GÜNCEL DUYURULAR

ETKİNLİKLER

GÜNCEL ETKİNLİKLER
  • Görüntülenecek güncel bilgi yoktur

Haberler

Kıymetli Akademisyenler ve Araştırmacılar;

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 2021 yılı “Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Yılı” olarak ilan edilmiştir. Bu karar çerçevesinde İstiklâl Marşı’nın millî önemini daha iyi kavramak ve şairini anmak amacıyla Pamukkale Üniversitesi tarafından, 4-5 Kasım 2021 tarihlerinde Mehmet Âkif Ersoy ve İstiklal Marşı Sempozyumu düzenlenecektir. Bu sempozyumda İstiklâl Marşı ve Mehmet Akif Ersoy’u sadece sosyal bilimler alanında değil bütün disiplinler ışığında incelemek, yeni bir bakış açısı ve teknolojik imkânlarla da anmak hedeflenmiştir.

Mehmet Âkif Ersoy ve İstiklal Marşı Sempozyumu ulusal niteliktedir. Bildiri özetleri hakem kurulunca değerlendirilecek, programda yer alması uygun görülen bildiriler sempozyum sayfasında duyurulacaktır. Sempozyum, Pamukkale Üniversitesinde yüz yüze gerçekleştirilecek olup uzaktan sunum yapmak isteyen katılımcılara da çevrim içi bağlantı imkânı sağlanacaktır. Programda poster bildirilere de yer verilecektir. Sempozyumumuzda sunumu gerçekleştirilen ve tam metinleri bilim kurulunca kabul edilen bildiriler, Mehmet Akif Ersoy Anma Kitabı adıyla 2021 yılı içerisinde basılı olarak yayımlanacaktır.

Sayın akademisyenler ve araştırmacılar, Mehmet Âkif Ersoy ve İstiklal Marşı Sempozyumu’nda, Denizli’de buluşmak dileğiyle…

Saygılarımızla…

Menü