Bölüm Tanıtımı:

Sermaye Piyasası Bölümünün amacı, finansal piyasaların işleyişine hâkim ve bu piyasalarda işlem gören her türlü finansal araç konusunda akademik bilgi ve donanıma sahip, aldıkları eğitim  ve kazandıkları becerileriyle çalıştıkları kurumlara değer katan operasyonel sorumluluk sahibi mezun bireyler yetiştirmektir. Bölümün amacı doğrultusunda, sermaye piyasası ve finansal araçlar ağırlıklı ders planının yanında staj zorunluluğu bulunmaktadır. Eğitim süresi 4 yıl olan bölümün, eğitim dili Türkçedir.

Misyon ve Vizyon:

Sermaye Piyasası Bölümümüzün misyonu; ülkemizin kalkınmasının sağlanması yönünde, sermaye piyasalarındaki kıt kaynakları en etkin ve verimli bir şekilde yatırımlara aktarabilecek, nitelikli elemanları yetiştirmektir.

Vizyonumuz ise, günümüz rekabetçi dünyasındaki finansal yenilikleri takip ederek, sürekli öğrenmeyi ve araştırmayı benimseyen bir bölüm kültürü oluşturmaktır.

Staj Fırsatı:

Öğrenciler, eğitim-öğretim süreçlerinin altıncı yarıyıllarında staj yaparlar ve staj süreleri boyunca SGK masrafları üniversitemiz tarafından karşılanır. Yine fakültemizin bu kapsamda İŞKUR ile ortak protokolü bulunmaktadır.

İş Fırsatları:

Bu programı bitirenler tüm finans kurumlarında, bankalarda ve aracı kurumlarda istihdam olunup, müşteri temsilcisi, yatırım danışmanı, portföy yöneticisi olarak görev yaparlar. Borsa İstanbul, SPK, BDDK  ve Aracı Kurumlar başta olmak üzere, bankaların ilgili bölümleri ile diğer finansal kurumlarda ve Merkez Bankası, TÜİK ve Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi kamu kurumlarında ve üniversitelerde istihdam imkanları bulabilirler.

Menü