEYİNİZ.^^

NOT: Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından “COVİD-19 Hastalığı Bilimsel Araştırma Değerlendirme Komisyonu” oluşturulduğu bildirilmiş olup, COVİD-19 hastalığı çalışacakların (bilimselarastirma.saglik.gov.tr) internet adresinde bulunan formları doldurmaları  ve onay belgelerini tarafımıza ulaştırmaları gerekmektedir.

^^ÇALIŞMALARDA MUTLAKA DOKTORA BELGESİ (Doktorasını yapanlar için) DOSYANIN VE CD'NİN  İÇİNDE OLMALIDIR.^^ÖNEMLİ NOT: BAŞVURULARIN AZ OLMASI HALİNDE TOPLANTI BİR HAFTA SONRAYA ERTELENMEKTEDİR.

 

DUYURU : Sorumlu yürütücü değişiklik talebi için başvuru yapanlar Anabilim Dalı Kurul Kararı ile yeni eklenen yürütücü ve katılımcıların özgeçmiş belgelerini de eklemeleri gerekmektedir.

 

UYARI:

Gönüllü Olur Formları seçiminde; Hasta veya Sağlıklı kişiler çalışmaya alındığında "006-Gönüllü_Olur_Formu_(Çalışma)", kontrol grupları çalışmaya alındığında ise "007-Gönüllü_Olur_Formu_(Sağlıklı_Kontrol)" formlarının doldurulması gerekmektedir.

İletişim : 

  Selda ULUDAĞ    0258 296 16 04   sbakir@pau.edu.tr

  Hüsniye ERDOĞAN YAŞAR: 0 258 296 16 22    erdoganh@pau.edu.tr