Menü

Etkinlik Takvimi

<Eylül 2014>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
Tümünü Gör

DEKANIMIZ SAYIN PROF. DR. ALİ YILMAZ'DAN TERCİH AŞAMASINDAKİ ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ MESAJ

Üniversite Tercihi Yapacak Olan Sevgili Gençlerimiz…

Bugünlerde hayatınızın en önemli aşamalarından birine gelmiş durumdasınız; geleceğinizi şekillendirecek olan üniversite tercihleri ile karşı karşıyasınız… Hangi alanda yetişmek istediğinizin tercihini yaptınız ve artık bugünden itibaren (7 Temmuz) bunu resmileştireceksiniz. Bu önemli aşamada doğru karar verip doğru tercih yapabilmek oldukça önemlidir; ben bunu başarabileceğinizi düşünüyorum ve Allah’tan bu doğru tercih sayesinde mutlu bir gelecek temenni ediyorum.
Tercih yaparken birinci önceliğinizin hangi alanda yetişmek istediğinize göre şimdi bu hedefinizi hangi üniversitede gerçekleştireceğinize karar verme aşamasına gelmiş bulunuyorsunuz.
Ben sizleri Pamukkale Üniversitesi’ne davet ediyorum. 13 Fakültesi, çok sayıda yüksek okulu, 4 enstitüsü, çok sayıda araştırma ve uygulama merkezi, mükemmel bir kampüsü, sosyal alanları ve daha birçok yönleriyle hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir üniversitede her halde okumak istersiniz; işte size Pamukkale Üniversitesi…
Pamukkale Üniversitesi’ni tercih etmenizi gerektirecek ikinci sebep bulunduğu şehrin Denizli olmasıdır. Denizli’nin denizi yoktur ama “deniz gönüllü insanları” vardır; denizi yoktur ama denize ulaşmanın son derece kolay olduğu bir coğrafyada bulunmaktadır; Aydın-Didim, Muğla-Gökova ve Fethiye, Antalya 150-200 km. uzaklıktadır. Denizli’nin denizi altındadır, toprağı denizdir; bol ve bereketli ürün verir; o yüzden hayat ucuzdur. Deniz gönüllü insanları üretir; tarımı, sanayii, ticareti ve turizmi bu yüzden deniz gibidir. Gelin Denizli’ye, seveceksiniz…
Pamukkale Üniversitesi’nde tercih edebileceğiniz bir fakülte de İlâhiyat Fakültesi’dir. İlâhiyat Fakültesi 2012 yılı başlarında açılmış, 2013 yılının ilk yarısına kadar kuruluşunu tamamlayarak hızla gerekli kadroyu oluşturmuş ve 2013-2014 öğretim yılı başında ek yerleştirme ile ilk öğrencilerini almıştır. Arapça öğretim kadrosunun samimi gayretleri sayesinde başarılı bir Hazırlık Sınıfı uygulaması ile bu ilk öğrencilerimiz birinci yıllarını tamamlamışlar ve büyük çoğunlukla birinci sınıfa geçmişlerdir.
Denizli ayrıca, tarih boyunca ilim ve kültür merkezi olmuştur; medreseleri meşhurdur ve birçok değerli insan yetiştirmişlerdir. Bu önemli gelenek Allah’ın izniyle Pamukkale Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi sayesinde yeniden canlanacak ve devam edecektir…
Fakültemiz, aynı dönemde açılmış birçok fakülteye nisbetle öğretim elemanı kadrosu bakımından iyi durumdadır; bunun hızla daha iyi duruma geleceğine samimiyetle inanıyoruz.
Tercihini İlâhiyat’tan yana yapacak gençlerimiz! Sizleri fakültemize bekliyoruz… Fakültemiz internet sitesinde de gördüğünüz gibi sizler için “iyi şeyler” düşünüyor ve planlıyoruz… Denizli’nin ve Pamukkale Üniversitesi’nin potansiyeli bu planlarımızı gerçekleştirmemiz için yeterlidir.
Allah yardımcınız olsun.
Prof. Dr. Ali YILMAZ
Pamukkale Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Dekanı