İlahiyat Fakültesi

ÜNİVERSİTE HAYALİ KURAN SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ!

Üniversite hayali kuran sevgili gençlerimiz, yeni bir tercih dönemi ile karşı karşıya bulunmaktasınız. İnşallah geleceğiniz için en uygun yere yerleşme imkânı bulursunuz. Bunun için şu anda geleceğinizin inşasında sizi en iyi şekilde yetiştirecek, hayallerinizin gerçekleşmesini sağlayacak üniversite ve bölümleri araştırmanız ve incelemeniz gerekmektedir.

Bu çerçevede sizlere Pamukkale Üniversitesini tavsiye ederiz; fakülteleri, yüksek okulları, meslek yüksek okulları ve buralardaki birçok bölümü ile aradığınız alanları kolaylıkla bulabileceğiniz ve kazandığınız takdirde iyi bir şekilde yetişeceğiniz bir üniversite olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz; bu bakımdan tercihlerinizin başında Pamukkale Üniversitesi olmasını bekliyoruz.

Bu çerçevede ilâhiyat alanında tercih yapacak olanlarınızı da Pamukkale Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’ni tercih etmeye çağırıyoruz. 2012 yılında kurulmuş olan İlâhiyat Fakültesi, yepyeni ve idealist öğretim elemanları ve idari kadrosu ile sizleri beklemektedir. Fakültemiz ilk öğrencilerini 2013 yılında ek yerleştirme ile almış ve ikinci öğrencilerimiz 2014 yılında normal yerleştirme ile gelmiştir. Üçüncü öğrencilerimiz olarak sizleri bekliyoruz.

Yerli ve yabancı öğretim elemanları ile ciddî bir Arapça hazırlık programı uyguladığımızı ve öğrencilerimizin iyi yetiştiğini, ileriki sınıflarda bu yetiştirici eğitimi sürdüreceğimizi rahatlıkla iddia ediyoruz.

Geçtiğimiz yıl, Fakültemizi 1. tercih olarak kazananlara Denizli İlâhiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin desteği ile notebook hediye edeceğimizi ve başarılı olan öğrencilerimizden bir grubunu yaz eğitimi için yurt dışına göndereceğimizi va’detmiştik. Bu va’dlerimizi gerçekleştirdik; birinci sırada tercih ederek gelen 75 öğrencimize notebook hediye ettik ve en başarılı 8 öğrencimizi bu yaz Ürdün’e gönderiyoruz.

Aynı va’dlerimiz bu yıl için de geçerlidir. Ayrıca Derneğimiz ihtiyacı olan öğrencilerimize burs sağlayacak ve barınma yerleri hazırlayacaktır. Sizi de bizim fakülteyi tercihlerinizin baş taraflarında yer vermeye davet ediyoruz.

Burada bir hususun açıklığa kavuşturulmasının uygun olacağını düşünüyoruz: Bazı üniversite adaylarımızın fakültelerin isimlerindeki farklılık yüzünden hangisini tercih edeceklerinde tereddüt yaşadıklarını öğrendik. Türkiye’de şu anda İlâhiyat, İslâmî İlimler, Uluslararası İslâm ve Din Bilimleri, İlâhiyat Bilimleri adlarında fakülteler bulunmaktadır. Bunların arasında program, program içerikleri, diploma geçerlilik ve diploma kazanımları açısından hiçbir fark bulunmamaktadır. Aynı program uygulanmaktadır; diplomalarının geçerlilik ve kazanımları aynıdır. Bu bakımdan, yapacağınız, eğer ilâhiyat alanını tercih edecekseniz adı ne olursa olsun sadece bulunduğu şehri ve üniversiteyi göz önünde bulundurarak tercih yapmanızdır. Tabii ki Pamukkale Üniversitesi ve Denizli’yi tercih etmenizi bekliyoruz.

Allah yardımcınız olsun ve hayırlı bir gelecek nasibetsin.

  Prof. Dr. Ali YILMAZ

           Dekan

  • FAKÜLTEMİZ 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA FAALİYETLERİNE KAMPÜS İÇİNDE YENİ BİNASINDA DEVAM EDECEKTİR.
  • 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM HAZIRLIK PLANLAMALARIMIZ ŞİMDİDEN BAŞLAMIŞ OLUP EN İYİ ŞEKİLDE EĞİTİMİN 
  • GERÇEKLEŞMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILMAKTADIR.