GÜNCEL DUYURULAR

ETKİNLİKLER

GÜNCEL ETKİNLİKLER

Haberler

Bilgisayar Programcılığı Programı, Bilgisayar Teknolojileri Bölümü altında, 2002 yılında eğitime başlamıştır. Program toplam 4 dönem  (3+1 Eğitim Modeli) olmak üzere 2 yıllık bir eğitim programından oluşmaktadır.

Bilgisayar Programcılığı programının amacı, iş hayatının ve toplumsal yaşamın bilgi toplama ve bu bilgileri işleme ile ilgili konularındaki problemlerinin bilgisayarda çözümlenmesi alanlarında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Bölüm mezunlarının çalıştıkları yerlerin çoğunluğu şirketlerin bilgi işlem merkezleri oluşturmaktadır.

 

Bu alanda öğrenim görmek isteyen öğrenciler kendilerini matematik ve mantık konularında iyi yetiştirmelidirler. Kişinin iyi bir programcı olabilmesi için üzerinde çalışacağı konuyu kavrayabilme ve bunu en ince ayrıntısına kadar bilgisayar diline dökebilme yeteneğine sahip olması gereklidir.

 

Bilgisayar programcılığı programından mezun olan öğrenciler “Bilgisayar Teknikeri” ünvanını almaya hak kazanırlar. Mezunlar genelde bilgisayar programcısı olarak çalışmaktadırlar.

 

İstihdam olanakları bakımından Bilgisayar Programcılığı sektöründe mal/hizmet üreten, bilgisayar yazılımı ve web yazılım servisi hizmeti veren firmalarda, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarında  istihdam edilirler.